Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha a természetes olajok olyan...

Ha a természetes olajok olyan jók (shea, jojoba, kakaó, kókusz, argán) Miért nem mindenki azt használ?

Figyelt kérdés

Nálam vannak ezek itthon mindig bár még nem vagyok olyan ráncos, igyekszem megelőzni. Sok helyen olvasni hogy a bolti szemránckrémek (arckrémek,testápoló) nem egészségesek, és ártanak is. De akkor a rajta lévő igéretek miatt olyan csábítóak? Vagy az ára miatt nem veszik a természetes olajokat?


Én hajbalzsamot sem használok,mert nem szeretem a benne lévő káros összetevőket.

Azért ha tudtok,recepteket is irhattok nyugodtan.(amit kiprobáltatok)



#hajbalzsam #krémkeverés
2017. jan. 19. 06:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megszokás, reklám és főleg az ár miatt.
2017. jan. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én például argán olajat csak a hajamra használok, mert arcomat az utóbbi, de főleg a kókuszolaj eltömíti és gyulladt lesz a bőröm. Nem csak a natúr termékek lehetnek jók, mindenki bőrének más az igénye.
2017. jan. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

Azért mert a reklámok kimosták a józan gondolkodásukat! A valódi minőségi kozmetikát meglehet kóstolni de ez a kémiai dolgokra nem vonatkozhat!

Liget szépe olaj nagyon jó az arcbőrre.

A Mobilos Tilia-nak vannak profi termékek de eléggé drágák.

2017. jan. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Nobilis Tilia azt akartam írni
2017. jan. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Mindenkinek más a bőre. Nekem az olajok nem jönnek be.


Az én bolti krémeim tökéletesek. Kémikusok alkották, nem sarlatánok. Szigorú szabályokat kell betartaniuk.


Ennek ellenére azt sem nézem le, aki otthon pacsmagolt cuccokat ken a fejére, ha neki bejön, csinálja.

2017. jan. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Zsíros bőrre nem jók az olajok (legalábbis az enyémre). Egyébként meg igen, ezeket a kozmetikumokat vegyészek, gyógyszerészek állítják össze, vagyis nagyon nagy tudású emberek. A ti agyatokat mosta át inkább a greenwashing.
2017. jan. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Kedves 5-ös. Gyógyszerész családból vagyok nálunk senki sem használ patikából kozmetikát. A patikai korok előtt is voltak krémek természetes alapanyagokból ami valóban természetes mert nem füstölgő kémények kellenek az előállításához. A természet megalkotta tökéletesre! Az már más tészta ha valaki összekotyvaszt kitudja mit és azzal nyerészkedik természetes alapú készítményeket kínálva. Ami természetes is valóban de nagyon fontosak az arányok, a gyűjtés ideje, tárolás,stb.

A patikai dogok azok eladásra vannak,főleg most amikor a nagy gyógyszercégek eladnak bármit a profit éhségük enyhítésére érdekében. A cégek képviselői nem előttetek a patikában köttetik meg az üzleteket hanem csukott ajtó mögött a fönöknővel vagy a főnökkel. Fordult már elő, hogy megkérdezte az illető hölgyet ön szerint ez arra használ amiért elkérnek 30Eu-t? AA mi arról nembeszélünk a vezetőséggel csak a heti eladásról. Aztán majdnem mindegyik kozmetikában az összetevők közt szerepel az LSL vagy az ASL jelzés. Na ezek könnyen kifejezve ipari zsíroldók. Már megtalálhatóak a baba kozmetikumokban is. Ezzel a gyermek bőre nagyobb korában nagy valószínűséggel lehet atopiás ekzémás vagy olyan bőrbetegsége amellyel továbbra a bőrgyógyász látogatását biztostítják be.

Nemkell ezt senkinek sem elhinni, vásárolja a megszokott dolgait de legalább a mi ismerőseink tudatosan ápolák a bőrüket elvégre az a legnagyobb felülettel rendelkező szervünk amely elsőként érintkezik dolgokkal.

2017. jan. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%

Nyugodtan mesélj még, akkor is magamra kenem a szokásos krémeimet.


Nem érdekel, ki nyer rajta, én is nyerek.

2017. jan. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Mert mindenki bedől a marketingnek.

A reklámokkal, feltűnő-trendi csomagolással el akarják hitetni, hogy mennyivel jobb az ő 0 hatóanyagú termékük, mint a természetes szépítőszerek, amiket pár száz forintért megvásárolhatsz.

Ugyanez a helyzet a mindenféle sminklemosóval.

Pedig olívaolajjal sokkal egyszerűbb eltávolítani és közben nem szárítja, hanem hidratálja a bőrt.

2017. jan. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
34%

Kedves 7

Ehhez mindössze annyit fűznék hozzá, hogy én is gyógyszerésznek tanulok, pont ezért tartom fenn az álláspontom.

2017. jan. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!