Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Minden festett hajat ugyanúgy...

Minden festett hajat ugyanúgy kell ápolni? Az extrém színűeket is?

Figyelt kérdés

A Manic Panic, Electric Lizard hajfestékét szeretném kipróbálni. Bár azt hallottam, hogy nem egy tartós cucc.

Van valamilyen dolog, amivel tartósabb lesz a szín? Termék, olaj, something.

:D



2016. máj. 17. 07:57
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Akkor lesz tartósabb, ha ezt betartod. Festés előtt kizárólag samponnal moss hajat, a színezőt a száraz hajadra vidd fel, hagyd fent néhány órán át. Tiszta vízzel öblítsd ki, ekkor használhatsz balzsamot is.

Ezen kívül nincs más, ami tartósabbá teszi.

2016. máj. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Néhány óra?

Tuti tartós lesz, ha már nem lesz hajam. :D

Biztos ez?

2016. máj. 17. 08:47
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Olvasd el a használati utasítást és azt tartsd be, nem hiszem, hogy néhány óra lenne. Egy hajszínezőt semmi nem tesz tartóssá, az a lényege, hogy kijön a hajból (bár nem teljesen). Én inkább a festéket javaslom, mert ott legalább pár hajmosásig marad a szín, aztán festheted újra. Vannak festett hajra samponok, balzsamok, talán egy fél fokkal jobbak, mint a normál készítmények.
2016. máj. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

Az extrémebb színek mindig sokkal gyorsabban kopnak, akármilyen profi sampont/balzsamot használsz.

Általában 2 hetente újra kell festeni.

Tapasztalat. Voltam már lila, pink, türkízkék, neon zöld, piros, szóval elég sokféle. :)

2016. máj. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az a két hét nem is rossz. :D

Bár ez a márka elég drága. Esetleg tudtok zöld hajfestéket, ami nem színező? :D

2016. máj. 17. 09:07
 6/10 anonim ***** válasza:

Zöldből csak színezőt szoktak, esetleg fodrászkellékest kérdezz meg.

A kékhez közelibb árnyalatok gyorsabban kopnak, valamiért a kéket nem szereti a haj.

Amúgy az ilyen színezőktől nem lesz baja a hajadnak ha tovább rajta hagyod, ezek nem szőkítik mint a hajfesték, nem kell hozzájuk oxi, ezek csak sima festékkrémek, valaki felkeni este és reggel lemossa.

2016. máj. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Wow, menő, köszi a válaszokat.

Még gondolkodom a dolgon, ha jobban fizető állásom lesz. :D

2016. máj. 17. 09:41
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
Ha nem mosod gyakran akkor tartós... hideg vízzel mosva is tartósabb, mintha meleggel mosnád. Sampon nélkül is tartósabb. Színező helyett mixtont használj. Olcsóbb is és tartósabb. Ezek a tapasztalataim. Ja és ha minden mosásnál keversz színezőt a balzsamodba/hajpakolásba akkor az felfrissíti a színt.
2016. máj. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mivel a manic panic direkt szìnező (nem kell hozzá oxi, előszőkített hajra kell kenni közvetlenül a tégelyből), tökmindegy, meddig hagyod a fejeden, semmi bajod nem lesz. De biztos én vagyok a hülye, 10 éve használok direkt színezőket, ezzel a módszerrel a legtartósabb. De ha vennéd a fáradságot, hogy utánanézz youtubeon, rájönnél, hogy a legtöbben így használják. Pl Naomi King
2016. máj. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is órákig hagyom rajta (kék-fekete csíkos a hajam). Megmosom samponnal, rá a cucc, 2-3 órát rajta van, utána hideg vízzel le és rá a balzsam. Nekem elég sokáig tart (havonta festem újra) de én hetente csak egyszer mosok hajat mert nem zsírosodik. Aki gyakrabban mos, annak nyilván hamarabb jön ki mert a sampon az, ami leszedi. A színvédő sampon, balzsam nekem nem adott semmi plusz élményt, ugyanaddig tart vele a szín, mint bármelyik másikkal.

Ami nekem még bevált, hogy a 2 hetente esedékes hajpakoláshoz teszek egy kis festéket, úgy hagyom rajta és szépen felélénkíti a színt.

2016. máj. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!