Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » 3 hete lyukasztották a fülem,...

3 hete lyukasztották a fülem, rakhatok bele újat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pontosabban 24 napja lettek a füleim kilyukasztva. Azóta az a fülbevaló van benne. Azt mondták 3 hétig legyen ez benne. Szeretném kicserélni, rozsdamentes acél fülbevalót rakhatok bele? Már egyeltalán nem fáj a fülem ha hozzáérek/piszkálom.

2023. szept. 14. 20:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem lyukasztották, hanem fülbelövést csináltak!
2023. szept. 14. 21:02
 2/8 anonim ***** válasza:
Szóval elmondták neked ,hogy 3 hét múlva azaz 21 nap múlva kiszedheted a fülbevalót most van 24 napja hogy kiszúrták ergó 3 hete és 3 napja.A MATEK az megy?
2023. szept. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Itt nem a matekkal van problémám. Hanem azzal, hogy minden helyen mást mondanak. Nem véletlen kérdezem meg itt, mert itt személyes tapasztalatokat is olvashatok.
2023. szept. 14. 21:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ahol lötték a füled 3 hetet mondtak.Ha majd egészségügyi problémád lesz vagy van nem hiszel az orvosnak majd mert mondván " mindenki mást mond"?
2023. szept. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezt most úgy mondod, mintha tegnap csináltam volna, és most akarnám kivenni:D A 3 hét letelt. Viszont pont hogy ORVOSOK is összevissza írnak. Ezért vagyok kiváncsi a személyes tapasztalatokra
2023. szept. 14. 23:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Dehogy, leirtam hogy 3 hete és 3 napja fúrták a füled, és mivel szakember fúrta nem egy utcai seprő ezért én adnék a véleményére.Vedd ki nyugodtan.
2023. szept. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, kedves válaszolók!


Amennyiben cimpában van az ékszer, úgy kicserélheted, amennyiben nincs már semmilyen panaszod. Viszont legalább 3 hónapig nem célszerű kivenni rövidebb-hosszabb időkre, ha azt akarod, hogy rendesen megmaradjanak, tehát éjszakára is legyen benne ékszer. Ha csere után a másik ékszerrel allergiás tüneteket tapasztalnál, úgy inkább rakd vissza az eredetit és vásárolj valódi orvosi fémet, vagy titán száras ékszert, mivel az orvosi fémre is sok helyen csak rámondják hogy az, holott nem 316L anyagú (evidens közben bizsu), illetve a nikkelérzékeny embereknél az orvosi fém is allergizálhat (ebben az esetben marad a tiszta titán anyagú ékszer).

Másodjára a lövés nem volt a legjobb választás, de nem nem kapsz bele, nem rántod meg, nem lesznek vele bajok.

Amennyiben nem cimpában, hanem porcos részen van az ékszer, úgy ne cseréld ki, hanem vegyél tényleg titán ékszert és ha nem tudod pontosan hogyan cseréld, akkor látogass el egy piercerhez, aki kicseréli neked.

Csere előtt a csereékszert fertőtleníts és a füledet is tisztítsd meg.


Az előttem válaszolóknak: Az oldal nem veszekedésre van fenntartva. Kéretik értelmes hangnemben, nem lekicsinylően írni érdemi választ.

Ahol a fület lövik, ott annyira értenek hozzá, amennyire a gyrost készítők a csirketenyésztéshez. Nem akarnak rosszat, csak profitot. Egy kétnapos fülbelövős tanfolyamon nagyon minimális szinten tanítják meg, és ott is főleg azt, hogy hogyan tárold, hogyan rakd bele, hogyan használd a fülbelövő pisztolyt és ékszereket. Nem mennek bele a miértekbe. Egy piercer pedig eléggé mélyen tanulmányozza a miérteket (főleg, ha normális piercer egy normális szalonban).

Szóval teljesen normális, hogyha valaki bizonytalan és ezért a közösségtől kér tanácsokat. A tudás hatalom, és bár sokan rosszul tudnak dolgokat, attól még egy értelmes kérdező a válaszok sokaságából a számára hasznos dolgokat össze tudja tenni.

Tény, hogy ez nem egy professzionális oldal, ahol csak a szakértők válaszolnak, de ne keverjük össze a dolgokat.

Igen, valóban sokan vannak, akik a háziorvos, vagy más orvos véleményét, tanácsát, sőt utasítását is kétkedve fogadják és jobban utána akarnak járni a dolgokanak, de ez nem baj. A szakemberek között is vannak inkompetensek - saját káromon nem egyszer tanultam már belőle, hogy attól, hogy valaki szakmázott és abban is dolgozik, nem feltétlenül ért hozzá, viszont attól még általában jobban ért hozzá, mint akinek teljesen idegen a dolog.


Hozzátéve: fület nem fúr senki, sehol és semmikor. Vagy szúrják, vagy lövik. A legtöbb fület lövő egyén annyira szakember, mint amennyire én államtitkár jelenleg.

Egyik közeli ismerősömet reflux-al kezelték három és fél hónapig, mire kiderült, hogy nem reflux, hanem állapotos (három gyomortükrözés és négy orvos kelett ehhez nem kevés vizsgálattal...voila, magyar EÜ ;) )

2023. szept. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ:)! Végül kicseréltem tegnap délelőtt. Szerencsére nincsen panaszom, remélem nem is lesz.


Sajnos valóban, néha a szakemberekben sem lehet megbízni:/

2023. szept. 17. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!