Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Moshatom most tonikkal az...

Moshatom most tonikkal az arcom, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
Voltam kozmetikusnál, aki az egész arcomat szétnyomkodta, szóval eléggé sebes. Este lemostam az arcomat arclemosó tonikkal, erre elkezdte csípni az arcomat és foltokban vörös lett. Azt tudom hogy azért mert sebes, de ez probléma vagy inkább ne használjak tonikot most arcmosásra?

2018. júl. 27. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Hasznalhatod! Nekem ha ninxs megnyimkodva,csak van egy ket partim akkor is csipi,mert szaliciles. De legalabb osszehuzza a porusokat. Hasznald,cska ne dorzsold.
2018. júl. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Alkoholos a tonik?
2018. júl. 28. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne mosd tonikkal! Sudocream kenőccsel kezeld a sebeket, az hámosít.
2018. júl. 28. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem alkoholos
2018. júl. 28. 17:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg alkoholmenteset, ez csak tönkreteszi a bőröd.
2018. júl. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Olvastam erről más helyeken is, hogy az alkoholos tényleg nem jü, szóval szerintem le fogom cserélni. De ezek mellet valamit tudnál ajánlani, hogy szerinted mivel/mikkeol kéne tisztítanom az arcom? Igazából egy csomó mitesszerem van, az arcomon mindenhol, szóval annyira patis nem vagyok.
2018. júl. 28. 18:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Tonikozás előtt ugye használsz arclemosót is? Mert kéne...
2018. júl. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem jól használod a tonikot. Önmagaban fölösleges használni. A tonizálás elött arctejjel kell az arcot tisztítani. Utána jön a tonizálás.

Hogy miért van így? Mert az arctej lúgos kémhatásu, mert csak így tudja oldani a szennyeződést. Tehát a bőr ph-ját is eltolja lúgos irányba. A bőrt nem szabad lúgos ph val hagyni, ezert kell utána tonizálni. A tonik savas kémhatasú, ami szépen vissza tolja a bőr ph. Önmagaban a tonik nem tisztít, csak frissít és tonizál.

Remélem érthető voltam.

2018. aug. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!