Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Folyton foltosnak érzem a...

Folyton foltosnak érzem a kontaktlencsémet, miért?

Figyelt kérdés
Berakom a kontaktlencsémet, egy ideig, jó, de aztán olyan, mintha bekoszolódna, elkezdek homályosan látni... kiveszem, megtisztítom, újra berakom, és akkor ez megismétlődik megint... miért van ez??

2013. júl. 31. 07:40
 1/7 A kérdező kommentje:
lehetséges hogy köze van ahhoz, hogy pár napja jöttünk haza a balatonról, ahol kontaktlencsében voltam, és le is nyomtak víz alá, valamint fröcsköltek is, báár nagyon figyeltem a lencsére...
2013. júl. 31. 08:24
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyen sajna velem is gyakran előfordul. Szerintem azért lehet, mert kiszárad a szem. Próbálj meg figyelni a pislogásra, pl. ha számítógép előtt ül vagy tévézik az ember, akkor hajlamos kevesebbet pislogni. Illetve én használok kontaktlencséhez való szemcseppet szemszárazság ellen. Az Ofotértben vettem, 1500 Ft körül volt. Persze vannak ettől drágábbak is, meg biztosan gyógyszertárban is lehet kapni ilyet.
2013. júl. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kevés az infó.

Mióta használsz lencsét? Mióta áll fenn a probléma? Milyen lencséd van? Stb.

Ha a Balaton előtt nem volt ilyen panaszod, akkor valószínűleg köze lehet a vízhez. Én mindenképp eldobnám ezt, és vennék elő új lencsét.

Ilyet a túlhordott lencsék szoktak produkálni még. Nem biztos, hogy a névleges élettartammal megegyezően hordhatod sajnos, lehet, hogy nálad a havi lencse 3 hétre jó.

Esetleg arra tudok gondolni még, hogy túl sok trutyi rakódik le a könnyedből, és eleve nem megfelelően tisztítod a lencsét. Milyen folyadékot használsz? Érdemesebb lenne másik fajtával próbálkozni. A Rossmannos löttyel pl nekem is volt ilyen gondom (nem is véletlenül nem lehet újabban kapni szerintem :S). Mindenkinek más válik be, kérd ki az optometristád tanácsát, ő amúgy is vizsgálat és a tényezők ismeretében meg tudja neked mondani, mi a gond. Amit ajánlani tudok, az az Ao Sept, nagyon jól tisztít, csak kicsit drága, nekem azt mondták, hogy úgy hetente egyszer használjam ezt, amúgy pedig a szokásos másikat (abból pedig nekem a Solo Care vált be).

De mindenképp keresd fel az orvosod/optikusod a napokban, mert lehet banális és komoly oka, következménye is, nem éri meg ezen spórolni vagy elbliccelni.

2013. júl. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

próbálkoztam szemcseppel is, nem vált be :/


második hónapja használok lencsét, air optix lencse, 24.-én kezdtem el használni az új pár lencsét.

előtte nem volt ilyen panasz, de vasárnap jöttünk haza, hétfőn még minden oké volt, tegnap kezdett el ilyen lenni..

a lencséket úgy tisztítom, ahogy a szemész mondta, egyébként unicare folyadékom van, eddig nem volt vele probléma, legalábbis nem emlékszem..

jövő héten megyek az újabb adag lencsét megrendelni, ha addig se jó (majd minden nap próbálkozok) akkor beszélek a szemésszel.

2013. júl. 31. 11:24
 5/7 lexa96 válasza:
én egészen biztos vagyok benne hogy a víz miatt..ma voltam optikusnál mert, először lesz kontaktlencsém és azt mondta h csak napi lencsét lehet használni úszáshoz...szval sztem cseréld a lencsédet
2013. júl. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
de akkor hétfőn miért nem volt vele probléma? meg már múlthét szerdán fürödtem a balatonban a lencsében, és nyaralás közben semmi baj nem volt :/
2013. júl. 31. 17:59
 7/7 anonim válasza:
Előfordulhat, hogy a baci vagy gomba csak pár nap után szaporodott el a lencsén hogy ez okoz gondot. A lencsét le kell cserélni és a tárolótokot is, mert ebben is benne van a baci/gomba. Ha nincs tárolótok külön, akkor jól mosd meg, öblítsd ki, és főzd ki ( mintha tojást főznél, forró vízben kb. 5 percig, majd miután kihűlt a víz, cseppmentesen ki kell szárítani, nem szabad kitörölni.
2013. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!