Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tegnap csináltattam köldökpier...

Tegnap csináltattam köldökpiercinget, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár hasznos tanács a köldök pc-vel kapcsolatban? Tegnap csináltam, kicsit fájt utána de nem piros egyáltalán, már nem is nagyon érzem. Kérdésem hogy lehet rá körömvirág krémet tenni? vagy mit kéne? mozgatni lehet benne? Nagyon félek a fertőzéstől vagy a veszélyeitől. Tegnap este még bekentem körömvirág krémmel, de ahogy láttam neten oldalakon az nem igazán ajánlott mivel zsíros .. :/ nemtudom..
2013. máj. 28. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jó helyen csináltattad, ha még tanácsot sem adtak, hogyan kezeld. Gratula.
2013. máj. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Krémezni nem szoktunk egyetlen egy ékszert sem mert belemegy a sebbe és csak begyullad tőle

Alkoholos spray-vel meg sós vizes oldattal lehet fertőtleníteni

Octenisept-et tudnám ajánlani az nagyon bevált fertőtlenítő szer, csak lefújod vele a furatot ékszerrel együtt, és lehet mozgatni, viszont szárazon lehetőleg sose

20/F

2013. máj. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"KÖLDÖK PIERCING KEZELÉSE:

Gyógyulási idő kb. 4-6 hét. Ez idő alatt mellőzni kell a szoláriumot, szaunát, napozást és a Balatonban, uszodában való fürdést a fertőzések elkerülése miatt! Ne áztasd, csak tusolj! Ne nyúlj hozzá piszkos kézzel! A leragasztást hagyd fent estig, majd tusolj le, utána 70%-os alkohollal, egy fültisztító segítségével tisztogasd meg a lyukakat és az ékszert, hogy a váladék ne száradjon rá, közben óvatosan mozgasd meg az ékszert függőleges irányban, ezután csak éjszakára kend be Betadine krémmel (mindegyik gyógyszertárban recept nélkül kapható) és ragaszd le bőrbarát gézes ragtapasszal. Reggel vedd le a ragtapaszt, majd ismét kezeld le bő alkohollal a fent leírtak alapján, ezt az alkoholos kezelést naponta 4-5 x végezd el, és csak estére kend be a Betadine krémmel és ragaszd le. Vigyázz az öltözködésnél nehogy megrántsd! A teljes gyógyulásig az ékszert ne vedd ki, ne cseréld ki másikra! Fontos, hogy a kezelést pontosan betartsd, hogy gyorsan és panaszmentesen gyógyuljon meg! Ha mégis problémád adódna, gyere vissza mielőbb!"


Ezt egy tetoválószalon honlapján találtam.

2013. máj. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!