Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nekem nagyon fontos a fogszabá...

Nekem nagyon fontos a fogszabályzó. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 éve elkezdtem járni fogszabályozásra. akkor az egyik időpontra nem tudtam elmenni, így abbamaradt. 1 éve anyát rá tudtam venni, hogy nekem tényleg nagyon fontos ez a készülék, így elkezdtünk ismét járni. mikor az a lépés következett, hogy 40 ezer forintot odakell adni, hogy valóban elkezdődjön a készülék elkészítése, anya azt mondta, nem, fogja tudni egy hamar összeszedni rá a pénzt. ez már 1 éve volt, akár hányszor kérdezem meg tőle, mikor lesz meg rá a pénz, felidegesíti magát, és közli, hogy nem tudja. mit tegyek? nagyon csúnyák a fogaim, minden álmom, hogy fogszabis legyek, és hogy szívből, foggal tudjak mosolyogni. kérlek, adjatok tippet. köszi előre is.

2014. márc. 16. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is,hány éves vagy?

Nem várhatod el a saját anyukádtól,hogy fogszabályzóra költsön. Ha telne rá,biztos nem sajnálná tőled,de ha azt mondja,hogy nem,akkor próbáld meg elfogadni. Nekem van fogszabályzóm,bár egyáltalán nem rondák fogaim,és én nem is akartam különösképpen,nekem a fogorvosom ajánlotta. De ha nem telne rá,eszem ágában sem lenne ezen siránkoznom. De ha ennyire szeretnél,akkor menj el nyári munkára,vagy karácsonykor,szülinapkor kérj pénzt a rokonságtól,és akkor lassan összegyűjtöd.

De mindenesetre ne zúdítsd a gyerekes hülyeségedet az anyukádra és ne hisztizz neki,ha ki tudná fizetni,biztos megcsináltatná neked.

2014. márc. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval: ha tényleg fontos neked, akkor gyűjtögess rá. Lehet nem a jövő hónapra jön össze annyi pénz, de legalább teszel érte.
2014. márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kicsit gondold át érett, felnőtt szemmel és az anyukád szemszögéből is a szitut. Biztos nem azért nem fizeti ki neked a fogszabályzást, mert ki akar veled cseszni, hidd el. Gondolom nem álltok túl jól anyagilag, anyukád azon van, hogy legyen tető a fejetek felett, legyen mit ennetek és ne fagyjatok meg télen. 40 ezer forint azért a többségnek nem kevés pénz, sokat kell azért gürizni egy munkahelyen.

Minden alkalommal, mikor nyafogsz ezért anyudnak, tőr a szívébe. Persze, hogy ideges lesz, szeretné, hogy mindent megkapj, de a nincsből nem tudja előrántani a pénzt.

De hogy elérd a célodat és tanulj egy jó leckét az életről is, ha tényleg olyan fontos ez számodra, menj el, és dolgozz meg érte. Ha elmúltál 15 éves, a nyáron dolgozhatsz szülői engedéllyel. 16. életévtől pedig suli mellett is lehet. 40 ezret azért össze lehet szedni diákként is. Mellette szülinapra/karácsonyra/ballagásra/egyéb megmondod a rokonoknak, hogy ehhez szeretnél támogatást kérni tőlük. Meg mielőtt megvetetsz valamit, gondold át, hogy tényleg szükséged van-e egy új farmerre/cipőre/pólóra, vagy elélsz egy darabig nélküle is. Ha van valami költséges hobbid, esetleg addig mondj le róla vagy legalább csökkentsd a költségeit. Ha TÉNYLEG akarod, akkor lesz elég akaraterőd tenni is érte, és nem csak várni a sült galambot meg kifogásokat keresni.

2014. márc. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok. táncolok, ez 5000 forint. már hagytam abba, de semmi nem történt, nem tettük ferre a pénzt.
2014. márc. 17. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!