Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért mondják hogy a szőrtelen...

Miért mondják hogy a szőrtelenítés divat?

Figyelt kérdés

Az ókori egyiptomiak cukorpasztával szőrtelenítettem emellett az ókori , indaiaknak , kínaiaknak , görögöknek szintén megvolt a szőrtelenítő módszerük.A nőknél az 1920-as évektől kezdődően amikor megjelentek a rövidebb ruhák akkor kezdték a kezüket , lábukat , hónaljukat szőrteleníteni.Például tangát hogyan venne fel az ember akkora bozonttal amihez már kertészt lehetne hívni?


Véleményem szerint a szőrtelenítés egy teljesen alap dolog ugyanolyan minthogy este meg reggel fogat mos az ember.Most majd jön valaki azzal hogy a szőrtelenítés káros , úgy gondolom hogy a sok baktérium ami megtelepszik a szőrön (intim szőrzetre gondolok) sokkal károsabb mint a szőrtelenítés.És nem hiszem hogy mindenkinél van bidé, a WC használat utáni intim mosdásra de javítsatok ki ha tévedek.


Pár napja amikor az orvosnál ültem a váróban ,bejött egy hölgy , nem volt idős olyan 35-40 körüli ,csinosan felöltözve , de amikor levette a kardigánját majdnem elhánytam magam (elég meleg volt a váróban) több centis hónalj szőrzettel rendelkezett és nem 1-2-3 hete borotválatlan hanem olyan volt mintha soha nem érte volt penge , gyanta vagy epilátor , több ember is összenézett velem és tudtam mire gondoltak.Több ilyen embert is láttam már , de ami meglepő hogy az esetek többségében nő volt az illető és nem férfi.Szörnyű hogy mik vannak.


2012. jan. 8. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Nekem sem tetszik a hónaljkutya, de ezzel együtt a szőrtelenítés divat kérdése még akkor is, ha már az egyiptomiaknál divatban volt. Az intim területeken meg pont a szőr véd meg eredetileg attól, hogy a gombák, baktériumok könnyedén a testnyílásokba kerülhessenek. A WC-használat utáni mosdáshoz meg nem kell bidé, a kád és a kézi tus tökéletesen megfelel hozzá.
2012. jan. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Azért mondják, hogy divat, mert divat.

Mint a haj fazonja, vagy a ruha színe.


Változtatható, alakítható, egyéni szokások és ízlések alapján.


Ha természetes lenne, szőr nélkül halnánk meg, ahogy születünk.


Engem az szokott újra és újra meglepni, mennyi korlátolt ember van, aki a saját ízlését akarja vadidegenekre rákényszeríteni, függetlenül attól, hogy az jó-e vagy sem.


Elárulom, hogy neked egyetlen ember szőrei felett van döntési jogod: tenmagad.


Egyébként a borotvált pi.na és a tanga kombinációja viszi a legtöbb kuncsaftot a nőgyógyászokhoz.

Tökéletes hidat képez a fekália és a baktériumok számára a végbéltől a hüvelyig, és elsődleges védelmi vonalat képező szőrszálak is hiányoznak.


Tessék felfogni: semmi közöd hozzá. Sőt, az sincs kizárva, hogy másnak a te borotvált ezed-azod látványa és szaga okoz hányingert.

2012. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mus musculus ***** válasza:
72%
Így van, mi közöd hozzá? Ha nem tetszik, nem nézel oda, ennyi. A becsületesen tisztálkodó emberek nem bocsátanak ki magukból orrfacsaró zamatokat csak úgy, szóval még az esetleges hónaljszőrük ellenére sem vádolhatod ápolatlansággal, igénytelenséggel az ilyen embereket. Ahogy azt második kollégánk mondotta, minden szálnak megvan a maga védelmi funkciója, úgyhogy bármily hihetetlenül is hangzik ez, semmivel sem higiéniátlanabb szőrrel élni mint nélküle, sőt épp ellenkezőleg.
2012. jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Természetesen nincsen hozzá közöm.De nem értem az emberek hogy miért vesznek fel ujjatlan ruhát hogyha ekkora nagy a hónalj szőrzetük.Egyébként ha már a természetességnél tartunk akkor ha teljesen természetesek akarnánk lenni akkor a hajunkat sem vágnánk soha mivel az is csak egy "divat" meg sminket sem használnánk sohasem mert az is csak 1 "divat"Hát hogy van ez?
2012. jan. 8. 21:02
 5/9 mus musculus ***** válasza:
Írt itt valaki olyat, hogy maximálisan ragaszkodni kell a természetességhez, még akkor is, ha ezzel az ősemberek szintjére zöttyenünk vissza? Kérlek, másold be a mondatot, mert emlékeim szerint ilyen nem történt. Mi csak megvilágítottuk neked más szögből az egészet.
2012. jan. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj , de a hosszú lógós hónaljkutya ősemeri.Nem igaz hogy nincs ideje levágni , akkora szőrt hogy azt szinte samponnal kellene mosni....Ez az én szemszögemből akkor is igénytelenség.Legalább ollóval kicsit visszavágná de így....
2012. jan. 8. 22:09
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Onnantól szerintem rám is tartozik, ha szaga van. Lehet a divat hatása, de iszonyat csúnya, ha egy nőnek szőrös a hónalja (plusz minden olyan testrésze, ahol hosszabb a szőr). Én akkor is rosszul érzem magam, ha pulóver van rajtam, senki nem látja, de pár milliméteres a hónaljszőröm.

Mivel nagyon elterjedt a szőrtelenítés, szerintem is igénytelenség a kérdező által leírt eset.

2012. jan. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
39%
Itt nem a hónalj szőrtelenítésről van szó amikor divatnak nevezik. Hanem amikor a csávók csupaszítanak(mellkas, has mondjuk), hogy nehogy egy kicsit is férfiasabban nézzenek ki. Helyette az a menő, ha úgy néz ki mint egy ötéves kisgyerek. Persze 80% a sunák végett csinálja, mert ők meg elhatározták, hogy nekik ez jön be. Ha csávó nem csinálja nem lesz szép barátnője, ergo nem lesz dugás. Az, hogy valaki a hónalját lekapja, pláne nyáron az teljesen rendben van. Ha még beszerez egy olyan szart, amit izzadás gátló stiftnek hívnak az meg külön jó.
2012. jan. 9. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha pl. a 70-es, 80-as években nem volt gáz a szőrösség, akkor most miért lett az? Az emberiség nem változott azóta, hanem a divat és a szokások. Eleve miért nől oda szőr? nyilván mert van vmi szerepe, vagyis károsnak nem káros, max látványnak nem jó. Pl szüleitek 20 éve tuti h nem szőrtelenítettek ,ugyan úgy ment minden akkor, mint most? nem vagyok a hónaljszőr híve, csak a kérdező alapból elutasítja a szőrzet létjogosultságát is. És igenis ez a mai kor divatja. lehet h 2 év múlva ismét a szőrös hónalj lesz a divat. Minanyiunk próbálunk a mai világnak megfelelni, és elboldogulni, ehhez a szőrzet is hozzátartozik, most ez van, régen másképp volt, és a jövő is mást hoz majd. Ha 10 év múlva a szines kontaktlencs lesz a divat, akkor majd azon megy itt a vita, h a nem szemüvegeseknél aki nem hordja, az vajon igénytelen?
2012. jan. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!