Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Helix piercinggel kapcsolatos...

Helix piercinggel kapcsolatos kérdésekre tudnátok válaszolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:-)

Szeretnék csináltatni egy helix piercinget, viszont nagyon túlgondolom szerintem és szeretnék biztosra menni.

- szerintetek mennyi idő után úszhatok vele úgy, hogy úszósapka van a fejemen?

- biztonságos a párommal együtt aludni (nem lakunk együtt, szóval nem rendszeres), vagy egy ilyen pár hétig inkább hagyjuk, nehogy rossz pózban aludjunk és baja legyen? (ne is kérdezzetek, mondom, hogy túlagyalom)

- hajat mosni mennyi idővel lehet utána?

- plusz bármilyen más szempontból érdekelnének még vélemények, tapasztalatok!!:)


Köszönöm előre is



2020. jan. 6. 15:50
 1/2 Metionin ***** válasza:
100%

Szia! Helixem ugyan (még) nincs de van pár vas a fülemben. Úszás, szauna, szoli + minden ahol ázhat, 4 hétig kerülendő. Az úszósapka megnyomhatja később is. Aludni úgy érdemes vele hogy nem azon az oldaladon amin a helix van, de úgyis fájni fog egy ideig, ha ráfekszel. Hajat mosni bármikor csak utána kezeld le. Átfolyó víz érheti csak áztatni nem szabad.

+ amit még tudnék mondani, az az hogy mindenképp szúrasd mert az kevésbé roncsol és szebben gyógyul, valamint hogy ne kenőcs állagú cuccal kezeld, mert abba a jóélet is beleragad aztán szépen begyullad tőle a lyuk. A legjobb rá az octenisept, plusz vegyél egy kis üveg patikai hidrogén-peroxidot, ha esetleg begyulladna vagy vadhús nőne rá, ne hirtelen kelljen rohanni ha alkalmatlan pillanatban durran be (az enyém rendszeresen ünnepekkor csinálja amikor no gyógyszertár).

2020. jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Két helix piercingem van egymás alatt és én kb 5 nap után már finoman mostam vele hajat. Amikor már nem annyira fájt ha megérintettem (kb 1 hét után), akkor már nyugodtan rá is tudtam feküdni. (De azért ha nem volt muszáj inkább a másik oldalamon feküdtem)


Mindenképpen szurasd a piercinget és ne lövesd, mert a lövés roncsolja és úgy jóval lassabban fog gyógyulni.


Viszont azzal számolni kell, hogy a helix amúgyis lassan gyógyul és nagyon könnyen begyullad akkor ha egy picit is beleakad valamibe (például a ruha nyakába)

Nekem miután begyulladt a kamillás tisztogatás nagyon sokat segített, illetve az Octenisept-et én is ajánlom.


A gyógyulásánál viszont nem kell meglepődni ha 8-10 hét után még mindig nem jó és fáj, ugyanis nekem is már másfél éve lett csinálva a piercing és még mindig nem gyógyult meg teljesen. (A helix teljes gyógyulása 2 év)

2020. jan. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!