Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Porcba szúrt fülbevalóhoz...

Porcba szúrt fülbevalóhoz segítség?

Figyelt kérdés
Karácsony előtt pár nappal lövettem magamnak porcba egy fülbevalót.Még nyáron lövettem fölé egyet, azzal sokáig nem volt probléma, majd begyulladt, de már jól van. Most viszont iszonyatosan fájt, ezért kivettem, lebetadinoztam. Vissza már nem tudtam rakni, mert feldagadt,így reggel van csak bent, de úgy, hogy nincs rajta a hátulja. Nagyon fáj, és úgy néz ki, vízzel van tele ez a púp. Mit csináljak vele? Kinyomni nem tudom mert fáj, a fülcsit visszarakni nem tudom. Valami kenőcs rá v. ilyesmi?
2011. dec. 28. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem a párom kiszúrta. sokszor volt az enyém gennyes, nagy, gennyes púp nőtt a fülem hátulján, pedig naponta többször fertőtlenítettem. több hónap alatt gyógyult be, bár még most is fáj ha hozzáérek. nekem az elején van pici púp ami nagyon fáj.

kivenni nem szabad, mert kell a lyuk, hogy ki tudjon ürülni a váladék, ha kiveszed és benő nem tud. fogj egy steril tűt, bökd ki. elég csak a tetejét és kicsit meg kell nyomni. elsőre fáj, tudom, de lezsibbad. ki lehet bírni. és legyen benne a szára, tedd vissza, mert benő végleg.

2011. dec. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jobb lenne ha orvosi fém piercinget vennél bele(pl: ajakpiercinget tehetsz bele). És kérlek ne hívd fülcsinek.
2011. dec. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

a legelső nekem is olyan volt, de már nagyon szépen begyógyult, és fájni se fáj már. most már nem tudom visszarakni a fülbevalót, mert nem fér fel a hátulja, csak úgy ha összenyomnám azt a púpot. ki szoktam szúrni és nyomni, de csak kicsit tudom, mert iszonyatosan fáj. köszönöm a segítséget.:)


orvosi fém pc-t hol lehet kapni? tudod kis városban lakom ( történetesen Tapolcán) és elég gyér a kínálat. ott, ahol lövettem, az előzőbe vettem ezüst karikát, hogy szellőzzön, de befeketedett és megfogta a fülem (Baba tusfürdő miatt) bocsi a fülcsiért, és köszi a választ:)

2011. dec. 29. 19:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Pl Apacsban, de biztos minden tetováló szalonban lehet kapni.
2011. dec. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
áhh. nálunk ilyenek nincsenek. szerintem még tetováló szalon sincs itt.xd de köszönöm. ha olyan helyen járok, beújitok egyet.(:
2011. dec. 29. 20:54
 6/6 anonim válasza:

látom, hogy régi poszt, de leírom az én esetem, hátha egy idetévedő okul belőle.


Kozmetikussal szúrattam fentre a porcba, nagyon nem kellett volna. Pici volt a fülbevaló, és a megdagadt fülemet iszonyatosan szorította. Elmentem egy piercing szalonba, ahol kb. lecsesztek, hogy miért kozmetikussal csináltattam, és kicserélték egy titán anyagú hosszabbra, egy ajakpiercingre, ami helyet hagyott a duzzanatnak. Erre a kozmetikusok nem gondolnak. Csak piercingesnél csináltassatok ilyen fülbevalót! És csak szúratni szabad, lövetni nem, mert a porc is el tud törni. Fertőtlenítő géllel kenegettem, és ami a legjobban bevált: patikai szárított kamillából teát kell főzni, és lehűlve azzal kell borogatni napi 20 percet legalább (ezt a szalonban tanácsolták). Eredmény: 2 nap alatt lement a duzzanat és megszűnt a fájdalom, most már abszolút helyrejött. 2-3 hete szúrattam ki, azután pár napra cseréltettem ki, és most más teljesen rendben van. Ugyan ki még nem veszem, mert a lyuk még lehet, hogy nem gyógyult be teljesen, és felszakíthatom vagy összeforrhat fülbevaló nélkül. Szóval így lehet helyrehozni a kontár munkát. Szerintem senki se szúrogassa magának, veszélyes fertőzéseket lehet kapni. Menjetek egy megbízható piercing szalonba.

2015. jún. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!