Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A magyar beauty bloggerinák...

A magyar beauty bloggerinák miért nem szépek?

Figyelt kérdés
Szeretem a külföldi beauty blogokat, de szeretnék magyart is olvasni, de nem találtam egy jót se. Lolly egy transzvesztitának sminkelt egyetemista nulla írásképességgel, a Crystal Makeup Studio Timije egy műmellű, póthajú külföldre emigrált, újgazdag, eltartott senki, a Viktória's Style bloggere szintén csak a külföldi termékeket reklámozza a blogján, Wishes csak egy-egy posztot présel ki magából a KrémMánián, ő a L'Oreal PR-osa, Lumena-tha makeup cat már önmagában is gáz, a témaválasztásai unalmasak, a The very style blog ócska termékekről ír és egyikük sem egy kimondott szépség. A BEAUTY blogokat meg inkább a természetesen szép embereknek kéne üzemeltetni, olyanoknak, akik egy kicsit is legalább, de tudnak írni. Nem igaz? Ti kit olvastok, követtek?

2013. máj. 25. 19:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
53%
mert szeretik a csavarhúzót
2013. máj. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
45%
Nem vagy te kicsit túl ellenszenves a magyarokkal szemben ? Crystal Makeup Studio Timit megnéztem, szimpatikus volt a blogja és szép is.
2013. máj. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
84%

én is megnéztem, tényleg nagyon csúnya, talán pont ezért érdekli ennyire a smink, nem gondolod??


16/F

2013. máj. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
71%

Én rengeteg magyar (és külföldi) beauty blogot olvasok és szeretek, az általad említettek közül is és nincsen velük bajom. Nem értem, hogy mért kéne szépnek lennie egy bloggerinának, nekem bőven elég ha szépen sminkel, szépen fest körmöt, normális képeket gyárt és élvezhető az irománya, esetleg hasznos is. A szépség különben is mindenkinek mást jelent, de kicsit erősnek tartom, hogy a blogja alapján valakit ilyen szavakkal minősíts... A legtöbbjüknek a blogolás egy hobbi, azért csinálják, mert élvezik, nincs jogod megmondani, ki írhat blogot, ki nem. Ha nem tetszik, nem kell olvasni vagy ha ennyire értesz hozzá, akkor lehet írni sajátot is, de szerintem neked sem esne jól, ha magadról olvasnál ilyet...


Hozzáteszem, én magam sem vagyok bloggerina.

2013. máj. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 A kérdező kommentje:
A magyar blogok érdekelnének... Azért kéne szépnek lenniük, hogy hiteleset tudjanak írni. Ha egy pattanásos lány kezd el az arcápolásról affektálva pampogni (korai Viktória's Style), akkor az sehogy sem veszi jól ki magát, olyan, mintha egy fitneszedző 20 kiló túlsúllyal tartana aerobikot-nem lesz jó vége és nem is lehet felnézni az ilyen emberekre, én legalábbis nem tudok, akárhogy erőlködöm. Szabad országban élünk, nem rágalmaztam, nem is kifejezetten minősítettem, csak egyszerűen megmagyaráztam, hogy miért nem sikerült eredményesre a beauty blog keresési kálváriám és szerettem volna, ha valaki ír jó blogcímeket. ''Ha nem tetszik, nem kell olvasni'' duma is az előző mondatomba vág. A te mondatod második fele viszont már kész röhej, mert nagyon nem tartozik ide. Nem cserélek senkivel szerepet, ámbár lehetősége mindenkinek van a blogolásra, de én még mindig a fogyasztó vagyok, aki nem tudja, hogy a nagy választékból melyik terméket vegye le a polcról és ebben segítő kezet nyújt(ana) egy jó beauty blog. Aki pedig (akár hobbiból) arra adja a fejét, hogy az interneten közszemlére tegye az ábrázatát fél kiló vakolatban, az vállalja, hogy a jelszó nélküli blogjához bárki hozzáférhet és véleményezheti is akár.
2013. máj. 25. 21:00
 6/71 anonim ***** válasza:
20%

a bloggernia valami new-trend használata a blogger szónak?? csak mert rohadt idegesítő szó....

ha meg azt akarjátok kifejezni hogy női bloggerről van szó, teljesen fölösleges, mert férgi nem ír ilyen szarságokról

2013. máj. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
95%
Van valami abban amit mondasz, de nekem van egy kedvencem, a www.made-in-beauty.com , na ez egy isteni, igényes, szép blog. Én ezt ajánlom.
2013. máj. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
80%

"Ha egy pattanásos lány kezd el az arcápolásról..."


Ha mindenkinek alapból tökéletes lenne az arcbőre, minek kellenének szépségtermékek?


"melyik terméket vegye le a polcról és ebben segítő kezet nyújt(ana) egy jó beauty blog"


Nem hitelesebb egy olyan személy véleménye egy bizonyos termékről, aki használta is azt? És esetleg használt is neki az?

Most egy tökéletes arcbőrű MIT írhatna a problémás bőr kezeléséről?

Hol lenne az hiteles?


Egyébként pedig ezek a blogok SZEMÉLYES blogok, nem pedig fizetett reklámok. Náluk nem fogyasztó vagy, hanem csak olvasó, így nem támaszthatsz semmilyen követelést, hogy "milyennek kellene lenniük".


(egyébként egy külföldön élő magyarnak miért kellene csak magyar termékeket "reklámoznia"?)

2013. máj. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
60%
Basszus mintha én tettem volna fel a kérdést ,párszor már bennem is felmerült ,hogy milyen rondák és még a smink sem segít rajtuk , elnézést.És stílusuk sincs ami egyedi lenne hanem majmolják a divatot ráadásul nem is áll jól nekik , mert annyira látszik,hogy elüt a személyiségüktől. A másik kedvencem ,hogy semmi egyediség nincs bennük tisztelet a kivételnek , olyan dolgokat tesztelnek amiket minden más blogger is vagy csillagászati áron arra nem gondolnak ,hogy valakinek nem fut pl:mac termékekre, vagy olyan DIY dolgokat csinálnak amiket mindenki . És az összes blog ugyan olyan csak más ember üzemelteti.Azért egy beauty blogtól elvárom ,hogy az illettő tényleg szép legyen és ezt sugározza magából , meg a hogyan legyek jó nőben a csaj görnyedten ül ahelyett ,hogy kihúzná magát nem valami hiteles ,hogy tényleg jó nő. Végül is egy jó nő büszke magára és nem azt hiszi ,hogy attól lesz jó nő ha kisminkeli magát stb. Magyarok közül én Inside Tündit szeretem , szép , jó sminkeket csinál és mindig megmondja a véleményét.
2013. máj. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 A kérdező kommentje:

A kozmetikai iparban nincs olyan, hogy tökéletes arcbőr. Minden bőrnek bőrtípustól függetlenül szüksége van egy bizonyos ápolásra megfelelő hatóanyagú termékekre, s ha ezt megkapja, akkor még a normál típusú bőr is radikális változásokon mehet keresztül, hidd el. Sajnos nagyon el vagy tévedve, mert nem személyes blogokról van szó, hanem talán rejtve van, talán nincs és a képességeidet meghaladja, hogy átláss a dolgokon vagy épp nem vagy elég érdekelt, de igen, ezeknek a nagyrésze fizetett internetes oldal. Ha valamelyik blogíró talál egy megfelelő krémet, akkor azt a velejéig kivesézi és saját tapasztalataival, az eddigi általa használt termékekkel összevetve formál egy olyan véleményt, ami esetleg másoknak is hasznára válhat, pláne, ha a bőréről készít előtte-utána képeket, s a termékről meg a textúrájáról, főbb tulajdonságairól fotósorozatot, leírja hol lehet a legjobb áron kapni ésatöbbi ésatöbbi. Ehelyett mi megy itthon? Egy új termékvonal bevezetése előtt a brandek rohamosan környékezik a bloggerinákat emailben, akik vígan elfogadják a kiküldött terméket, majd addig formálják a készülő, haraptató blogbejegyzést, míg a márka PR-osainak el nem nyeri a tetszését. Így születnek olyan bejegyzéssorozatok, mint pl. legutóbb a Max Factor Clump Defy szempillaspirálról készült posztok...

Továbbá így keletkeznek olyan bakik is, mint mikor Timi (a Crystal Makeup Studio bloggerinája) kipróbált egy olyan keratinos hajkiegyenesítő szettet (hozzátenném: biztos nem olcsón), amiről egy másik népszerű blogon olvasott, hogy milyen jó, milyen hatásos... Ha időd és energiád engedi, javaslom, olvasd el a posztot, mert nagyon tanulságos. Sok helyen (köztük például a KrémMánia blogon) feltüntetik a bejegyzés alján, ha kapott termékről van szó, de valójában ez sem kötelező... Így nem is tudni már, hogy valós tesztet olvasol vagy csak a rend kedvéért biggyesztette oda az író a bejegyzés elejére, hogy két héttel ezelőtt vettem a Rossmannban/DM-ben X ezer Ft-ért... A fogyasztó kifejezést nyilván nem a blogokhoz írtam, hanem a termékekre visszatérve és ha egy blogger jó blogger szeretne lenni, akkor igenis adjon az olvasók véleményére, ne csak nyereményjátékokkal csábítgassa őket. Pont.

2013. máj. 25. 23:45
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!