Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Világosbarna hajra kent szőke...

Világosbarna hajra kent szőke hajfesték miért lett sötétbarna?

Figyelt kérdés
Világosbarna hajamat szerettem volna fokozatosan egyre szőkébbre festeni, de nem platinaszőkéig. Gondoltam először szőkére, majd világosabbra, amíg elérem azt, amit szeretnék. Erre lett egy sötétbarna hajam, talán enyhe vörössel, de az nem igazán látszik. Innen hogyan tovább, mármint a szőkítés felé? Tud valaki ajánlani valamit? Fodrászhoz nem szeretnék menni, többször rontotta már el fodrász a hajszínemet jó pénzért, jól festő fodrászt meg nem találok. Megígérnek fűt-fát, végül meg "ilyen lett". Nagyon megköszönném, ha valaki tudna ajánlani valamit, hogy hogyan tovább.
2016. szept. 29. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi volt a száma a festéknek?

A fodrászok által szőkének hívott szín, hétköznapi szemmel barna.

Mint ahogy a barna, meg szinte fekete.

Szóval, ha valaki barnát akar, akkor annak világos barnát vagy sötétszőkét kell választania, az lesz igazából barna.

De a számokból minden kiderül. Neten is van színskála, hogy melyik szám, mit jelent.

Sötétből már fodrásznak is kihívás világosat csinálni. Szóval ne kísérletezz tovább otthon.

2016. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom a számát talán 7-es, de nem vagyok benne biztos, mert eldobtam. Garnier volt, szőke néven futott. Köszi, de amíg nem találok egy jó fodrászt, addig nem megyek fodrászhoz. Magamnak ingyen is el tudom rontani. Nem akarok még fizetni is érte.
2016. szept. 29. 14:57
 3/4 anonim ***** válasza:

jah, hát a hetes számozású ne csodálkozz :D

Amúgy fokozatosan szőkíteni festékkel nem lehet. Ugyanis a festék pigmentjeit nem fogja világosabbra fogni egy hajfesték. Ezt most megszívtad.

Fokozatosan szőkíteni szőkítővel lehet, tehát hidrogénperoxiddal. A keverési arányoktól illetve attól függ, hogy mennyi ideig hagyják hatni a hajon.

dobozos festéken általában kékkel szokták kelezni, hogy melyik szőkítő is, és nem csak festék.

hogyan tovább? vársz, hogy lenő és kikopik valamennyire. fodrász. vagy veszel szőkítőt és leszívod.

2016. szept. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy van olyan szer, ami eltávolítja a festéket. Láttam is a dm-ben, de még meggondolom.
2016. szept. 29. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!