Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Túl sokat vásárolok és nem...

Túl sokat vásárolok és nem tudok leállni, mi lesz így velem? Hogyan oldjam meg, hogy kevesebb vásárlással szép ruhatáram legyen?

Figyelt kérdés

Azért ide írtam, mert szinte csak sminkeket, szépségápolási cuccokat és ruhákat veszek.

Van, ami szükség, de van amit csak azért veszek meg, mert tetszik és “kell”. Tény, hogy imádok csinos és szép lenni, ehhez meg kellenek különféle ruhák és termékek, de szerintem átestem a ló túloldalára. Ti hogyan oldjátok meg, hogy csak olyat vegyetek meg, amit tényleg kihasználtok, mégis változatos gardróbot raktok össze?


jan. 14. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A fizetésed jelentős részét vezesd át egy másik bankszámlára ahol nem férsz hozzá csak úgy, csak ha macerás műveleteket végzel előtte. Csak annyit hagyj a fő számládon ami a megélhetéshez feltétlenül szükséges. Vagy ezt a pénzt minden hónap elején vedd ki készpénzben, majd a kártya be a fiókba.
jan. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez pedig mentális probléma. Még nem is az, hogy anyagilag megterhel-e, ha történetesen lenne rá pénzed, hogy álladóan elhalmozd magad új kacatokkal, az se egészséges.



Az önbizalmad amúgy milyen? Ez a dolog forrása?

Ha nem vadiúj a cucc ami rajtad van, akkor nem érzed magad csinosnak?

Vannak régi cuccaid is, amiket szeretsz, amiben jól érzed magad?

Vagy trendeket követsz, attól függetlenül, hogy neked jól állnak-e?



Esetleg ok az, hogy ez az ami egyedül valami kis dopamint juttat?

Van más örömforrásod? Vagy csak azért vásárolsz, mert abban a pillanatban jól érzed magad tõle?

Olyan hobbi, ami nem arról szól, hogy pénzt költessz.

Egy ilyet mondjuk betenni a vásárlós napodra, hogy ne a vásárlás legyen a fõ örömforrás, amit vársz.



Amit ajánlani tudnék, az a tudatosság.


A meglévõ cuccaidat rakd ki otthon magad elé, és válogasd ki, mi az ami nem jó rád, nem jó az anyaga, nem illik a színe hozzád, smink ami kiszárít stb.


A maradék cuccokból, sminkekbõl rakj össze szetteket, akár a padlón, akár magadon.


Ki fog derülni mik azok az alap darabok, amiket hordassz, mi az, ami megvettél, de nem használsz.


Az alap darabjaidhoz vásárolj, hogy a meglévõ cuccokkal kombinálni tudd amit veszel.

jan. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fiú vagyok és ugyan nem smink és ruha, de szintén impulzus vásárló vagyok. Én úgy próbálom ezt kordában tartani, hogy csináltattam egy második bankszámlát és fizu napon egyből megy rá az utalás. Utána az a pénz "el van felejtve". Ami marad, abból próbálok kijönni. Ja és nem nézegetem állandóan a kütyü oldalakat, tele van az egész rejtett reklámokkal.

Elterelem a figyelmem mással.

jan. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"imádok csinos és szép lenni, ehhez meg kellenek különféle ruhák és termékek"

Ez a nézőpont a probléma.

jan. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 igazából, ha nem ápolod magad ( hajra termékek, bőrre termékek, hogy szépen tartsák (nem sminkre gondolok), és mindig ugyanabban a ruhában vagy, az könnyen kelt slampos hatást.
jan. 17. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!