Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek, hogy a luxus elérhetetlen?

Figyelt kérdés
Most ezt nem azoktól kérdezem akik minimálbérből élnek,hanem egy átlag 120ezres fizetésű emberek is így gondolkodnak.
2010. dec. 28. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
mi számít neked luxusnak? attól függ..diák vagyok és az mellett dolgozom kis pénzért, de mégis van amiből a legmárkásabbat veszem meg.
2010. dec. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

A luxus nem elérhetetlen, abszolut relatív. Például attól is, hogy ki mit tart annak. A képzelet határtalan, a valóság meg jövedelemfüggő. Még azt sem merem kijelenteni, hogy van ami értelmetlen, mert egy igazán luxuscikknek számító abszurd "bármi" is értelmet nyer, ha eléri a célját.

Az emberek könnyen rámondják azokra a dolgokra, hogy luxus, amit nem tudnak elérni. Manapság már az igényességre is azt mondják luxus, pedig nem az.

2010. dec. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolom azt, hogy elérhetetlen, de tenni is kell érte.


Szerintem elsősorban az idősebb korosztálynál jellemző ez a szemlélet.

Itt van pl. anyám, aki keres 140 ezret. Nincs diplomája, nyelvvizsgája, csak OKJ-s képzése. 45 éves koráig eltartotta apám. Most, 50 évesen már nem fog egyetemre járni, nyelveket tanulni (nem azért mert nem lehetne, egyszerűen nincs kedve hozzá). Ilyen végzettséggel és legfőképpen hozzáállással senki nem fogja vezető beosztásba rakni, ahol 800 ezret keresne.


Amúgy sokan belefásultak a hétköznapokba, örülnek annak, ha kitudják fizetni a számlákat és van ennivalójuk. Nem azon agyalnak, hogyan lehetne 200 millás házuk és sportkocsijuk.

2010. dec. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Melyik országban élsz? Dolgoztál már valaha? Tudod mire elég havi 120 ezer Ft? :) Na, ha ezekkel tisztában lennél akkor nem kérdeztél volna ilyet. :) 120 ezret minden további nélkül egy pillanat alatt el lehet költeni. Ha esetleg dupla ennyit keresne egy átlag magyar (220-240et havonta nettóban), na akkor el lehetne kezdeni luxus dolgokról beszélgetni. Csak abba gondolj bele, hogy itthon szinte minden ugyan annyiba kerül, mint a tőlünk nyugatra lévő országokban, csak ott egy átlag ember minimum 2-3szor annyit keres, mint mi, ugyan azzal a munkával...
2010. dec. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20:03as vagyok. Annyit még azért hozzá tennék, hogy nem azért írtam azt amit, mert minimálbérért gürcölök minden nap, hanem azért, mert én személy szerint használok pár "luxus cikket" így tisztában vagyok vele, hogy mit tudnék kezdeni úgy havi 120 ezerrel, ha abból kéne kifizetnem a számlákat, kaját stb. :) Na ennyi pénz mellett már nem jutna luxusra, akármennyire is szeretném. :) Persze kinek mi a luxus, sokaknak már az is annak mondható, ha valaki bemegy a douglasba és vesz magának 15-20 ezerért egy parfümöt havonta.
2010. dec. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát.. :D

Nekem most az a luxus, hogy mindig veszek öblítőt (mert a ruhák mindig tönkre mentek puhaságilag, és viszkettem tőlük), tusfürdőt (amint elfogy), 3 havonta fogkefét. Meg hogy néha elmegyek pizzázni (600ft/pizza) a barátommal.... kinek mi... :D

2010. dec. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"sokaknak már az is annak mondható, ha valaki bemegy a douglasba és vesz magának 15-20 ezerért egy parfümöt havonta"


Miért, szerinted nem luxus egy átlagfizetésből? Ha nem is a minimálbért nézzük, hanem mondjuk 120 ezer Ft-ot, elég nagy luxus a fizetés 1/6-át parfümre költeni.

2010. dec. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
20:15ös: Dehogy nem luxus, pont ezért is írtam azt, hogy azon nem kell csodálkozni, ha egy olyan ember, aki havi 120 ezer Ft-ot keres elérhetetlennek tartja a luxust.
2010. dec. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerintem 120ezerből is lehet luxus holmikat vásárolni.Persze nem rögtön egy havi fizetésből.De nem elérhetetlen.
2010. dec. 28. 20:36
 10/14 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet, csak aztán hó végéig b*szhatja, hogy nem marad pénze kajára, meg a számlákra.

Anyám is megkereste a 140ezret havonta, amíg volt munkája, mégsem engedhette meg magának a luxust. Pedig nem költött "felesleges" dolgokra.

És nem Ő az egyetlen.


A szilikoncici, és egyéb plasztikai beavatkozások, rendszeres szoli, műköröm, 3 naponta fodrász, naponta ruhavásárlás, vagyis ezek a csajok, akiknek ez az élet, többnyire nem maguk keresik meg a pénzt a "luxusra", de apuci, vagy a f@szija sem biztos, hogy legálisan jut hozzá. Vagy ha maguk keresik meg a rávalót, hogy meglegyen a "luxus", hát lehet elképzelés, hogy hogyan teszik mindezt...


Kinek mi éri meg, így is fel lehet fogni.

2010. dec. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!