Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » MIért ócsárolják sokan a divatot?

MIért ócsárolják sokan a divatot?

Figyelt kérdés

igaz hogy tucat, meg legtöbben főleg magyarországon nem is tudnak öltözködni mert bejön valami és azt magukra hányák, ízléstelenül,

pedig divat jó, behozz ötleteket és meghökkentést, de az a baj hogy a sok fiatal nem sajátítja el a divatot, lehet az ember divatos úgy hogy saját tetszést és egyéniségét kombinálja ez lesz a stílus, csak a ma fiatalok ilyet nem nagyon tudnak...szép és letisztultság heyett a tele kövek aranyezüst neon hulladékot használják és viszik magukat..



2014. jan. 20. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Azzal ha valaki okosan használja a divatot és ötvözi a saját stílusával semmi probléma nincs. A probléma azzal van ha valami tetszik és jól áll és azért nem veszed fel mert "nem divatos". Vagy csak azért veszel meg valamit ami mondjuk korábban nem is tetszett "mert az a divat". Szóval nekem nincs bajom alapjáraton a divattal mondjuk marketing az egész meg pénzlehúzás de az ilyen szerencsétlen balfa*szoktól akik a divatot majmolják mindig felcsesz az ideg. :D
2014. jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi, de én is egy "mai fiatal" vagyok, de nem olyan, amit a végén írtál...
2014. jan. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyszer egy külföldi ismerősöm megkérdezte: Ebben az országban miért öltözik minden nő ku**ának?


Az a baj, hogy a nemzetközi divat meg a magyar "divat", tehát amit általában az átlag magyarnak megfizethető helyeken árulnak, köszönőviszonyban sincsenek.

És az is baj, hogy nálunk a divat nem arról szól hogy ötvözi a kultúrát, a művészetet, meg az ízlést, hogy kifejezed hogy milyen vagy stb, hanem arról hogy ha mások is pink lakk párducmintás leggingst hordanak lakk pufidzsekivel meg hamis LVtáskával, akkor az a menő, és majd én is jól azt hordok. És mivel az aktuális divat, ami általában meghatározza nagyvonalakban hogy miket hordanak amerikában, angliában, vagy a világ nagy részén, és mi számít divatosnak az nem itt találódik ki, és valamiért magyarországra csak nagyon megkésve és leolcsósodva jut el minden. És ráadásul ha még vannak is olyan üzleteink, amik követik a nagy divatvonalakat, oda akkor is csak a turisták járnak, mert a magyarnak a legkisebb gondja is nagyobb mint hogy most divatos-e, mert épp egy hajszál választja el a nyomortól.

És ráadásul nem kéne összekeverni a stílusosságot a divatossággal, mert az, ha az ember mindent magáraaggat ami éppen menőnek számít, az legkevésbbé sem stílusos vagy szép.

2014. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!