Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásokkal milyen orvoshoz...

Pattanásokkal milyen orvoshoz forduljak? Képet csatolok az arcomról!

Figyelt kérdés

[link]


Kamaszkoromban kezdtek elojonni, most 20eves vagyok es a helyzet folyamatosan csak rosszabbodott az evek alatt. Lathatoan leginkabb miteszereim vannak, de rengeteg es nem ertem mitol?! Allandoan tisztitom az arcomat; reggel,delben,este meg amikor meg szuksegesnek tartom. A drogeriakban kaphato osszes markat kiprobaltam, olcsotol a dragaig, folyekony-habos-arcradiros es tonikos arctisztitokat, kremeket szappanokat mindent. Mannaszappanos kamforos szappant is kiprobaltam, a fekete szappanukat is, az feheragyagos arcpakolasuk is megvolt. Hazipraktikak kozul kentem mar az arcomra tojast, citromot,paradicsomot,fokhagymat,szodabikarbonat :D elesztot kentem is mar az arcomra meg ettem is. Egy idoben jartam kozmetikushoz de szegenynek zsibbadtak az ujjai mire vegzett az arcommal es utana ugyan ugy vissza jottek a pattik, talan meg tobb es durvabb allapotban mint elotte....


Voltam borgyogyasznal es o egybol a Roaccutan szedeset javasolta, irt is receptet. Viszont kisse szkeptikus vagyok, mert velemenyem szerint ennek valami oka van, mivel ezek nem gyulladt pattanasok hanem miteszerek ketlem hogy a "serdulestol" lenne, es az arcomon vannak, a homlokomon gyakorlatilag egyaltalan nincs es sose volt. Nem lehet h valami allergiam van esetleg valami betegsegem ami ezt okozza?? Ezt hol tudnam kideriteni? Van olyan ahol kivizsgalnak normalisan es megmondjak h kitudja lehet vmit eszek evek ota amire allergias vagyok es nem tudok rola ed attol van??


Es ez a Roaccutan hogy mukodik? Tok mindegy mi valtja ki a pattanasaimat (allergia,betegseg stb) az elmulasztja? Mert akkor szivesen beszeden de csak ha valoban elmulasztja es nem jonnek ugyan igy elo par ev mulva.



2017. jan. 7. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudom mi az a roaccutan bocsi, de miteszerekre lehet rendelni ilyen fekete arcmaszkot ami kihúzza a bőrből a miteszereket. Tapasztalatom nincs mert én is most próbálom makd ki, de mások sok jót mondtak róla. Ezt a fekete maszkot csak endelni tudod. Nekem a fogamzásgátló mulasztotta el a patikat meg a bőrgyógyász által felírt krém, de a miteszereket sajnos nem. Míg kiskamasz voltam addig nekem se ért semmit a bőrdoki de visszahívta és akkor már jó krémet kaptam.Az drogériás kenceficéket meg hagyd a csudába, azok hamarabb ártanak mint használnak.
2017. jan. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, nem akarlak megbántani, de ez bőven az a kategória ami orvost kíván, méghozzá minél előbb fordulj bőrgyógyászhoz szerintem. Később csak meg csúnyább lesz, ha megszűnik a pattanásos időszakod heges, ragyás maradhat a bőröd, azon még nehezebb és költségesebb lesz majd változtatni.
2017. jan. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom de milyen orvoshoz? Esetleg ha valaki tudna egy normalis borgyogyaszt aki nem csak felirkal dolgokat hanem utana is jar h esetleg mi lehet az oka vagy hasonlo..
2017. jan. 7. 15:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Nogyogyaszat, endorinologia sem artana. Egy hormonsor kellene meg nogyogyaszati vizsgalat mindenkeppen.
2017. jan. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom te hova jársz bőrgyógyászhoz hogy azt állítod csak felírkál valamit...írd be a googleba a városodat mellé meg hogy magán bőrgyógyászat és biztos találsz megfelelő szakembert.
2017. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én szedtem Roaccutant és ez tényleg beválik mindenkinél. 2 éve szedtem azóta egy pattanásom sincs előtte meg tele volt az arcom... A kellemetlen része megmaradt viszont még hogy száraz a bőröm, szóval most pattanás nincs de hámlik a bőröm... :D
2017. jan. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tamuska válasza:
Szia.Röggenkép a fogakról ,hogy nincs e góc,utànna vérkép,hogy nincs e gyulladàs,endokrinológus,alergia orvos,fül-orr gégész..de ez mind hosszú procedúra..én ma voltam bőrorvosnàl,holnap kezdem el szedni a roaccutan eggyik tàrsàt mer 24 eves vagyok és pattis:'(
2017. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!