Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szőrös a cicim közötti hely,...

Szőrös a cicim közötti hely, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hello. A melleim között az a rész szőrös :/ mit csináljak? egyszer-kétszer már leborotváltam meg használtam ilyen bedugós elektromos borotvát.. a hasam is szőrös. undorodom magamtól! kérlek segítsetek. 15 lány

2013. máj. 26. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
borotvától csak erősödik a szőr..........
2013. máj. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
akkor mit csináljak?
2013. máj. 26. 14:37
 3/13 anonim ***** válasza:
11%
Menj endokrinológiára.
2013. máj. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Ha nagyon szőrös akkor ajánlott felkeresni egy dokit. Egyébként gyanta vagy bármi,akár borotválhatod is, mert nem erősíti a szőrt. Ez csak egy városi legenda.
2013. máj. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nem olyan vészesen szőrös de azért én látom :D
2013. máj. 26. 14:55
 6/13 anonim ***** válasza:
nekem is szőrös és látszódik kicsit :( 15/L
2013. máj. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
Nekem is szőrös,én borotválom a hasamon is és a mellem között is.
2013. máj. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
a 4-es válaszoló nagy hülyeséget mondott azzal hogy a borotválás nem erősíti a szőrt és ez nem egy városi legenda.. mivel ha borotválod akkor csak a szőrszálat vágod le de ha kitéped/gyantázod akkor a sőörtüszőnek mindig új szőrt kell növeszteni ezáltal gyengül a szőr szerkezete
2013. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
utolsónak köszi (meg mindenkinek)
2013. máj. 26. 19:26
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

A borotválás esetleges haj- és szőrszálerősítő hatását a kutatók már régóta vizsgálják, de tudományos bizonyítékot nem találtak ennek alátámasztására: már egy 1928-ban közzétett tanulmány is arról számolt be, hogy a borotválás semmilyen hatással nincs a szőrszálak textúrájára, növekedési sebességére vagy színére. Évtizedekkel később, sokkal modernebb vizsgálati módszerek alkalmazásával sem sikerült összefüggést találni a borotva és a szőrszálak erősödése között: egy 1970-es tanulmány is azt állapította meg, hogy nem nő az adott területen lévő szőrszálak vastagsága és össztömege, illetve nem gyorsul a növekedés üteme a borotválás hatására.


miért hisznek mégis sokan ebben? Egy magyarázat lehet, hogy mivel a szőr- és hajszálak a végük felé közeledve fokozatosan elvékonyodnak, a borotválkozáskor az elvágott szőrszálak középső, a végeinél vastagabb része kerül felszínre, és emiatt úgy tűnhet, hogy minden egyes szál erőteljesebb, nagyobb átmérőjű.


Szintén az erősebb szőrszálak érzetét kelti az is, hogy a szőr újranövekedésekor a "borosta" sűrűbbnek hat, a keresztben elvágott szálak durva tapintásúak. A leborotvált haj vagy szőr ráadásul sötétebb színűnek, dúsabbnak is tűnik, de ez is csak érzéki csalódás, amelyet a normál bőrszínhez történő viszonyítás eredményez.

2013. máj. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!