Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogy ha a homokóra alak a...

Hogy ha a homokóra alak a legideálisabb, akkor a modellek miért egyenes testalkatúak?

Figyelt kérdés
2022. nov. 23. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem létezik olyan, hogy “legideálisabb alak”.

Minden kornak megvolt a sajátos női sziluettje, amit preferált, de ez nemzeteknél is eltérő, pl. a latinoknál a körte alkat nagy fenékkel számít a legnőiesebb formának.

Marilyn Monroe korában pl. a homokóra volt ilyen, aztán egy évtizeddel később már az egyenes, kisfiús sziluett lett az áhított alak. Köztudott az is, hogy ekkor fokozódott a tömeggyártás a divatiparban (is), megjelentek a modellek a kifutókon, akiknek nem az volt a feladatuk, hogy átlagon felüli vagy telt idomúak legyenek. Ez egy szakma, ami azt jelenti, hogy sétáló ruhafogasként mutatják be rajtuk a tervezők kreációit. A nagy domborulatoknál rengeteg részlet csalóka a ruhákon, az ő egyenes alkatukon hitelesebben lehet bemutatni őket. + Nem érnek rá órákat szórakozni minden egyes emberrel, beszűkíteni, felvarrni, betoldani, ezért szükséges a konfekcióméret és egy adott magasság az esetükben.

2022. nov. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A modell még mindig nem azért modell, hogy ő maga legyen hangsúlyos, hanem hogy a ruha jól álljon rajta.
2022. nov. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"A homokóra a dívákra jellemző alkat, és legtöbben rájuk szeretnénk hasonlítani. Ők azok, akik az ideálisnak gondolt 90-60-90-as mérettel rendelkeznek, de természetesen lehet valaki nagyobb méretekkel is homokóra."


Ezt egy weboldalon találtam, de több oldalon is olvastam valami hasonlót a homokóra alkatról.

2022. nov. 23. 16:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, ezek a tipikus tinilányokat és öregasszonyokat hülyítő bullshit cikkek, amikor szubjektív véleményeket akarnak igazságként becsomagolni, de több sebből vérzik az amatőr próbálkozás.

A homokóra alkat azt jelenti, hogy mellben és fenékben erősebb vagy, míg ehhez képest derékban keskenyebb (akkor is, ha túlsúlyos).

A klasszikus homokóra mellett létezik keskenyebb (=váza) és teltebb (=cselló) változat is, ezek mind a homokóra alkcsoportjai.


Nálam ez az alak pont, hogy megnehezíti a ruhavásárlást, és nem gondolnám, hogy ezt bárki áhítaná. Ami mellben és csípőben tökéletes, általában iszonyat bő derékban. Fordított esetben pedig az említett testrészeim bele se férnek a ruhába (pedig nem vagyok kövér).

2022. nov. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert értelmetlen azt mondani, hogy egy alak "legideálisabb".
2022. nov. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

"A homokóra a dívákra jellemző alkat, és legtöbben rájuk szeretnénk hasonlítani."

Nézd... Tudom, én csak egy ember vagyok, nem reprezentatív minta, de azért hadd mondjam el... nekem nem igazán tetszik az a fajta alkat. Nem mondom, hogy taszító, de én a némileg kevésbé hangsúlyos alkatot szeretem. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más tetszik, Ezért is hülyeség ilyen szubjektív dolgokban általánosítani.

Barátnőmmel beszélgettünk arról is, hogy ki mivel elégedett, és mivel nem. Nos, ő átlagos testalkatú, ha kategorizálni kéne, akkor téglalap, és egyáltalán nem elégedetlen az alkatával. Sok mindennel igen, de azzal nem. Azt mondja, hogy ő utálná a testét, ha jóval hangsúlyosabbak lennének a mellei és a feneke. Ennyit arról, hogy mindenki "homokóra" akar lenni.


"Ezt egy weboldalon találtam"

Az internet egy olyan dolog, ahová mindenki (bizonyos törvényes keretek között, bár néha azon túl is...) bármit leírhat. Azt is olvastam sok helyen, hogy a Föld lapos. Attól, mert valaki leír valamit, az még nem lesz feltétlenül igaz.

2022. nov. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!