Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen az a HENNA? Hogyan...

Milyen az a HENNA? Hogyan csinálják? Olyan mint a tetoválás, egyáltalán fájdalmas vagy érzel valamit mikor csinálják? Vízzel lejön?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amikor hennát csináltattam, ha jól emlékszem tubusból rajzoltak rám :) A tubus vége olyan volt, mint a ceruzáé. De ecsettel is szép mintákat hoznak ki belőle. Felkenik rád, megszárad, majd leesik és a minta megmarad a börödön. Egyáltalán nem fáj. Olyan, mintha filctollal rajzolnának rád. Engem inkább csikizett :D Nem jön le vízzel. 2-3 hét alatt kopik le.

Ha jól tudom fekete barna és vörös színben létezik.

2010. ápr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A henna egy növény porrá őrölt levele. Ez a henna por, ami almazöld színű, és különbőző receptek alapján lehet belőle pasztát csinálni. Azzal pedig bőrt és hajat is lehet festeni. Én 1 citrom levével, pár csepp levendula olajjal és egy kis főzött kávéval keverem a port. Kb. két órát várni, majd viheted fel ecsette vagy pici spatulával. Ugyanez a massza némi balzsammal feldobva hajhoz is jó, ugyanúgy használva mint a hagyományos hajfestéket.


A vele festhető szín nagyon mély barnás vörös. A fekete 'henna' nem természetes anyag, csúnya bőrbetegséget okozhat, kerüld el messzire.


A felvitele nem fáj, csak rákened a bőrre és megvárod amíg megszárad. Kellemes gyógynövény illata van. Ha megszáradt, óvatosan dörgöld le. Szép lassan jön elő a minta, eleinte narancssárga, majd egyre sötétebb lessz. Ahogy a bőröd felső hámrétege cserélődik úgy a minta teljesen eltűnik kb. két hét alatt. A legjobban a tenyeret és a talpat fogja meg, de a test bármely részére felviheted.

2010. ápr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt egy nagyon jó tájékoztató:

[link]


Itt találsz hajfestési instrukciókat angolul:

[link]


Ez meg egy kis ilyesztgetés. Fekete hennát NE. A henna barna vagy vörös, nincs benne hozzáadott vegyianyag. Ha természetes módon szeretnél feketés-lilát, indigó port szoktak használni.


A gagyi megoldás viszot a vegyi löttyök hozzáadása. Sok kontár dolgozik vele strandokon, szóval jobb ha magadnak vagy barátaidnak csinálod meg. Ha nincs növény illata akkor gyanakodj. Lehet kapni előre bekevert hennapasztát, azok egy része jó más része viszont meg van bolondítva mindenféle veszélyes anyaggal.

[link]



Henna port keleti boltokban lehet kapni. Pl Bahia, keleti fűszerboltok, stb. Próbálj minné élénkebb színűt beszerezni, az a jobb. Jó szórakozást vele.

2010. ápr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jaj,nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Azért kérdeztem,mert eddig nem tudtam hogy milyen és tetszik :)
2010. ápr. 19. 19:26
 6/6 anonim válasza:
Hajfestèsnèl már kicsit necces, mert befogja az arcbőröd, èd az nehezen jön le, de legalább nem károsítja a hajat!!! :) ès írtó jó színe van, a pletykákkal ellentètben :)
2015. jan. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!