Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nem felesleges néha a krémmánia?

Nem felesleges néha a krémmánia?

Figyelt kérdés

Igazából semmi bajom magával az oldallal, de néha jó lenne, ha lenne egy olyan verziója, ahol olyanok vannak, akik mindent a "nagykönyv" szerint csinálnak. Vagy ha a kor meg bőrtípus mellé azt is leírnák, milyen a bőrápolási rutinjuk.


Pl. felmentem, hogy véleményt írjak egy hajbalzsamról, ami nagyon bejött, és írták páran, hogy zsíros lett tőle a hajuk. Miért? Mert hajtőre kenték. A saját butaságuk miatt lehúzzák a terméket.


Vagy egy primer jött be nagyon, erre írták, hogy nekik zsíros, csillogó lett tőle az arcuk. Most vagy én vagyok a világ legszerencsésebb embere, hogy a legtöbb termék, amit használok, azt hozza, amit ígér, vagy ők nem mosnak arcot, nem hidratálnak, nem várnak eleget, hogy a krém beszívódjon, stb.


A hajfestékek pontozása meg a legfeleslegesebb dolog. Teljesen egyéni, hogy kinek mit hoz ki a hajából. Nekem szőkére van festve, hosszú évek során megtapasztaltam, ha most 7-es mélységgel festem be, barna/sötétbarna lesz. De ez megint csak nem a festék hibája.


2016. ápr. 24. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Ezzel az erővel a gyakori is felesleges, mert míg x rendbehozta a házasságát, addig y-nak nem sikerült. Vagy míg x macskája elpusztul adott táptól, addig y-é meggyógyult.


Én az összetevők végett szeretem nézegetni, jobb esetben az ára is ott van, vagy néha csak szeretek újdonságokat vadászni.

A pontozásra nem nagy szükség van, de a vélemények érdekesek.

2016. ápr. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sunshinedoll ***** válasza:
77%

Egy bőr sem egyforma, ezért igenis elképzelhető, hogy ami neked bejött, másoknak nem fog.

Másrészt meg sokan tényleg elég sok b-romság miatt lehúznak termékeket. Pl az ára miatt. Ha mondjuk az érték-ár arány a sz-r, oké. De sokszor látok olyat, hogy valamit tökre megdicsérnek, de lepontozzák, mert drága. Bitch, akkor minek vetted meg?? Vagy lepontozzák, mert nem jó nekik az alapozó szín. Bitch, miért nem veszel akkor világosabbat?

Én az ilyet nem értem, hogy fogkefét pl minek pontozni, meg ilyen izéket :D Meg mindig vannak azok, akik kisregényben leírják az egész arcápolási rutinjukat egy darab törlőkendő mellé :D

Ezért úgy vagyok vele, hogy ha valaminek utána akarok nézni, akkor megnézem a beautypedián, ha meg ott nincs, akkor megyek a krémmániára lecsekkolni. Elsősorban úgyis összetevőket nézek, utána meg csak azok kommentjét olvasom el, kik hozzám hasonló bőrtípusúak.

2016. ápr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azért szeretem, mert meg lehet nézni az összetevőket, meg érzékeny bőröm van, sok kencére allergiás leszek, így elolvasom az érzékeny bőrűek véleményét. A legtöbb mindenmentes allergiát nem okozó cucc baromi drága, jobb előtte alaposan utánanézni, ne legyen pénzkidobás.


Mivel mindenkinek más a bőre, valakinek így száraz, valakinek úgy, a harmadiknak amúgy, akkor persze hogy az lesz hogy jaaj nekem hat, vagy juj ez egy rakás sz@r. De ha mondjuk az összes kommentben azt írják, hogy jó, akkor az olyan rossz nem lehet.

2016. ápr. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azon akadok ki, amikor 1-2 használat után írnak termékekről, amiknek a hatása hosszútávon jelentkezne.
2016. ápr. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

abban igazat adok, hogy tök értelmetlen, amikor nem tudják használni a terméket és azért húzzák le. mint pl. amit te is írtál, hogy a hajbalzsamot hajtőre is felkenik, könyörgöm nem az a funkciója, hogy hajtőre is felkend, ne csodálkozz, ha zsírosít. vagy mikor a zsíros bőrre való könnyű géleknél a szárazbőrűek panaszkodnak, hogy nem hidratál eléggé, mikor nem is száraz bőrre lett kifejlesztve. vagy, hogy csípi a szemét és nem tudja vele lemosni, közben meg rá is van írva a cuccra, hogy nem szemre való..de a kedvencem, mikor pl. egy babatusfürdőt lepontoznak azért, mert nem hozza le a sminket - eleve nem is ígéri ezt basszus, csak valaki kitalálta, hogy jó arra is és a többi meg megy utána.


az viszont hülyeség, hogy ha neked egy primer nagyon bejött és másnak nem, akkor biztos ő a hülye, mert neki zsíros lesz tőle a bőre. te is írtad, hogy teljesen egyéni, hogy kinek mit hoz ki egy adott kozmetikum. barátnőm száraz bőrén a legócskább szemceruza, szemhéjfesték is tartós, nem kenődik el, az én zsírosabb bőrömön meg még a drágább, jó minőségű termékek se bírják túl sokáig, de attól még nem én vagyok a hülye vagy rontok el valamit, egyszerűen csak mindenki más.


én szeretem a krémmániát, azért is, mert nincs más ilyen oldal, ahol összetevők szerint fent lennének a kozmetikumok. tudni kell ignorálni a buta, értelmetlen vagy elfogult véleményeket és ennyi. szerintem pl. nagyon jó lenne, ha lehetne követni egy-egy felhasználót, akiről tudod, hogy hasonló a bőre, haja, ízlése stb. a tiédhez és így az ő véleményeire nagyobb hangsúlyt lehetne fektetni.

én ha véleményt írok, gyakran leírom, hogy milyen a bőröm, miket használok még stb., de nem mindig lehet féloldalas monológot írni mindenhez.


ami szerintem még tök értelmetlen, az a parfümök pontozása, mert az annyira szubjektív vélemény. ott nincs olyan, hogy jó vagy rossz, csak egyéni ízlésvilág.

2016. ápr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%
Én szeretem, mert ha valamit akarok venni ott utána tudok olvasni a véleményeknek. Persze azt tudni kell, hogy pl. aki nem fodrász és nem ért a hajfestéshez, nem annyira hiteles egy profi anyag megítélésében, vagy aki nem kozmetikus és nem tudja, mit hogy kell szakszerűen használni az esetleg azért nem jár sikerrel mert rosszul használja. Ettől függetlenül van ott sok olyan infó, ami hasznos lehet.
2016. ápr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!