Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egyszerűen nem értem a bőrgyóg...

Egyszerűen nem értem a bőrgyógyászt, menjek el egy másikhoz? (rosacea)

Figyelt kérdés
Most voltam bőrgyógyásznál,mert már eléggé kivagyok az arcomtól.Annyit mondott,h rosace-ra hajlamos vagyok,és javasolt egy elég drága krémet(bioderma sesibio ar)amin viszont meglepődtem-pedig mindenhol azt olvasom,h nem igazán jó erre a betegségre a nap-,h azt mondta nem ront rajra,Egyébként tényleg úgy szoktam észre venni,h télen sokkal rosszabb,és ha nyáron egyszer lenapoztatom az arcom,akkor mintha ellenállóbb lenne,lehetséges ez?nem tudom merjem-e napoztatni.A másik,amit mondott,h nem belső szervi probléma az okozója(pedig nekem vannak bélrendszeri problémáim)szerintetek keressek fel egy másik bőrgyógyászt is?:(...köszi
2010. ápr. 21. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenféle képpen:S
2010. ápr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Inkább kozmetikust!A rosaceát csak megelőzni lehet,eltüntetni már nem sajnos.A bőrgyógyászaton nem nagyon foglalkoznak ilyen problémával.A bélrendszeri betegségek okozhatják.Kerüld a szélsőséges időjárást,mármint a meleg-hideg hirtelen változását.Az erek nem tudják tolerálni a hirtelen változást.Napoztathatod.Változtass az étrendeden a kozmetikus segít!
2010. ápr. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

A rosaceás arcbőr tilos kozmetikusnak kezelnie. Ez az arcbőr betegsége és bőrgyógyászra tartozik.

Én 2 évig szenvedtem vele, több bőrgyógyásznál voltam, mindenhol azt mondták, hogy ezzel együtt kell élni. Azt kiderítettem, hogy mi okozhatja, ahogy írtad a bélrendszer betegségei is. Nálam először helicobakter bacit találtak a gyomromban arra kaptam antibiotikumot, amire jól reagált. De ahogy abba hagytam újra kezdődött. Aztán elmentem góckutatásra ott kiderült, hogy a mandulám gyulladt és egy gennykeltő baci volt rajta. Senki nem akarta elhinni, hogy attól ilyen az arcom, az orvos is mondta, hogy van egy kis esély rá, de szerinte nem attól, de én bíztam benne és kivetettem a mandulámat, 5 antibiotikumos kúrát kellett végig csinálnom, mire ez a baci kiürült a szervezetemből, mert nagyon nehéz kipusztítani.

A lényeg az, hogy eltelt 5 hónap azóta és rendbe jött az arcom, pedig már nagyon el voltam keseredve és azt hittem így kell leélni az életem. Depressziós is voltam stb. Mindenki furcsán nézett rám, és nagyon sok ember megkérdezte, hogy mi történt az arcommal, mivel nekem nemcsak piros volt, hanem tele gennyes, vörös pattanásokkal.

Azok a krémek amit felírnak nem segítenek, meg kell találd az okát, menj el góckutatásra, ne hagyd annyiban. Minden megér, hogy utánajárj és megszűnjön az ok. Persze, ha még fennáll. Remélem nem.

2010. júl. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
jó neked... én voltam góckutatáson, de semmit sem találtak:(
2010. nov. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mindenképpen orvoshoz, és egy másik orvoshoz! kell menned! :)Nekem ide s tova 8 éve van, nagyon nehezen de kordában lehet tartani... La Roche Posay fiziológiás arctisztító gélt használom norm/komb/érzékeny bőrre, ezzel mosakodom, jó sminklemosónak és normál tisztálkodásra is, kicsit drága, de nekem a sokadik próbálgatás után ez végre bejött, inkább kifizetem...Nagyobb gyógyszertárakban kapható. Mellette a bőrgyógyászom írt fel gyulladáscsökkentő krémet arra az esetre ha épp be lenne lobbanva a rosaceám, + mellé egy úgynevezett nappali fenntartó krémet kaptam (vizes bázisú ártalmatlan hidratáló) amit mindig mosakodás után használok. A gyulladáscsökkentő és a fenntartó nincs 1000Ft sem. A gyulladáscsökkentő krémekből van egy pár fajta, nekem a kátrányos kenőcs használ, próbáltam még két fajtát, azokat "éjszakai rázó keveréknek" mondta a dokim, fehér a színük, nem olyan büdösek és nem is koszolnak annyira mint a kátrányos kenőcs, de nekem pl. nem értek sokat... Természetesen először egy antibiotikumos kezeléssel rendeztük a bőröm, utána kenőcsöltem, sajnos nekem 5 év után találta végre ki egy doki, hogy ez a probléma, addigra már szükség volt gyógyszerre is.. Végleges gyógymódja nincs (ezt elmondja minden doki), ha évek múlva is de visszajön különböző kiváltó okok miatt, nekem a terhességem lobbantotta be újra majdnem 1 év nyugalom után... Persze nálad ha emésztő rendszeri probléma is van azt mindenképp ki kell kezelni, mert az is a kiváltó tényezők között van! Ja, a napozást pedig szigorúan tiltják a dokik! Nekem is úgy tűnt hogy használ, de mondták, hogy nyilván kevésbé látszik a pirosság ha az egész arcom piros a napozás után, viszont az ereknek egyáltalán nem tesz jót, és később jobban bedurrannak a patik... Sajnos igaz... :(
2011. aug. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!