Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Végleges szőrtelenítést...

Végleges szőrtelenítést megcsinálják 18 évnél fiatalabb lánynak, szülői beleegyezéssel?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a nemi szőröm sűrű, fekete, erős, göndör.. Utálom, megkeseríti az életemet!! Más örülne, ha a haja lenne ilyen... :( borotválni vagy habbal leszedni nem szeretem, mert csak gyorsabban nő tőle, es másnap mar at is szúrja a furdoruhamat, ezért gyantazni szoktam (de csak a szélét), viszont az nagyon nagy szenvedés.. Faj, felszakad, minden szőrtüszőből ömlik a vér.. Utálom! Múltkor csak a nagyon feltűnő részeknél szedettem le, mert nem bírtam mar :( es olyan rossz volt, mert a strandon nem tudtam elengedni magam, osszezart lábakkal kellett lennem, nehogy kilatszodjon... Elegem van egészből, ezért a végleges szortelenitesen gondolkodtam. Persze hallottam olyanokat, hogy az nem ős hatásos, de az mar akkor is nagy áldás lenne, ha felére vagy negyedére csökkentené a lézeres kezelés a szorszalak számát...

Tapasztalatok? Felnőtt beleegyezésével 18 alattiaknak is megcsinálják? 15/l


2013. aug. 7. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy 18 év alatt szülői beleegyezés kell hozzá. De hogy van-e különbség a 17 és a 15 év között orvosi szemmel, azt nem tudom. A kezelés szőrzet intenzitásától és erősségétől függően lehet 10-12 alkalom is, a teljes kezelés ára kb félmillió forint. Mielőtt azonban így döntesz, azért gondolkozz! A nemi szőrzet védelmi szerepet lát el azon a testrészen. Neked valószínűleg azért sűrűbb és erősebb, mert érzékeny a bőröd és a természet így teremti meg az egyensúlyt. A jelenlegi csupaszság divat el fog múlni, Te viszont nem fogod tudni már visszacsinálni, ha megteszed. Másrészt ha már nő vagy, ne akarj kislány lenni. És végül, de nem utolsó sorban arra készülj fel, hogy ha tartósan megszűnne az intim szőrzeted, tartósan kialakulnának a ilyen-olyan fertőzések, ami sokkal kellemetlenebb, ezt hidd el!
2013. aug. 8. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Ezeken en is elgondolkodtam es beszélgettem erről anyával is.

Teljesen csupaszra NEM akarom megcsinaltatni, csak hogy picit ritkább legyen, mert annyi gond van ezzel.. Megelegednék azzal is, ha fele ennyire lenne csak sűrű.. Es az még mindig sűrűnek számítana, de mar csak feleannyira fájna a gyantazas..

2013. aug. 8. 21:45
 3/3 anonim ***** válasza:
A sűrű, dús intim szőrzet az érett nőiesség jele. Feltételezem, hogy a hajad is dús, és sötét színű. Te ilyen vagy, mások pedig másmilyenek. De Te ettől vagy különleges. Ettől különbözöl másoktól. Ez is egy érték. A szőrzet hiánya, vagy ritkább jellege nem lenne áldás. Gyanta által egyébként ritkul a szőrzet sűrűsége. De pláne azon az érzékeny bőrfelületen igazi horror gyantával szőrteleníteni (bár vannak, akik nem így gondolják). :) A szőrzet egyébként minél dúsabb és sűrűbb, annál több helyet "szorít" magának az alsónemű/fürdőruha és a bőrfelületed között, ezzel elősegítve a megfelelő szellőzést. Minél kisebb és ritkább a szőrzeted, annál kevesebb a szellőzés lehetősége, és ez számos fertőzésnek a melegágya. Próbáld meg azt, hogy csak bikinivonalon kívül két oldalt borotválod le, oda használj valamilyen növényi kivonatú bőrnyugtató krémet, vagy zselét. Szerintem az égés elleni hűtőzselé sem lenne rossz. Alsóneműn belül pedig a szőrzet hosszát vágd rövidebbre, nagyjából a természetes nagyság felére. A szőrzeted szálerőssége, vagy keménysége viszont gyantázással sem lesz puhább. Ez is egy jelleg. Amúgy ha már strand, akkor próbáld ki a női fürdőshortot. Azok vastagabb anyagból készülnek (ezért a szőrszálak nemigen szúrhatnák át) és takarják a bikinivonalad is, ráadásul ugyanolyan csinik és szexik lehetnek, mint a hagyományos fürdőbugyi, így több probléma is kipipálva.
2013. aug. 9. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!