Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A tanárok az iskolában szabály...

A tanárok az iskolában szabályozhatják, hogy milyen színű legyen a hajam? Illetve kötelezhetnek arra, hogy festessem vissza az eredeti színre?

Figyelt kérdés
Augusztus végén festettem pink színű melír csíkokat a szőke hajamba. Évnyitón szólt az osztályfőnök, hogy ha nem akarok galibát, térjek vissza az eredeti hajszínemhez. Tavaly kék színű csíkok voltak benne, a kémia a tanár a következőt mondta: "Ha nem festeted vissza, válassz másik iskolát!".
2010. aug. 31. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, szabályozhatják. Hány éves vagy?
2010. aug. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? :) Amugy nekem is tetszik a szőke és a pink :)

De sztem nem kötelezhetnek rá, akkor gondolj bele rockerek, plaza cicák se lennének :) És mindenki a tanárok kedve szerint nézne ki...nem lenne fear :)

Én megcsináltatnám :)

2010. aug. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok. Én azt olvastam, hogy a jogszabályok szerint semmi beleszólásuk nem lehet arról, hogy néznek ki a diákok.
2010. aug. 31. 18:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Én egyházi iskolába jártam, 10-ben azt mondta az osztályfőnök, hogy miután akik befestették nyáron a hajukat akármilyen színűre, azoknak ezt a színt kell megtartaniuk egészen érettségiig. Az egészből nem lett semmi, harmadikban még én is grántvörösre színeztem a hajam a vizsgák előtt.
2010. aug. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha nincs egyenruha, tényleg nem szabályozhatják. tegyél rájuk magasról.
2010. aug. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én nem olvasom el az ilyesmit de tényleg nincs semmi közük hozzá! ha azért csinálnád mert ezzel akarsz kitűnni a tömegből akkor jó, de gondolom nem ez a célod, szóval mit érdekli őket??
2010. aug. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sztem csak akkor, ha benne van a házirendben. Ha nem, akkor nem szabályozhatják, maximum megkeseríthetik az életedet-ahhoz sincs igazából joguk, de azt nem igazán szokták ellenőrizni (ilyen esetben ajánlom, hogy szólj az igazgatóságnak, vagy a szüleid szóljanak).
2010. aug. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ma évnyitóra az egyik kiscsaj türkizkék tincsekkel jött. Az igazgató még az ünnepség elején megmutatta neki, hogy merre van az ajtó...


Nem vagyok régimódi, de egy ilyen hajszín nem való se iskolába, se munkahelyre. Ezeket a színeket hagyd meg farsangra.

2010. aug. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen az iskola pl ha vendéglátó akkor nem, egyébként az iskola honlapján olvasd el a házirendet és ha benne van nem szabad. Volt osztálytársamnak vol olyan h elől rózsaszín volt hátul fekete szóltak neki de egyébként semmi aztán a rózsaszínt átfestette kékre és odahívták az igazgatót, az meg hazaküldte.
2010. szept. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De épp ezt mondom, hogy hiába van beleírva a házirendbe, jogszabályok szerint még a házirendbe se írhatnák bele, hogy a diáknak hogy kell kinéznie... Szóval vicc az egész:D
2010. szept. 3. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!