Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Lidocain érzéstelenítő gél...

Lidocain érzéstelenítő gél használható epiláláshoz?

Figyelt kérdés

Olyan kibírhatatlan fájdalommal jár nekem az epilálás, hogy eddig egyszer sem tudtam normálisan szőrteleníteni az epilátorommal, pedig már jó pár éve megvan.

Sok módszert kipróbáltam már (jegelés előtte, különféle krémekkel kenegetés, stb.), de egyik sem enyhítette a fájdalmat, vagy csak minimálisan.


Más szőrtelenítési módszereket is próbáltam, de nem szeretném azokat alkalmazni, egyéb szempontok miatt.


Pár helyen olvastam, hogy a fent említett krémet javasolták ilyen problémára.

Kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata a krémmel kapcsolatban?


Engem egyedül a betegtájékoztatón olvasott mellékhatások ijesztettek meg picit ("nyelési, ill. légzési nehézségek, idegesség, szédülés, álmosság,

görcsök, illetve eszméletvesztés,

légzésbénulás, vérnyomás csökkenés, pulzusszám-

csökkenés, szívmegállás"), emiatt hátráltam meg.


Biztonságosan használható, és hatásos-e ez a krém véleményetek szerint?


A válaszokat előre is köszönöm!

:)



2013. okt. 1. 18:03
 1/7 A kérdező kommentje:
(főként lábszáron, combon használnám. Gondolom egyéb területekre nem javasolt felkenni.)
2013. okt. 1. 18:08
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor okoz légzésbénulást vérnyomás csökkenést szívmegállást ha bejut a véráramba. Pl. fogászatban ezért kell visszaszívni a lidokain-os tűt hogy nem jön-e vissza vér mert véráramba kerülve szisztémás hatása miatt bele lehet halni. A te kérdésedre visszatérve nem hinnám hogy bármi bajod lesz mivel külsőleg használod tehát a fent említett dolgok a lidokain szisztémás hatásai tehát ha véráramba kerülve bejut az egész szervezetbe. Lokálisan alkalmazható.
2013. okt. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem mész vele sokra, nem szívódik fel rendesen csak nyálkahártyán.
2013. okt. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszod, #1!

Az ugye nem jelent nagy problémát, ha -miután bekentem-, epilálás körben pár helyen talán picit vérezni fog? Néha szokott vérezni a kitépett szőrszál helyén, de az nagyon minimális -bár egy epilálás alkalmával többször előfordul.


Kedves #2, neked is köszönöm válaszod, kipróbálom, hátha.

2013. okt. 1. 19:53
 5/7 A kérdező kommentje:
*epilálás köZben
2013. okt. 1. 19:54
 6/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

próbáld, persze, megértelek amúgy mert nekem is mocskosul fáj. ha nem sajnálod rá a pénzt, akkor emla kenőcsöt vegyél, az rohadt drága de használ, tetoválás érzéstelenítéséhez is használják.

2013. okt. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Lidocain egy gyógyszer, nem erre van feltalálva. Semmilyen gyógyszert nem egészséges mértéktelenül és az eredeti rendeltetésétől eltérően használni. Hiszen a tesztelése az eredeti rendeltetésének megfelelően történt, biztosan nincs tesztelve arra mellékhatások tekintetében, hogy valaki rendszeresen használja kozmetikai célokra.

Vagy tanuld meg elviselni a fájdalmat, vagy válassz másik módszert az epilálás helyett. Vagy esetleg epiláltass kozmetikussal, akinek professzionálisabb eszközei vannak és nagyobb gyakorlata. Én biztos nem tenném.

2013. okt. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!