Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szeretnék érdeklődni olyanoktó...

Kriszti2800 kérdése:

Szeretnék érdeklődni olyanoktól, akik próbálták aszkorbinsavval koptatni a hajfestéket; milyen eredménnyel jártatok? Van ennek valamilyen eredménye egyáltalán? Érdemes megcsinálni? Kinek hogy sikerült? Köszönöm előre is a válaszokat.

Figyelt kérdés

2018. nov. 6. 22:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer próbáltam. A világosbarna hajam befestettem padlizsánlilára, de nem tetszett ezért megpróbáltam C-vitamin porral kiszedni. Egyszer csináltam meg és nyoma se lett utána, teljesen kiszedte a hajfestéket. Mindenképpen megéri kipróbálni.
2018. nov. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor ki fogom próbálni!
2018. nov. 7. 07:22
 3/14 anonim ***** válasza:
Csak sötét hajfestéken működik, tehát szőkén nem. Nekem utána kopott vörösesbarna lett a hajam, de elég jól kiszedte.
2018. nov. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én nagyon szerencsés voltam vele! A fodrász teljesen elbaltázta a hajamat, mert barna helyett lilás-feketés valamit festett rá. Túl sötét lett, úgyhogy úgy gondoltam, nincs vesztenivalóm. Én kókuszzsírt kevertem össze az aszkorbinsavval és ebből csináltam egy pakolást, amit nedves hajra vittem fel, majd törölközőben dunsztoltam a hajam kb 20 percig (ha jól emlékszem). Már elsőre is láthatóan szebb lett a szín, de másnap megismételtem, és konkrétan elértem a vágyott színt, egy barna, enyhén szőkés-vöröses árnyalat jött ki.


Azt érdemes tudni, hogy enyhén vörös árnyalatot adhat a hajadnak, illetve, hogy foltos lehet (nekem egyáltalán nem lett, de hallottam ilyenről), és nyilván nem olyan megbízható és kiszámítható a végeredmény, mint egy vegyszer esetében, mivel ez teljesen natúr megoldás. De olyan katasztrofális eredményt biztos nem fog adni, mint egy pocsék fodrász (ami ráadásul drága is, és a vegyszer is károsítja a bőrt és a hajat).

2018. nov. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

+ Már emlékszem, egy natúr (Alverde) balzsammal kevertem össze a C-vitamint (plusz a kókuszzsírral).

Ja és itt olvasd el a kommenteket, sokan próbálták már.


[link]

2018. nov. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bevált, bár nem volt olyan nagy változás, ezért többször megcsináltam, 1 hónap alatt 4x :D 5. alkalomra sikerült teljesen egységesre "szívnatnom" a több éves hajfesték réteget.
2018. nov. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, ment a zöld kéz mindenkinek! Én pont feketéről vörös violetre szeretnék váltani. (Amúgy is sok a vörös pigment a hajamban. Eredetileg sötét szőke, semmilyen színű.)

Akkor ki is próbálom, veszek is aszkorbinsavat.

2018. nov. 7. 13:13
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is feketét szedtem ki vele, teljesen kijött és vöröses sötétbarna lett belőle. Én egy kicsit be is habosítottam vízzel miután felkentem, sztem úgy még hatásosabb
2018. nov. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ennek örülök, akkor jól működik ezek szerint. Persze utána elmegyek fodrászhoz, úgyis kell vágatnom a hajam végéből.

Köszönöm a sok jó hozzászólást.

2018. nov. 7. 15:54
 10/14 A kérdező kommentje:

Fent is van a hajamon 100g-ot el is használtam az aszkorbinsavból. Házközèpig ér a hajam és van is rendesen.

Várok :) kíváncsi vagyok.

2018. nov. 8. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!