Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyire drága az industrial...

Mennyire drága az industrial piercing?

Figyelt kérdés
Nem nagyon láttam még olyan oldalt ami megmondta volna hogy mennyibe kerül vagy pedig irreálisan drága(pl.18000ft, 9000ft bár az utóbbit nem tudom de sztem az is sok egy fül piercingnek)

2019. okt. 3. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pedig sok szalon honlapjàn írja. Én anno több helyen néztem, átlagban 7-8 ezer volt. Mindenesetre a legtöbb helyen 10 ezer alatt van szerintem. Amúgy szerintem nem drága. Az összes fül piercing átlagban 5 ezer forinttól kezdődik, szóval ahhoz képest az industrial nem drága.
2019. okt. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Relatív drágább, mint a fülcimpa lyukasztás vagy egy helix piercing, de olcsóbb, mint egy nyugateurópai szalonban.

Országosan a nagyvárosokban kereshetsz olyan helyeket, amik olcsóbban dolgoznak, jellemzően a főváros az, ahol találsz is, vagy a keleti régió. Mi számít drágának benne és mi olcsónak? Nos, mint írták előttem, egy átlagos ár egy piercingre 5.000 Ft. Egy átlagos ár egy industrialra 7.500 Ft. Túl drágának tartanám 10.000-től és olcsónak 3.500 alatt. Olcsóbban akkor tudsz csináltatni, ha nem egy profi, hanem egy betanuló csinálja, illetve nem szalonos, hanem otthon dolgozó (nem, nem a házhoz járó, az drágább, hanem az, aki otthon dolgozik, nem mindig túl steril körülmények között).

De amúgy maga az ékszer 150-800 Ft között van, ha értelmes helyen veszed, ha kisker boltban, divatüzletben, akkor 2-3.000 is. Az ékszeren kívüli anyagköltség: gumikesztyű 80 Ft, fertőtlenítők 50 Ft, tű 70-250 Ft, jelölő 5 Ft, papírtölrő+vatta+egyéb törlő 80-200 Ft, folyamatos használatbani eszközök átlag használati "díja" 1-2 Ft. Tehát anyagárban 500-1000 Ft-ra jön ki max. De az árban benne van a piercer munkadíja, a helyiség bérleti díja/székdíj/leadandóhányad-rész...stb. Az árak adókötelesek.

Szóval 6-7.000 Ft reális ár érte de még a 8-9 ezer is belefér bőven. Ennél többet akkor érne, ha az ékszer speciális, vagy plusz dolgot is tartalmaz (utókezelőt, pluszékszert, 20-22 karátos aranyékszert...) szóval el lehet menni 18.000-ig is bőven, de nem mindegy, hogy miért. Sok helyen azért drága, mert nem olcsó a helyiség fenntartása, vagy mert a környéken nincs más szalon és így nyugodtan kérhetnek érte többet, mivel az ilyen környéken kevés a betérő ember így kevesebb is folyik be és meg is kell élniük. Egy nagykeres beszállítós rendelős profi anyagárban 500 Ft alatt megússza, főleg, ha saját helyiség, és ha jó helyen van, és napi 1-2 ékszert szúr csak, akkor reális a magas ár, de amúgy nem.

Szóval, ha úgy nézed, hogy 500-ból megvan, mégis 5.000 az átlagár akkor már az is irreálisan drága, de ha jobban mögénézel, akkor nem vészes összeg 9.000 Ft érte.

2019. okt. 4. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Crazy Factory,Bodymod,Lilacsiga oldalakon tudsz rendelni pár száz vagy ezer forintért.Ebay,wish és társait nem ajánlom mert ott bizsukat adnak el vagy valami gagyi anyagot,bár ha nem vagy rá érzékeny akkor mehet az is.
2020. aug. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szúrás meg szalontól függ.Én 8 ezerért szoktam szúrni ékszerrel együtt.
2020. aug. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!