Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mükörmös vagy fodrász? Melyike...

Mükörmös vagy fodrász? Melyiket érdemesebb kitanulni, melyik jövedelmezőbb, akár külföldön?

Figyelt kérdés

Megköszönném, ha irnátok pár tapasztalatot!


Úgy gondoltam valamelyiket megfogom tanulni, mert nem szeretem a jelenlegi munkám, és egy jó szakma többet érhet, mint a diplomám.


Mindkettő szimpatikus számomra, úgy gondolom lenne rá hajlamom, jó a kézügyességem, igaz még csak rajzban tünt fel, körmökre is nagyon szépeket készitettem szabadkézzel.

Tervben van külföld, főként Anglia, és még nem sokat tudok az ottani igényekről. Remélem hátha van itt valaki, aki jártas ezekben és adna pár tanácsot.

Előre is köszönöm!


2019. aug. 6. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a fodraszkodast tanulnám. Ott van lehetőség szakosodni, tovább fejlődni Pl csak alkalmi frizurakat csinálni, festeni- ez külföldön is egy jól alkalmazható szakma
2019. aug. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Egyetértek az előző válaszolóval. Egy fodrásznak sokkal színesebb palettája van, értem ezt arra hogy több lábon tud állni. Női, gyerek, vagy csak a Barber része. A körmös szakma számomra igen egyoldalú.. Nem tartogat szerintem annyi mindent mint egy fodrász. 😊
2019. aug. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet mindkettővel keresni, a lényeg, hogy legyél benne jó, szeresd, amit csinálsz, élvezettel csináld és folyamatosan fejleszd magad. 😊 Én műkörmös vagyok, bár Magyarországon és a közeljövőben nincs tervben külföld. Megélek belőle, főállásom. Szeretem csinálni, élvezem, kihívást mindig lehet találni..és fejleszteni kell magam folyamatosan, új dolgokat tanulok, fodrász szakmában nem feltétlen van olyan jellegű új dolog, ami kreatív lenne. Körömnél volt divat az ombre, akrill festés, babyboomer, most pl. a pálmafa szabad kézzel festése, kocka minta, ombre vízszintesen és függőlegesen egyaránt. Nekem ez fodrászként hiányzott...bejött a bubi, lépcső, ombre, balayage, fonások, stbstb, ezt megtanulod és kész. Voltan fodrász, de voksolok a körmös mellett, nekem ez sokkal jobban tetszik, mint a fodrászkodás.


A párommal nemrég költöztem el, a szomszéd néni lánya külföldön műkörmös 6 éve (nem tudom sajnos, hogy melyik országban él), 2 gyermeke van és jobban keres műkörmösként, mint a férje, ő tartja el a családot.

Nem csak az fontos, hogy helyileg hol helyezkedsz el, hanem hogy jó legyél benne, a munkád legyen tartós, így a másik fodrász/körmós vendégei is átpártolnak hozzád, akik bármi miatt elégedetlenek a jelenlegi fodrászukkal/műkörmösükkel, mert tartós az a szolgáltatás, amiért ők vendégként fizetnek és ez így van rendjén! :)

2019. aug. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!