Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A napolaj gátolja a barnulást?...

A napolaj gátolja a barnulást? Nagyon szeretnék lebarnulni. Napolajjal vagy napolaj nélkül barnulunk jobban?

Figyelt kérdés
2009. máj. 2. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem gátolja. Szebben (valahogy egészségesebben barnára) fogsz lesülni :) Azért nem gátolja, mert a napolajban egyáltalán nincs fényvédő.

Szerintem ha idén még nem ért nap (vagy nem szoliztál), akkor legalább első pár alkalommal nem ártana fényvédő krémet (naptejet) használnod. Nyugi, akkor is fogsz barnulni, csak nem égsz meg olyan könnyen.

Később, ha már lesz egy kis alapszíned, akkor napozáshoz nem kötelező a naptej (csak strandoláshoz:) )

2009. máj. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
strandon hamarabb le lehet égni-barnulni?:O
2009. máj. 2. 17:49
 3/9 anonim válasza:
100%
Szépen barnulni az olajtól fogsz, de csak akkor ha félárnyékban tartózkodsz és szinte állandóan hideg a bőröd. A leégés első számú elősegítője a felforrósodott bőr és nemcsak a napfény.
2009. máj. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Én úgy tapasztaltam, hogy strandon, vagy vízparton hamarabb le lehet barnulni. A víz "vonzza" a napsugarakat :) Meg én ha vízparton vagyunk, akkor uszi-matracon süttetem magam. Ilyenkor be is tudom vizezni magam ha már nagyon melegem van. De vigyázni kell, mert ilyenkor olyan hamar megfogja az embert a nap, hogy alig veszed észre. Ezért érdemes fényvédőt használni, főleg az arcon, és a vállakon.


Lehet, hogy most butaságot fogok írni, és minden "okosabb" ellen szólok, de nekem "árnyékban" még nem sikerült lebarnulni :) Lehet, hogy valamennyire megfogja az embert a nap, de én nyáron többre hajtok :)

2009. máj. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Hat szerintem eszedbe se jusson naptej vagy napolaj nelkul napozni! Ezek azert fontosak mert megvedik a borodet a karos napsugaraktol!
2009. máj. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

víz mellett azért "süt" jobban a nap, mert a víz molekulák nagyítják a sugarakat!!!


a fényvédők minden alkalommal nagyon fontosak, arra mehet esetleg a napolaj (mondjuk én még olíva olajat szoktam belekeverni, mert iszonyatosan jól barnít!!) . amúgy szép barnaságot tudsz magadnak szerezni belső segítséggel is, ha keratin tartalmú dolgokat eszel. Pl sok sárgarépa!!

állítólag a magadra kent sör is nagyon barnít viszont ez még nem próbáltam:D:D

2009. máj. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Sziasztok... lenne egy nagy problémám... én aránylag nem akarom mondani hogy "nagyon" fehér bőrű vagyok inkább csak fehérebb mint a többiek.. és teljesen kizárt (0%) hogy legalább egy nagyon kicsit barnuljak?:/ mert nekem mondogatják hogy barnuljak már barnuljak de ha egyszer nemtudok ... nagyon megfog a napfény :/ köszönöm a válaszokat!:)
2009. máj. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, próbálkozz karotinos naptejekkel, azok segítenek a barnulásban. Nem önbarnítót tartalmaznak, hanem karotint, ami a bőröd saját, természetes barnulását segíti elő. Ehetsz még répát is, abban sok a karotin (bár tulajdonképp minden színes zöldségben és gyümölcsben van), amitől szintén jobban fogsz barnulni.

A vízpartról pedig annyit, hogy se nem "vonzza" a víz a sugarakat, és még csak fel sem nagyítja őket, hanem visszaveri, amitől a vízparton gyakorlatilag több sugárzás ér (hiszen jön egyenesen rád is, és a víz által visszavert is). De ugyanezt a hatást érhetnéd el tükörrel vagy alumínium fóliával is.

2013. máj. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%

A víz alatt nagyíthat, a víz pedig elég átlátszó, az a pár százalék, amit néha rád tükröz tényleg számít? Ha mondjuk egyfolytában dél lenne, és derékszögben sütne a Nap mondjuk 1m2 felületen mondjuk 600W-al, és ehhez hozzáadódna, hogy egyfolytában derékszögben rádtükröződne 1m2 felületen a vízről az 5%-a, akkor 630W-al sütne rád összesen.

Akkor már inkább a fehér homok, kavics, kő veri vissza mondjuk a 85%-át, és már 1140W. Gondolom én.

2015. jún. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!