Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyi az ideális súly egy...

Mennyi az ideális súly egy 161 cm 14 éves lánynak?

Figyelt kérdés
2011. dec. 19. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:
51 kg körül
2011. dec. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50 kg körül
2011. dec. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hát akkor ide is bemásolom, mert állandóan ezt az 50 kilót szajkózzák... Nem hiszem el:

"Ne idegesítsetek már fel megint! 161 cm vagyok és 46 kiló. Vékonyak a csontjaim, és van rajtam elég háj (a combomon, fenekemen). De megmondom, hogy a legtöbb hozzám hasonló magasságú és csontozatú lány 44-48 kiló között mozgott, és mindegyikük kb. 45 kilós volt, mikor rendesen sportoltak.

Mindenkinek az az ideális, amiben jól érzi magát, és amiben fitt, se nem hájas, se nem csontos. Én pl. nem tudok bordára hízni (hasra is alig), viszont csípőre, fenékre, combra erőteljesen. 17,7 a testtömegindexem. Akkor most a tömegem meg egy szám miatt kórosan sovány vagyok? Nem hinném. Teljes mértékben nőies vagyok. 80 cm mell, 59 cm derék, 89 cm fenék. Mondják, hogy vékony vagyok, de emellett azt, hogy milyen formás vagyok. Szóval az ideális az, mikor van rajtad némi háj, de izom is. Alkattól is függ. Nekem hiába magyarázzák, hogy az ideális az 50 kiló, mert voltam már annyi, és úgy értem el, hogy óránként teleettem magam valami főtt étellel vagy sütivel! Akkoriban akkor is ettem, ha már tele voltam. Ez nektek ideális? A legtöbb lány, aki 161 cm magas, 48 kilósan még viszonylag fittnek tűnik, de amint elkezdenek sportolni, gyorsan leolvad róluk. Akkor a rendes sportolástól kórosan soványak? A természet csak jobban tudja.

Ne hallgass senkire, Kérdező. Te ismered legjobban a tested, és érzed, hogy mi a jó neki. Én sosem éheztetem magam, és elég ínyenc is vagyok. :) Viszont cserébe, hogy ne rakódjanak a kocsonyák, meg a narancsbőr (mert olyan tud lenni), ezért szoktam kocogni, meg táncolni megtornázni. És mivel már 2 éve 46 kiló vagyok többnyire, ezért én nekem ez az ideális, de ettől még nem kell másnak is az legyen. Egy erősebb alkatú lánynak nagyon sovány a 46 kiló, viszont egy soványabb alkat sohase lesz képes így felhízni, maximum különböző trükkökkel (fogamzásgátló, megfelelő torna, diéta). Ja, és bocs az indulatokért, csak nem szeretem, hogy az emberek szajkóznak valami tanulmányukat, de a józan paraszti eszüket nem használják. Miért lenne mindenkinek ugyanaz az ideális? Istenem. :)


Üdv.

23/N"

2014. máj. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!