Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fiuk, Férfiak! Van aki otthon...

Fiuk, Férfiak! Van aki otthon magának vágja a haját?

Figyelt kérdés

Jelenleg ilyen hajam van: [link]

3 hetente járok fodrászhoz de 1 hét után oldalt és hátul már elég hosszú ahhoz,hogy ne álljon jól így gondoltam,hogy veszek egy hajnyírót és magamnak fogom vágni,de eléggé félek,hogy elrontom.

Aki magának vágja az,hogy csinálja,miket alkalmaz?



2016. febr. 11. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Férjem kb 18 évesen volt utoljára fodrásznál. Most 35.

Igaz, neki mindenhol egyforma hosszúságú a haja.

Nyáron 3 mm, télen 1-1,5 cm.


Philips hajnyíró van otthon.

Mit rontanál el? Max belevágsz a hosszabb részbe. De nem egy ördöngösség egyenesen tartani a gépet...

2016. febr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én sem tudnám megmondani, mikor voltam utolján fodrásznál. Nekem van itthon egy Philips hajnyíró gépem, azzal letolom nullásra és kész vagyok vele.


Ha tervezed, hogy veszel magadnak hajnyíró gépet akkor olyat vegyél, amelyen 0-41 mm-ig állítható legyen.


Tehát akkor jöjjön, aminek jönni-e kell. Először is szerez be magadnak egy 30x20-as méretű tükröt. Valamelyik üveges erre a méretre levágja neked. De figyeljél arra, hogy tükör ne legyen torz. Gondolom a fürdőszobában van tükör. A kettő tükör használatával nyomon követheted mindig, hogy milyen módon végzed a fazonigazítást a fejeden.


A fényképen a fazont még mindig elég jól nyomon tudod követni, hiszen jól láthatód, milyen frizurát készített pár hete neked a fodrász mestered.


Akkor kezdheted a fazon igazítást. Először a 0-1 mm fokozattal alulról körbe kezd el lassan fel felé nyírni a fejeden a hajadat, a tükrökből is majd láthatod, addig a vonalig, ahogy a fényképen is láthatod


Tartsd egyenesen a gépet, nagyon figyelj, arra, hogy szépen egyenletesen egyformára legyen mindenhol megnyírva alul.


Amikor az megvan, akkor tegyél olyan fésűt a gépre, amilyen hosszan akarod levágni máshol a hajadat.


Végül a füleknél a nyakadon borotváld le felesleges szőrt azért hogy azokon helyeken is jól láthatóak legyenek a

vonalak. Tükröket használd, mert így nyomon tudsz mindent a fejeden követni.

2016. febr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én is 18 vagyok azt hiszem többet már én se fogok fodrászhoz járni.

Vettem egy Remington hc5150-es gépet, az árához képest szerintem elég jó.

ezen videó alapján csináltam: https://www.youtube.com/watch?v=c96yNo10d_E

ha nem is lett ilyen profi de elsőre szerintem elég jóra sikeredett :D

2016. febr. 15. 13:43
 4/6 anonim ***** válasza:
A sok gyakorlás teszi mesterré az embert. Arra azért figyeljél oda, hogy a vizes nedves hajat ne vágjál vele, mert a hajnyíró gépnek a kése könnyen elvesztheti idő előtt az élességét. Én már megtapasztaltam egyszer, és el is dobhattam az elsőnek vásárolt hajnyíró gépemet.
2016. febr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én magamnak vágom mint fiú nagyon egyszerű hátul egyszerűen 7-essel levágom hátul és oldalt aztán lehet rajt lépcsőzetesíteni, felül meg álltalában kettő részre orsztom és levágok belőle, utána jöhet a borotválás olyan részekre ahol nem túl esztétikus a haj/szőr nem is tudom mi nem túl esztétikus, és a haj/szakál/bajusz formázása, szakáll vágás és finish.
2020. jan. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
XDD Én mostantól majd újra járok majd. Azt hittem, r*hadtul értek hozzá, de nem... Van olyan lettem mint egy hajléktalan, tehát, mint akinek bilit nyomtak a fejére, vagy full kopasz.
2020. jún. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!