Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A környezetemben szinte...

A környezetemben szinte mindenkinek tökéletes bőre van csak nekem nem. Ez miért van? (12-16 év közöttiek)

Figyelt kérdés
Szinte minden osztálytársamnak,ismerősömnek,barátomnak sima az arcuk max. egy picit mitesszeres és néha 1-2 pattanás.Nekem teli van a homlokom.Ez hogy lehet?Régen ilyen idős korban szinte mindenkinek volt pattanása, nem is kevés most meg szinte senkinek.
2010. jún. 14. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Használsz valami arcápolót? Arctisztító tonik elég lenne, szerintem az is sokat segítene a dolgon.Ha van frufrud, akkor lehet, hogy ezért pattanásosabb a homlokod, el kellene csatolni onnan, hogy szellőzzön a bőröd. Ebben a korban ez a természetes. Lehet, hogy a többiek később érnek, és még nem kezdődött el náluk, vagy kozmetikushoz járnak (nem tudom, hogy ott mit tudnak vele kezdeni, csak tipp) vagy a te bőröd kicsit hajlamosabb a zsírosodásra. A szappanos arcmosás is segít rajta, nem feltétlenül kellenek a legdrágább ápolószerek. :)
2010. jún. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát én sosem voltam az a pattanásos típus miteszerek vannak de nem gáz és amikor megjön akkor van 1-2 pattanásom de az utána maradt pirosságot ki nem állom szóval van amikor alapozót használok,Szóval lehet h az ismerőseid is ezt csinálják....
2010. jún. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hú, hát akkor te kiválasztottak között lehetsz, ugyanis én nem sok olyan tizenévest látok akinek tökéletes a bőre, sőt! Mindegyikük pattanásos valahol, ha nem az arcukon, akkor a vállukon, hátukon. Úgy látszik, a te környezeted a kivétel, ami erősíti a szabályt, mert tényleg folyton folyvást problémás bőrű tinikbe botlok. Barátnőm kozmetikus, ő is ezt mondja. Amúgy először bőrgyógyászhoz menj, mellette pedig rendszeresen járj kozmetikushoz arctisztításra. Arclemosót mindenképp használj (pl. GArnier Pure), de a többi kencefice amit bárhol megvehetsz (DM, Rossmann, Auchan) sz.art sem ér, mindenképp szakemberre hagyatkozz, ő majd felír valami gyógyhatású lötyit, ami a probléma gyökerét szünteti meg és nem a felszínt kezeli, szóval hatásos lesz.
2010. jún. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy a bőrgyógyász által felírt dolgok a leghatásosabbak, de szerintem azok is csak a tüneteket enyhítik. A probléma gyökere ilyenkor a hormonális változás, esetleg a bőrünk eltérő szerkezete (zsírosodásra hajlamosabb vagy nem) vagy táplálkozási szokások. Utóbbin lehet esetleg segíteni, de ha eddig is egészségesen ettél, akkor ezen sincs mit változtatni.
2010. jún. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kozmetikushoz járok, szinte minden kencét kipróbáltam most cinkes rázókeveréket használok az jó a pattanásokra de jönnek ki újak, de legalább enyhült.Egészségesen étkezem, egyszerűen csak a hormonváltozások miatt vannak pattanásaim.Majd ha helyreáll a hormonháztartásom akkor elmúlnak, addig meg csak a kezelés marad.
2010. jún. 15. 14:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem nincsenek pattanásaim(csak naggyon ritkán). Viszont a mitteszerektől nem tudok megszabadulni...(kozmetikus utáni héten ugyan olyan...)


Barátnőmnek tökéletes babaarca van, de a dekoltázsa gusztustalan!


Tele van gennyes patikkal...


Szóval nyugi!


Alapozót ajánlanék!

2010. jún. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
am 14/l
2010. jún. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Amúgy hány éves vagy? Ha vagy 15-16 felirathatsz magadnak nőgyógyásznál fogamzás gátlót! Az rendbe szedi a hormonjaid

2010. jún. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
14 vagyok
2010. jún. 16. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!