Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanás utáni 'hegek' eltünte...

Pattanás utáni 'hegek' eltüntetése?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16/F


Mindig miután kinyomok egy pattanást ilyen kis pirosas foltok,hegek jönnek ki az arcomon és nagyon sokáig ott vannak,van hogy hónapokig.

Már próbáltam rengeteg krémmel,kenőccsel,gyógyszerrel kezelni,de semmi sem használt.

Hallottam,hogy tojásfehérje,fokhagyma,citrom segíthet,de a neten azt írja ezek a barnás foltok eltüntetésére jók.Nem tudom egyébként ezek a foltjaim lennének azok a bizonyos 'barna foltok',mert én semmi barnát nem látok benne:D


Valaki nem tudna ajánlani rá valamit?

Bőrgyógyászhoz nem megyek,mert a legutóbbi gyógyszerétől még több jött ki.



2016. aug. 20. 23:37
 1/6 anonim válasza:
0%
Kozmetikus ,talán tud valamit csinálni ,nem?
2016. aug. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
neogranornom, aloe vera, körömvirágos csipkebogyós krém ezek gyógyítják, halványítják a helyét, vagy esetleg vermix száritókeverék a pattanásokra, jól hámlasztja a foltokat:)
2016. aug. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
13%
Felhabosítod a szappant a kezedben ,(nem a folyékonyt!) aztán amilyen erősen csak tudod dörzsöld vele az arcod (mintha arcot mosnál).Heti 1x-2x bőven elég.
2016. aug. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sunshinedoll ***** válasza:
50%

Felejtsd el a citromot.

Használj minden nap fényvédőt, hogy ne romoljon az állapota.

Az acne foltok, van, akiknek pirosak, másoknak meg bebarnulnak pl nekem bebarnulnak, mert könnyen pigmentálódó bőrtípusom van.

Kezelésre jó lehet C-vitaminos készítmények, retinol (vagy egyéb retinoidos) készítményeke, ezeket nem feltétlen kell receptre venni, sokan szeretik az arbutinos illetve hidrokinonos készítményeket is, illetve a niacinamid is jó ilyesmire, keress olyan termékeket, amikben ezek a fő összetevők.

2016. aug. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
39%
Szia!Nekem bevált az alksebor kenőcs(Patikában tudod megvenni),házilag pedig a heti egyszeri tojásfehérjés-citromos pakolás.Szedek cinket amitől nekem sokkal szebb a bőröm és kevesebb a pattanásom.
2016. aug. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%
Nekem kb. 8-9 hónap volt, mire helyre jöttek. Régebben nagyon durván szadiztam az arcom, hosszú hónapok után már fel is adtam, hogy valaha eltűnhetnek. Minden nap kelhettem fel és alapozózhattam be. Ráadásul az első 2 hónapban még tovább is szadiztam, mert azt hittem még nem ürült ki teljesen. Persze csak rosszabb lett. Azóta már tanultam a hibámból, és nem szadizom halálra a pattanásokat.
2016. okt. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!