Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Férfiak! Késesborotva /...

Férfiak! Késesborotva / borotvakés tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tanácsok?

2016. aug. 20. 10:03
 1/7 anonim válasza:
100%
Szerintem minden férfi embernek érdemes megtanulni, mert elegáns és rituális :) Igazából kezdd el használni és majd kitapasztalod, hogy hogyan tudsz hatékonyan borotválkozni vele. Én is úgy tanultam meg, hogy próbálkoztam.
2016. aug. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4%
1: ez butaság, ettől nem lesz "férfi"...ha szeretné próbálja ki, de ez felesleges flancolás, kezdjük ott, hogy senki nem látja, hogy használod a végeredmény meg nem hiszem, hogy a mai borotvák mellett felveheti a versenyt...
2016. aug. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4%
ja és kérdező, próbáld megvágni magad borotvával, a vérzés nehezebb áll el, mintha eret érne majdnem...nagyon praktikus, ha mondjuk suli vagy meló előtt állnál neki...
2016. aug. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Miért vagy ilyen flegma?
2016. aug. 21. 17:57
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és az első válaszolónak Köszi :)
2016. aug. 21. 17:58
 6/7 KVAZAR ***** válasza:
95%

#2-3-aska nem flegma csak egy tipikusan igénytelen magyar proli hozzáállást tanúsító ember, akinek fogalma nincs miről van szó, de azért sznobériának titulálja, hiszen nem a legolcsóbb, legigénytelenebb, kínai, hamisított borotvákkal végzendő tevékenységről van szó.

A ,,...nem hiszem, hogy felveheti a versenyt" megfogalmazásból is kiderül, hogy maximum filmen látott ilyet, Kőbányai és párizsis szendvics fogyasztása közben.


Neked, kedves kérdező, az első válaszoló tanácsai mellett ajánlom a [link] és a [link] olvasgatását.


Remélem tudod, hogy a borotvakésnek megfelelő minőségűnek és megfelelő állapotúnak kell lennie a megfelelő eredmény elérése érdekében. Előbbi annyit tesz, hogy nem Extrasol és társai féle borotvakés-utánzat, hanem valami minőségi penge kell hozzá, utóbbi érdekében pedig szükséges legalább egy normális fenőszíj, amin -korrekt technikával- minden borotválkozás után (vagy előtt, ahogy tetszik) meg kell húzni a kést, illetve kövön történő élezés is szükséges, de kezdőként talán jobban jársz, ha ezt, amikor aktuális, profira bízod. (Már csak azért is, mert az ehhez szükséges kövek több tízezreket jelentenek.)

Gondolom nem flakonos tejszínhabot, hanem pamacsos-borotvaszappanos megoldást kívánsz használni (már önmagában az utóbbi kettő is hatalmas plusz élményt jelent, még a sima reluxák (= sokpengés, eldobható fejes csodák) használatával is.)

Borotvaszappanból kismillió jó megoldás van, de hagy ajánljak egy nagyon jó árakkal operáló magyar kézműves szappankészítőt: [link]

Halkan megjegyzem, hogy a fürdőszappanjai is baromi jók, és olcsóbban is jár velük az ember, mint az Adidas/Axe/Old spice/stb. vonallal, miközben sokkal nagyobb élmény használni őket.

(Semmiféle anyagi, vagy személyes érdekem nem fűződik a szappanok reklámozásához, csak mióta kipróbáltam a termékeit, igyekszem mindenhol terjeszteni őket. :D)

2016. aug. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KVAZAR ***** válasza:
93%

Úh, mea culpa, mea maxima culpa!

Ilyen vétket nem szokásom elkövetni, úgyhogy hadd korrigáljam az az elejtett 'hagy'-ot 'hadd'-ra. :)

2016. aug. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!