Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Volt innen valaki Sütő Enikő...

Volt innen valaki Sütő Enikő modell iskolájában? Mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

én még anno 2004-ben voltam.

beválogattak jó pár embert több korosztályból. már a beválogatás sem arról szólt ki szép, vagy különleges vagy van meg az adottsága.

volt egy lány..nem bántásból írom, de tényleg csúnya volt és ezt szó szerint értsd.alakja semmi kb mint egy kérdőjel, púpos hát, szegény nagyisan öltözködött (de tényleg, nem arról van szó hogy azért mert nem 20 ezres farmerban van akkor már nem is jó..de itt tényleg durva volt a helyzet) és beválogatták. szóval itt leginkább a pénzre megy amúgy. hozzáteszem volt 2 lány akik közül 1 már elég szép karriert elért itthon. de kb ennyi is. ő tényleg különleges lány volt. mivel ugye itt nem a szépség a lényeg.

olyan órák voltak hogy: járni megtanulni magassarkúban, volt sminkelés (de csak szóban). különböző táncok, koreográfiák, beszédtechnika szerűség. lényegében ilyesmik. a végén volt a "fellépés". ahol a megtanult koreográfiákat adtuk elő (lényegében tánc volt csak) fürdőruhát kaptunk a bemutatóra (vissza kell adni), meg estélyit. a többihez a saját ruhákat vegyítettük, de több csoport is volt.mindenkinek más-más.


tök jó buli, de ha nincs meg az adottságod, akkor konkrétan nem sok értelme van.

jah meg készült rólunk egy kamu portfólió. ami annyiból állt, hogy egy vászonlepedőt kiraktak a falra és az előtt csináltak képeket. de csak 1 féle ruhában pl. és kb olyanokat amiket ha itthon a fal elé állok bárki csinál.

szóval modellkarriert ne fűzz hozzá, meg hasonlók. kapsz egy oklevelet a végén meg cd- a pár gagyi minőségű képet és ennyi.


nekem ez a véleményem róla.. jól éreztem magam meg minden..de nem több. bár én nem is akartam modellkarriert meg ilyesmik.


ha mindenképp modell akarsz lenni, inkább egy normális portfólió+castingok.

2011. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
53%

Egy kicsit általánosságban!

Sütő Enikő elég sok embert mozgat meg egy-egy ilyen casting, majd tanfolyam során.Úgy gondolom, hogy ez nem véletlen, hiszen Ő egy márka név és letett valamit az asztalra!

A tanfolyama elég komplex. Lesz akit a színészkedés érdekel és lesz akit a tánc, habár manöken iskolába iratkoztak be! Persze nem utolsó sorban lesznek olyan tanítványok is, akik modellek lesznek a jövőben. Igen lesznek, mert élnek a lehetőségekkel!

És maradjunk most a modelleknél. Egy modellnek nagyon sok mindent meg kell tanulni. Tudni kell magassarkú cipőben járni és nem is akárhogyan. Úgy ahogy a néző a bemutatón elámul, hogy milyen szépen jár ez a lány! És hogy miért tanulnak a modellek táncolni? Mert a tánc testtudatra nevel és fejleszti a ritmusérzéket. Mind a kettő fontos egy modellnek. Tudnia kell, hogy milyen smink áll neki jól, ami egyéni és tudnia kell, hogy milyen ruhák az előnyösek a számára. Egy castingon nagyon fontos az első benyomás, mind külsőleg, mind pedig azt tekintve, hogy hogyan tudsz illedelmesen bemutatkozni és beszélni magadról. Tudnia kell egy modellnek a próbafotózásokon az előnyösebb arcát mutatni. Menjünk tovább! Tudnia kell a testét hosszabb ideig, egészségesen karban tartani különben nem fogják újabb munkára hívni.

Most csak egy pár óra tanulságát soroltam fel (színpadi mozgás, tánc, etikett, smink, beszédtechnika, egészséges táplálkozás, személyes stílus kialakítása)és még sorolhatnám, de én és még nagyon sokan, akik nem fordítják idejüket ilyesfajta véleményezésekre úgy gondoljuk, hogy Sütő Enikő modell iskolája megtanított minket mindezekre és még sok minden másra is, amit személyesen tapasztalok, hogy más tanfolyamok és ügynökségek nem világosítják fel leendő modelljeiket! Hogy ki előtt milyen karrier áll? Azt nem Sütő Enikő dönti el, de megadja a lehetőséget!

Sokan fogalom zavarban élnek, hisz azt gondolják, hogy a "munka lehetőség" az fix munkát jelent. Nem! Az a munka lehetőségét jelenti és a megrendelő dönti el, hogy kivel fog dolgozni.

És hogy ne legyen túl általános a válaszom:

Én 2008-ban végeztem a modell iskolában és azóta is a szakmában dolgozom. Az első kb. 10 munkámat Enikőnek köszönhetem, mert Ő elküldött a castingokra és én éltem a lehetőséggel. Elmentem és beválogattak. Ezek a munkák remek alapot adtak a későbbi munkáimhoz és jó ismeretségeket szereztem általuk. Hozzáteszem, hogy a mai napig van olyan munkám, ahova Enikő iskolája által jutottam el és már rendszeressé vált számomra.

De nem szeretnék tovább regényeket írni. Mindenkinek lehet véleménye, kinek jó kinek rossz. Képzeljük el, ha kb. 200 emberből mind a 200-nak ugyan az tetszene... Le lehet húzni egy ember munkáját, de gondoljuk végig. Letettünk már legalább annyit az asztalra mint Sütő Enikő és az iskolája? Nem? Akkor addig ne dobáljuk meg, hisz ha netán nem is lesz egyes tanítványokból híres ember, de azt a 3 hónapnyi hétvégét egy jó közegben, jóra tanítva végezték a tanulók és nem egy kocsmában költötték a pénzüket agysejtjeiket butítva.

2011. febr. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%

Én tavaly ősszel jártam ebbe a modelliskolába, ha lehetne, akkor most újra jelentkeznék, mert nagyon élvezetes órák voltak. Különösen tetszettek Barabás Évi és Hujber Feri órái. De nagyon élveztem a koreográfia, táncórákat is. Szerintem sokkal több lettem ettől, arról nem beszélve, hogy a portfólióm gyönyörű lett, különleges helyszínen fotóztunk, szuper ruhákat hoztak a tervezők, amilyenekhez hasonlót még soha nem láttam.

Arról nem beszélve, hogy azóta már többször szerepeltem reklámfilmben és fotózáson. Biztos nem engem választottak volna, ha nem végzem el az iskolát. A tandíjam többszörösét visszakerestem azóta.

Akikkel együtt jártam tartom a kapcsolatot és velük is dolgozik ez az iskola folyamatosan. Most pl. a Viván láttam a Divatvilág műsort, amiben több társam is szerepelt.

2012. aug. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Én is jártam oda, nekem nem annyira a celebek órái tetszettek, sokkal jobban az erőszakmentes kommunikáció óra, amiről először nem értettem, mit keres egy modelliskolában. De azóta alkalmazom és nagyon jól működik. Tetszettek még a sminkórák és szerintem is jók voltak a stylistok. Én nem túl sokat dolgoztam még, de az iskola nagyon sok castingra hívott. Amin részben kiválasztottak, de aztán külföldre utaztam és nemrég jöttem meg onnan. Most megint gondolkodom, hogy újra regisztrálok.
2012. aug. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
41%
Kidobott pénz! Hisztis, arogáns, megjátszós, kiöregedett model. Hisztizik, szerepel, primadonnát játszik. A gyerekekhez semmi türelme! Szülőkkel fenkölt ! Katasztrófa !
2014. jún. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tudom régi kérdés. De ha megy valaki az a vasárnapi csoportba menjen mert ott vannak a jók. Álltalában azokat fedezik fel. (én is oda jártam bár engem nem nagyon érdekelt a dolog..de mindegy)
2014. aug. 8. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Több nemzetközi modell és hazai tv-s ebben a suliban végzett. Ha nem is modell szeretnél lenni, de az előadóművészetre lesz rálátásod, az biztos. Az iskola elég összetett, sok tantárgy van, amit a "hagyományos" iskolarendszerben általában nem tanítanak meg. Nemcsak a modellkedéssel kapcsolatos órákra gondolok, mint pl. színpadi mozgás, hanem olyanok is vannak, hogy erőszakmentes kommunikáció, belső szépség, stb. Nekem főleg ez tetszett, hogy közelebb hozza egymáshoz az embereket, nincs versengés, segítjük egymást. Ez a szakma amúgy is csapatmunka: modell, fotós, sminkes, stylist és még jó pár ember, aki körülötted dolgozik. Van egy ilyen nap is, ahol kipróbáljuk, milyen, amikor az ember elkerül egy fotózásra. Árban pedig szerintem elfogadható, manapság bárhova mész, ilyen áron vannak képzések.
2015. aug. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
meg tudja valaki mondani hogy pontosan menynibe kerul a modelliskola elvegzese?
2015. szept. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
43 000 Ft
2015. dec. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Propanna válasza:
Azt szeretném kérdezni hogy ebbe az iskolába csak hétvégente kell bejárni? Vagy ha nem akkor milyen időközönként?
2018. aug. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!