Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb parfümillat?

Melyik a legjobb parfümillat?

Figyelt kérdés

Az osztályban már szinte mindenki parfümöt használ és én is megkaptam rá a kedvet. Ezzel csak az a baj, hogy én nem tudok dönteni az illatok között. Túl nagy a választék!


Első kérdésem az lenne, hogy hol érdemes parfümöt venni?

Második pedig az hogy melyik az az illat, ami kellemes és nem tüsszentesz tőle miután befújtad magad?



jan. 10. 21:39
A kérdező szavazást indított:
Rózsa
Gyümölcsös
Fűszeres
Virágos
17 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés először az, hogy mennyit szánsz rá. Hány ml-et szeretnél venni? EDT-t, vagy EDP-t szeretnél? A toilette olcsóbb, mint a parfüm, de nem is olyan tartós.


Menj be egy Douglas -be, vagy Müllerbe és szaglászd végig a választékot, mert csak így fogod megtudni, hogy melyik illik hozzád.


Én most hiába írom le, hogy nekem mi jön be, ha neked az nem fog tetszeni.

jan. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a The Body Shopot ajánlanám neked, ott vannak természetesebb, alapillatok, ha EDT-t veszel az még elég tartós is. Van válogatás termék, pl. 4 fajta virágillat kis méretben összecsomagolva és kipróbálgathatod otthon egyesével, mielőtt rászánnád magad egy nagy üveg megvásárlására. Ha pedig csak kísérletezgetni szeretnél, nem számít a tartósság annyira, pláne vannak jó illatok, kis grapefruit meg eper meg ilyenek. :)
jan. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A fás kimaradt. Személy szerint nekem azok a legkellemesebbek.
jan. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Versace Eros
jan. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Gimiben én ezt használtam. Nem túl bonyolult, de nagyon finom édes, gyümölcsös illat.

jan. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindent csakis a saját bőrödön érdemes kipróbálni és minimum 4 órás teszttel mielőtt megveszed. Menj be a Douglasbe és ott szagolgasd végig a parfümöket addig, amíg nem találsz 4-6 parfümöt, ami tetszik. Azokat fújd magadra és írd le egy papírra, hogy hova fújtad (privát parfümériákban ezt kézfejre, csuklóra és belsőkarra szokták fújni). Vigyázz, hogy ne keveredjenek.

Szagolgasd őket a következő 4 órában és figyeld meg, hogy hogyan változnak, érezhetőek-e még stb.


A parfümök nagyon tudnak változni, ahogy a tested hormonjaival/baktériumaival stbvel keveredik, ezért fontos. Mondok példákat, hogy miért fontos ez, amit magamon tapasztaltam:

1. Kipróbáltam magamon a Jo Malone Sage and Sea Salt parfümjét, ami 15 perc után olyan szagú lett rajtam, mint a legolcsóbb Axe bodyspray.

2. Barátnőm kipróbálta magán a Tom Ford Bitter Peach parfümjét és 30 perc után olyan szaga volt mint a meleg macska pisi.

3. Kipróbáltam magamon a Replica egyik parfümjét (már elfelejtettem melyiket) és 1 órán belül olyan szagom volt, mint nagyanyámnak. Jó öregasszonyos.


Az egyik kedvenc parfümömre az a leggyakoribb reklamáció, hogy rohadt körte illatú. Az én bőrömön édeskés egy kis borsossággal és enyhe dohány illattal.


Légy tisztában a különböző parfüm formákkal:

Cologne, eau de toilette, eau de perfume, perfume

Ebben a sorrendben egyre nagyobb a koncentrációja az illat olajoknak, ezért tovább tartanak (és drágábbak). Cologne-nal ne is próbálkozz. Nincs értelme kiadni sok pénzt egy olyan dologért, ami 1-2 óra múlva már nem is érződik.


Ha megvannak az illatok, amik tetszenek, akkor nézz szét fragrantica-n, és hátha kiderül akkor, hogy neked milyen parfümök tetszenek és a jövőben akkor jobban be tudod határolni. Nekem pl a musk (pézsmaillat) mint alap az nagyon bejön, és utálom a vaníliát. Én vagy fűszeres vagy citrus parfümöket használok, de legjobb barátnőm meg pl imádja a jó édes parfümöket. Kinek mi.

jan. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!