Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen természetes szerek...

Milyen természetes szerek (olcsón és könnyen beszerezhető) serkentik a haj növekedését?

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
élesztő
2010. máj. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az élesztőt kenjem a hajamra pakolásnak vagy egyem meg?
2010. máj. 5. 15:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Az élesztő hízlal is, és mivel az egész szervezetre hat,ezért mmindenhol serkenti a szőrnövekedést!
2010. máj. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kis darabot kell enni belőle. Én sose csináltam csak hallottam sokmindenkitől. A köröm is gyorsabban nő tőle meg a szőröd ez tény, de csak amíg használod.
2010. máj. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ha ezekből a vitaminokból eleget viszel be a szervezetedbe akkor az jótékonyan befolyásolja a hajnövekedést:

B-vitaminok: erősítik és táplálják a hajat, szabályozzák a faggyútermelést, és aktiválják a hajhagyma anyagcsere-folyamatait. Segítenek a gyulladások kivédésében, egészségesen tartják a fej bőrét. Sok B-vitamin van az élesztőben, a halban, a tojássárgájában, a dióban, a mogyoróban, a hüvelyesekben és a búzacsírában.


- Vas: ha nincs elegendő vas a szervezetben, a haj hullani kezd. Elsősorban azok a nők vannak veszélyben, akiknek a menstruációs vérzésük erős, valamint a húsfogyasztást elutasító vegetáriánusok, hiszen a legtöbb vasat éppen a hús tartalmazza.


- Fehérje: a haj fő alkotórésze a keratin. Ez a szaruszerű anyag túlnyomórészt a sejt alapanyagát adó fehérjéből épül fel. A fehérjedús táplálkozás tehát nélkülözhetetlen ahhoz, hogy hajunk erős legyen. Biológiai szempontból a növényi fehérjék értékesebbek - burgonya, gabonafélék, szója -, mint az állati eredetűek.


- Réz: ez a nyomelem kell ahhoz, hogy az anyagcserét szabályozó enzimek zavartalanul végezhessék munkájukat a testben. A réz javítja a haj szerkezetét, hiányában a haj töredezik. A teljes kiőrlésű termékek, a hüvelyesek, a dió, a mogyoró, az aszalt gyümölcsök és az élesztő tartalmaz sok rezet.


- A-vitamin: a bőr és a hajszálak fejlődésében játszik fontos szerepet. Biztosítja a megfelelő ütemű hajnövekedést, hatására a haj sima és bársonyos lesz. A retinol nagy mennyiségben fordul elő a tejtermékekben, a sárgarépában, a sárgabarackban, a paprikában és a halolajban.


- Tudni kell! Az A-vitamin túladagolása veszélyes lehet. Ha tabletta formájában fogyasztjuk, vigyázzunk, hogy a megengedett napi dózisnál többet ne vegyünk be belőle! A táplálkozással bevitt A-vitamint nem lehet túladagolni.


- C-vitamin: univerzális erőforrás, s így a haj egészségét is képes fenntartani, illetve helyreállítani. Lehetővé teszi, hogy a vas - ez a fontos építőelem - a hajhagymákhoz is eljusson, továbbá a haj sejtjeit is erősíti. A C-vitamin megtalálható a citrus- és a káposztafélékben, a paprikában és kiviben.


- H-vitamin: segít abban, hogy a haj erős és csillogó legyen, a hajhagymák ne gyulladjanak be. A halban, a tojásfehérjében, a tejben, a teljes kiőrlésű gabonafélékben, a dióban és a mogyoróban van sok belőle.


- Cink: igazi multitalentum, mert számos enzim aktiválója, így jó hatással van a bőrre, a hajra és a körömre is. Serkenti a haj növekedését, az új hajsejtek képződését. Óvja a hajhagymákat a gyulladástól, segít a fejbőr egészségének megőrzésében. Különösen sok cinket tartalmaz a friss osztriga, a hús, a tojás és a sajt.

2010. máj. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek!:)


ha az élesztőt az arcomra kenem pattanások miatt,akkor az is árt?

2010. máj. 5. 16:30
 7/10 anonim ***** válasza:

nem árt az élesztő ha pattis bőrre teszed sőt jót tesz neki!

én ma fogok iylen pakolást csinálni:)))

élesztő egy pici tej vagy víz és rákened az arcodra.

2010. máj. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!:)
2010. máj. 6. 21:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy milyen természetes szerek vannak amiktől gyorsabban nő a hajad, de a Bánfi sampon és hajszesz nekem nagyon bevált,ráadásul gyógynövényes.. ;)
2010. máj. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A bánfi nekem is bevált + csalántea.
2010. szept. 28. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!