Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Bakancsba más-más színű...

Bakancsba más-más színű fűzőknek mi a jelentése?

Figyelt kérdés
Nem tudom tudna e valaki segíteni.Mostanában vettem magamnake gy acélbetétes bakancsot. Szeretném lecserélni a fekete fűzőt valamilyen más színűre csak nem tudom hogy a színeknek mi a jelentése. (annyit tudok csak hogy a fehér az a rasszizmus jelképe)
2007. okt. 3. 22:03
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim válasza:
85%

Elterjedt jelentések:

Fekete: Nincs jelentése, így bátran viselheti mindenki.


Fehér: Talán a legismertebb, jelentése rasszista (nem csak skinek hordják).


Sárga: Zsidó gyűlölőt jelent.


Kék: Rendőrellenességet, rendőr gyűlöletet jelent.


Piros: Punk, nem kommunista (a kommunista esetében a baloldali fűző piros a másik fekete). Az anarchisták csak a jobb oldali bakancsban hordanak piros fűzőt.


Zöld: Érdekes jelentésekkel bír, elsősorban füvest jelent, de környezetvédőként is azonosítható (tehát ha megállít egy zsaru a zöld fűző miatt, mondd hogy környezetvédő vagy XD).


Neon: Egyértelműen drogost jelent(ilyet még nem láttam).


Narancssárga: Egyes források szerint skinhead-ellenességet jelent, bár ez nem biztos.


Lila: Homoszexuális, illetve, ha a balban lila, jobban akármi más, akkor biszex, ha csak a jobban lila, akkor transzszexuális.(ferdehajlamú bakancsos?! o.O)


Rózsaszín: Divatember (nőnemű). De ha fekete a bakancs, akkor csak Glam metalos. Ne nézd rossz szemmel.


Barna: A mai napig akad pár barna fűzős. Ők inkább a szolidabb rockot kedvelik (Pl.: Omega, EDDA, Karthago).


Forrás: [link]

2009. aug. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim válasza:
100%

Fűzők jelentése!


Bizony, a legtöbb színnek jelentése van a fűzök esetében, elárul valamit a tulajdonosáról, ám nem szabad általánosítani, mert vannak olyanok akik nem ismerik a jelentést, és mégis hordanak bizonyos szint.


Elterjedt jelentések:

Fekete: Nincs jelentése, így bátran viselheti mindenki.

Fehér: Talán a legismertebb, jelentése rasszista (nem csak skinek hordják).

Sárga: Zsidó gyűlölőt jelent.

Kék: Rendőrellenességet, rendőr gyűlöletet jelent.

Piros: Punk, nem kommunista (a kommunista esetében a baloldali fűző piros a másik fekete). Az anarchisták csak a jobb oldali bakancsban hordanak piros fűzőt.


További lehetséges jelentések:

Zöld: Érdekes jelentésekkel bír, elsősorban füvest jelent, de környezetvédőként is azonosítható (tehát ha megállít egy zsaru a zöld fűző miatt, mondd hogy környezetvédő vagy XD).

Neon: Egyértelműen drogost jelent(ilyet még nem láttam).

Narancssárga: Egyes források szerint skinhead-ellenességet jelent, bár ez nem biztos.

Lila: Homoszexuális, illetve, ha a balban lila, jobban akármi más, akkor biszex, ha csak a jobban lila, akkor transzszexuális.(ferdehajlamú bakancsos?! o.O)

Rózsaszín: Divatember (nőnemű). De ha fekete a bakancs, akkor csak Glam metalos. Ne nézd rossz szemmel.

Barna: A mai napig akad pár barna fűzős. Ők inkább a szolidabb rockot kedvelik (Pl.: Omega, EDDA, Karthago).


A többi szín jelentése kevésbé, vagy egyáltalán nem ismert, a leírtaktól különböző színű fűzők hordása a punkokra jellemző.

2009. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim válasza:
64%

Helló! Itt nézegetem a válaszokat, de nem igazán láttam olyat, hogy milyen színű fűzőt viselnek az apolitikus skinhead-ek a feketén kívül...

Az biztos, hogy a piros a punkoké!

Nálunk Bács-Kiskun megyében a fehér a skinhead-eké bakancsban, de ha cipőben van, akkor a rsszistáké! Ez biztos, mert állítottak már meg, mikor a cipőmben fehér fűző volt...:)

A kékről eddig nem hallottam, de elhiszem amit írtatok, h rendőrelleneseké!:)

A zöldet tudomásom szerint az Oi!-ok hordták, de ma már inkább punkok!

2009. okt. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
100%
Hát éppen ezért írtam, hogy ez tájanként is változó lehet, csak van pár hülyegyerek, aki szentírásnak veszi azt, amit egy-egy oldalon olvas. Pl. sokan el sem hiszik, hogy punkok is hordanak fehéret, és nem rasszisták, és nácik is kordanak pirosat, és ők ettől nem punkok. De mindegy, mindenki azt ismerje, ami a környezetében szokás, szerintem lehetetlen feladat lenne a színek összes jelentését összegyűjteni.
2009. okt. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim válasza:
63%

egy barátom (lány) honlapján nagyon hasznos dolgok vannak. pl. a fűzők "hivatalos" jelentései: [link]


ez kicsit tisztázza a dolgokat, a lány pedig megbízható forrás bakancsok terén :)

2009. nov. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim válasza:
4%

Fekete: rocker

Zöld: metalos

Fehér: skinhead

Kék: rendőrellenes

Piros: (tudtommal) náci punk

2009. dec. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim válasza:
85%

olvasgattam ezeket a hozzászólásokat és megszeretném jegyezni,hogy:

-fehér fűzőt (ha nemvagy egy kigyurt állat) csak társasággal hordj! és az nem a skinheadség jelképe ,szimplán a rasszizmusé.Az én véleményem az,hogy aki MAGYARNAK érzi magát vegyen piros,fher,zöld textil szalagot ,a végét pörkölje meg és fűzze be azt! én a 14 sorosomba tettem.

2010. márc. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim válasza:
82%

pff. nem igaz, hogy miért nem lehet már erről a fűző témáról leakadni.


annyiféle jelentést hallottam már az összesről.


fehérről hogy náci, meg azt is hogy közenincsa a nácikhoz

piros: punk, anarchista, kommunista, fasiszta

sárga: anarchista, zsidó gyűlölő, agresszív punk

narancssárga: vidéki punk, munkakerülő, anti-skin

Talán a kék az egyedüli, amire csak egyet, a rendőrgyűlölőt hallottam...


tegyen a bakancsába mindenki a személyes ízlése, gondolatai szerint fűzőt és szarjon le mindenkit, mert ezen már nem lehet kiigazodni. Különben is, mért én igazodjak másokhoz...

2010. máj. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim válasza:
100%
sry, OFF: és hogy lehet hungaristán befűzni a fűzőt? vhogy elvileg, ugy fog kinézni, hogy csak egyik oldalt fog látszódni a c.fűző
2010. máj. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
64%
Citromsárga az cigány gyűlölet!
2010. máj. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!