Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a borotvál...

Miért mondják, hogy a borotválástól nem erősödik a szőr?

Figyelt kérdés
A lábujjaimon elég sok,szőke pihés szőr volt.Egy fél éve leborotváltam párszor,majd hagytam visszanőni és erős fekete hosszú szőrök lettek rajta,pedig nem ilyen volt.

2014. ápr. 16. 07:21
 1/10 anonim ***** válasza:
a pihe szörök erösödhetnek de nem törvényszerű ez sem. viszont a remdes fekete szőr nem erösödik csak azért durva szúrós mert a ször középsö részén van levágva és az a legvastagabb része. ha megnézel egy rajzot a szörszálról akkor látod hogy a vége felé ékonyodik, ezért nem szűr.
2014. ápr. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Ez butaság, erősödik!
2014. ápr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Nem tudom, hogy miért mondják, de szerintem sem igaz.

Én is a lábujjaimon tapasztaltam meg egyébként! :)


Azóta már váltottam epilátorra.


De sajnos egyik megoldás sem tökéletes minden szempontból.

2014. ápr. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt elfogadom,hogy mindenkinél más,van akinek nem,vagy kevésbé erősődik,de nekem elég durva lett,ahhoz képest ami volt.
2014. ápr. 17. 11:19
 5/10 anonim ***** válasza:

ez azt jelenti, hogy így is úgy is megerősödött volna.

Egyébként minek borotválod le a pihét a lábujjadról??? :DD nem igaz, hogy zavart!

2014. ápr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem zavart,de jobb ha nincs,tudod nőből vagyok! Ok. megszívtam,most már mindig szednem kell,de nem is ez a lényeg,hanem h. igen is erősödik!
2014. ápr. 17. 17:12
 7/10 anonim ***** válasza:
jó, találd ki, hogy erősödik.
2014. ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak azért hiszed, hogy erősödött, mert fekete lett a szőke helyett.
2014. ápr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De az, hogy fekete lett a szőkéből, erősödésnek számít...
2014. ápr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert a borotválástól nem változik sem a szőrszálak vastagsága, sem a sűrűségük, de még a növekedésük sebessége sem. De nyilván elmehetnek a tudósok a fenébe a kísérleti módszertanukkal, a pontos méréseikkel meg a statisztikai értékelésükkel, mert te megmondod.

A pihe nem a szőr végleges állapota. Azok a szőrszálak borotválás nélkül is megerősödtek volna.

2014. ápr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!