Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen terméket, vagy praktiká...

Milyen terméket, vagy praktikát ajánlanátok erre a haj típusra?

Figyelt kérdés
Alapjába véve zsíros hajtípusom van, de úgy egy fél éve a hajvégeim nagyon szárazak lettek. Próbáltam olajakat, pakolásokat, rendszeresen használok balzsamot de nem használ. Folyton összegubancolódik hiába fésülöm ki 10 perc múlva megint csupa kóc, a kezemet nem tudom végighúzni a tincsek között. A sok fésülködéstől hullik a hajam elég sokat így az eddigi dús hajkoronám most lapos már. Mit lehetne tenni?
2016. dec. 17. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia kedves kérdező! Hasonló problémáim vannak neked is, leírom a tapasztalatom,de ez nem jelenti azt, hogy neked is befog válni, mert mindenkinél fejbőr és hajtípus függő.


Fontos, hogy egyél sok vitamint, az a legjobb ha zöldségben vagy gyümölcsben találod meg a forrást ( Ez segít a hajad szárazságában és kevésbé zsírosodik)

De ha ezt nem tudod megoldani, akkor szerezz egy jó szépségvitamint vagy hajkapszulát, nekem eddig a sok drága kapszula mellett a DMben kapható Das Gesunde Plus vált be 999ft. Ez mellett fontos a vas! Sokan nem figyelnek rá,de hajhullás ellen van, rossz vérkeringés esetén a haj hullani kezd.


Fontos, hogy sok vizet igyál, minél többet annál jobb és ne cukrozott vizet, hanem sima vizet vagy ásványvizet, kb 1-2literrel naponta, ásványi anyagok jók a hajad számára. Sokan nem tudják,de a cukros üdítőket nem folyadékként ismeri fel a szervezet hanem tápanyagként.


Nem tudom milyen termékeket használtál,de a legtöbb drogériás hajápoló szer , nem igazán ér sokat.

Először is vegyél egy jó sampont, lehetőleg zsíros hajra valót. Sokszor azért is zsírosodik a hajunk, mert rossz sampont választottunk, vagy attól is lehet, hogy sokszor mosol hajat, ilyenkor kösd fel, főleg ha épp nem mész semerre.

Írok pár zsíros hajra való sampont:

Schauma sampon 7 gyógynövény (lelapulás ellen, zsíros hajra)

Baba Sampon Zsiros hajra organikus zöld tea

Garnier Fructis Fresh hajerősítő sampon normál, gyorsan zsírosodó hajra

L'Oréal Paris Elseve Extraordinary Clay tisztító sampon normál, gyorsan zsírosodó hajra


Múltkor említette a fodrász, hogy azért érzed ilyen kócosnak a hajad, és kifésülhetetlennek, mert nagyon töredezett a hajad, ha ennyire kócos a hajad, azt ajánlom vágj belőle, én nagyon keveset szoktam a végéből, aztán becsavarom a tincseket és ami kiáll az már az egészségtelen haj, ezért levágom és azóta csodaszép a hajam,puha és selymes,de nem lesz rövid. De erre is vannak kifésülhetőséget segítő készítmények mint pl a Gliss Kur sprék, amik drágábbak,de sokáig elég, és csak a hajvégekre távolról fújd majd úgy fésüld ki, persze mértékkel.


Azt írtad csak a hajad alsó része száraz arra vagy hajvégápolót vegyél, vagy vegyél kókuszolajat, az természetes és segít az ápolásban. Finom kókuszillata van és gyorsan beszívódik, nem idegesítő a használata.

Én most ezt használom: Inecto Argán olajos olaj és hajmosás után borsónyit kell rátenni a hajadra és egész nap sima és puha marad.

De ha épp nem megyek sehova akkor leülök és bekenem az egész hajam, bemasszírozom a fejbőrömbe és rajta hagyom, majd másnap mosok hajat.


És ne feledd mindent mértékkel csinálj! Ne moss sokat hajat! Ne használj 2 kiló hajpakolást, mert az nagyon zsírosítja a hajat, inkább kevesebbet tegyél fel, több ideig.


Sok sikert!:)

2016. dec. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsi csak elírtam pár dolgot,de biztos érted így is.:)
2016. dec. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40%

Ugyanilyen a hajam. Ma már szép, fodrász szerint is.


Bevált. Heti 3-szor hajmosás H&S saponnal.

Gliss Kur tégelyes hajbalzsam!- de szigorúan csak a hajvégekre kenve, mert ha a fejbőrödre is raksz belőle gyorsabban lesz zsíros a hajad.

Beszárítás befejezése előtt hajhabot kenek a fejtetőre és fejemet lelógatva szárítom be. Ezzel a hajam dúsabb hatású, másrészt mivel nem lapul a fejemre 2 nappal elodázom a bezsírosodását.


Nagyjából ennyi+ szedek hajerősítő vitamint.

2016. dec. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket kipróbálom őket. Az Inecto-t hol tudtad beszerezni? Féléve keresem de egyik drogériában se találtam, még müllerben sem itt.
2016. dec. 19. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!