Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szép eredeti mogyoróbarna...

Szép eredeti mogyoróbarna hajamból vöröses aranyszőke lett, borzasztó. Mitől lett ilyen, és miért nem szép hamvas szőke?

Figyelt kérdés
Találtam itthon szőkítőport meg 6%-os Kallos Oxi krém-peroxidot. Gondoltam csinálok a hajamba csíkokat. Rosszul tettem :( Ugyanis csíkokban csúnya színe lett nagyon, vöröses arany színe. Azt tervezem holnap befestem Palette- hamvas középszőkére. Csíkokban fogja befogni? Vagy milyen lesz? Mit csinálhatnék a hajammal hogy helyrehozhassam a hibámat? Fodrászhoz nem szeretnék menni.
2008. okt. 21. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szija!

Én a te helyedben mindenképp fodrászhoz mennék!

De mivel nem szeretnél,fodrász létemre írom ezt:-A 6%-os kallos,a sötét hajból nemfog soha sem világosat csinálni!Mindenképp ha már nem mész el fodrászhoz,vegyél 12%-osat,és avval fesd be!(Bár elárulom zárójelben,hogy drágábban jössz ki így!)

A végső színt azért kaptad,mert ugye a kallos,az "leszívja a hajadat",és mivel a 6%-os igen gyenge,csak félig szívta le,így kaptad a vöröses-szőke színt.Mert ugye ha egy sötét hajat szívatunk,vörös lesz.A szőke meg természetesen azért lett,mert azért az a 6% is ér valamit!Egy jó tanács:A 12%-os kallos mocskosul erős,így ajánlom h a használati utasításán(30perc)túl NE hagyd a hajadon,semmiképp sem,mert előfordulhat a nagyon erős anyagok által,h csomókban hullani kezd a hajad,rosszabb esetben,ha nagyon sok ideig hagyod a hajadon,ki is hullik!!Szóval még annyit hogy mivel ez egy erős vegyszer,1-2-szer próbálkozhatsz otthon is vele,de utána ha továbbra is szeretnéd megtartani a színt,fordulj fodrászhoz,mert ő tudja,h mikor kell azt mondani hogy:Állj! Én többet nem szívatom le a hajad,mert nagyon valószínű 2 év múlva már parókáért fogsz jönni hozzánk!

Kérlek fogadd meg! :)

/Pici Cutte/

2008. okt. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

1. szabály: ne kísérletezz otthoni hajfestéssel!

Menj el fodrászhoz, nemtudom, hogy miért nem akarsz elmenni...mitől félsz? Ő nem rontja el, nyugi...biztos h jobbat csinál, mint te magadnak ilyen Kallos hajfestékkel!

Mond el neki, h milyet szeretnél, hamvasszőkét, v mogyoróbarnát v hupililát és olyan lesz, ha jó szakemberhez mész el!

2008. okt. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De csíkokban próbáltam csinálni, és csíkokban van csak csúnya színe. Így is leszívhatom? De szőkét meg amúgysem szeretnék, csak mint írtam, átfesteni simán azzal a palette festékkel. és az csíkokban fogja festeni a hajam vagy az egészet befogja egyszínűre?
2008. okt. 21. 19:52
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

1.válaszoló vagyok!

Ha mégegyszer leszív(at)od,az egész hajad,akkor egyenletesen befogja,különben nem!De ha sötéttel fested be,nagyon kevés eltérés lesz!Pl.:Ha sötétbarnára befested,olyan lesz,mintha világos barna melír lenne benne!De mivel a további lépésekhez szükséges még 1 leszívatás,ajánlom a fodrászt,ha csak nem szeretnéd hogy a következő kérdésed az oldlaon az lenne hogy hol lehet jó fajta parókát kapni.Ha Székesfehérvári vagy,vagy közel laksz,szívesen segítek neked ebben:)

2008. okt. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk egy középszőkére befesteném? akkor a csíkok milyennek látszanának benne? Amúgy azért félek ennyire a fodrászoktól mert egyszer rózsaszín hajam lett pedig barnát akartam vörös csíkokkal, így lett helyette rózsaszín, pár barna csíkkal...:S aztán sikerült barnát csinálnom belőle. Szóval ha középszőkével lekenném milyen lenne a színe?
2008. okt. 21. 21:10
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

1.válaszoló vagyok!!Úha..Hát sajnálom ezt a kellemetlen tapasztalatot,de nem szabad 1 fodrász miatt elítélned az összes többit!Nyilván félsz egy kicsit,de ha elmennél egy másikhoz,hamar rájönnél hogy vannak (a nagyobb többsége!)akik nagyon jól meg tudják csinálni a hajad!Am 2.válaszolónak üzenem,hogy a fodrászok is kallossal dolgoznak:))Csak ők 12%-ossal:)))

Hát ezt így látatlanban elég nehéz lenne megmondani,hogy nagyon pontosan milyen színt fogsz kapni,mert nem tudjuk hogy milyen árnyalatú a vörös,illetve a szőke!Így csak általánosságban tudom megmondani!Főleg azt kéne tudnunk,hogy inkább vörös e vagy szőke! !!!MÉGEGYSZER LEÍROM,SZERINTEM-->GO FODRÁSZ!!!

De nagy a valószínűségi esélye,hogy ha inkább szőke,akkor ha befested x színre,akkor majdnem olyanra festi be(itt most középszőke)de mivel ott az a "csúnya" vörös is,1-2esetleg 3 árnyalattal sötétebbet kapsz,illetve helyenként,akár picit vöröses árnyalat is maradhat!Ha meg inkább vörös,akkor további festéssel csak tovább rontasz!

/Pici Cutte/

2008. okt. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget:-) Helyre jött a hajam, mostmár barna, szőkésbarna csíkokkal, mégiscsak megtudtam magamnak oldani itthon :-)
2008. okt. 24. 15:40
 8/8 anonim ***** válasza:
41%

A fodrászcsajszi vagyok!Örülök:)Ügyi vagy:)

DE ha legközelebbi festéssel próbálkozol,tedd fel itt a kérdést h milyen lesz:) "jótanács"

2008. okt. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!