Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ha pl. 150$-ért rendelek...

Ha pl. 150$-ért rendelek külföldről kell valamit mèg utána fizetni?

Figyelt kérdés

Ha a Shein nevű oldalról szeretnék rendelni ruhákat csak nem tudom hogy melyik az az összeg amikor adót és vámot kell fizetni. Ha szétosztom kisebb értékű csomagokra akkor úgy elkerülhető vagy már nem? Valahol hallottam hogy bizonyos országokból való rendelésnél az àrtól függetlenül is kell adót és vámot is fizetni? Igaz ez? Ha igen akkor ez beletartozik?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a segítséget!



2021. jan. 7. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:
47%
Elvileg kéne mert bőven 22 eu felett van és Kínából jön de szerintem európai raktárban átcsomagolva küldik őket mert senkinek nem akadnak fenn a bőven vámolható Shein csomagjai pedig ha sok cuccot rendelsz rendes nagy dobozban küldik. Ami egyenesen jön EU-n kívülről már válogatás nélkül megfogják mostanában szóval tuti valami európai raktáron keresztül jönnek. Viszont júliusig érvényes csak ez, akkor lép életbe az új rendelet, sajnos minden csomagot automatikusan vámolni fognak összegtől függően.
2021. jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem rég érkezett meg a csomagom ami kb 100$ volt de nem kellet utána fizetni semmit.

Köszönöm a választ!

2021. márc. 18. 13:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!