Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért nem szabad mosóporral...

Miért nem szabad mosóporral kezetmostni?

Figyelt kérdés
Volt nemrég nálam az egyik lány ismerősöm, és kérdezte hol a szappan. Mondtam neki hogy csak mosópor van, mert én csak azt használok. Ezen neki fent akadtak a szemei, hogy "mi az hogy mosóporral mosol kezet? Tönkre fogja teljesen tenni a kezeidet, allergiás leszel rá egy idő után" meg még egy csomó ilyesmit mondott nekem. Mivel alapvetően piszkos munkát végzek itthon (szó szerint), ezért használok mosóport, immáron vagy 10 éve. Új nekem ez az ártalmas a mosópor dolog. Mi van emögött? Miért nem lenne szabad ezzel kezet mosni?

2020. júl. 12. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Sokkal erősebb mint a szappan, nem tesz jót a bőrnek.
2020. júl. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. De pontosan mit értesz alatta, hogy "nem tesz jót"? Én eddig annyit vettem észre, hogy a mosás után kb. 10 percig kicsit szárazabb a kezem mint kellene, de ez nagyon gyorsan elmúlik.
2020. júl. 12. 18:31
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Jobban old, nagyobb ph stb.

Függ a típustól, a lényeg az, hogy inkább vegyél szappant 200 forintért és használd azt ha nem szeretnéd, hogy cserepes, száraz stb legyen a kezed.

Nem véletlenül van a mosószerrel dolgozó emberek kezén gumikesztyű.

2020. júl. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szappan sajnos nem jó, nem szedi le a zsírt meg a komolyabb szennyeződést. Egy időben lehetett kapni ilyen dobozos zöld pasztát. Az ránézésre ugyan olyan szerkezetű volt mint a mosópor, csak az állaga volt más. Az teljesen jó volt, rendesen leszedte a koszt (szerintem közel ugyanabból készült mint a mosóporok).
2020. júl. 12. 18:37
 5/7 anonim ***** válasza:

A szappan pont, hogy oldja a zsírt, amíg a kezeden használod. Nem véletlen használja a világ... A mosószer sehogy sem jó hosszú távon!


A zöld paszta szerű dolog cucc, nem tudom teljesen a nevét, de még mindig kapható.

2020. júl. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nálunk sajnos nem :(

A szappan semmit nem visz le. Zsírt meg főleg nem. Főleg nem a 30 éves korom fekete gépzsírt.

2020. júl. 12. 21:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Ultra derm, az a zöld paszta. 500 ft korul van a drogériákban.


A mosópor meg egyszerűen azért nem jó kézmosásra, mert ruhák tisztítására van kitalálva, nem pedig tisztálkodásra. :)

2020. júl. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!