Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A nyakláncom szedi a bolyhokat...

A nyakláncom szedi a bolyhokat a ruhákból! Mivel lehet kiszedni őket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy szép ezüstláncom, amivel az egyetlen problémám az, hogy ügyesen összeszedi a szálakat, bolyhokat a ruhákból, és azok rátekerednek. Emiatt a láncon sötét színű "koszok" láthatóak, konkrétan olyan, mintha koszos lenne. A szálak annyira fel vannak tekeredve, hogy kézzel lehetetlen kiszedni őket.

Próbáltam kifőzni, szódabikarbónázni, fogkefével dörzsölni, de ugyanúgy ott vannak.

Használjak valami vegyszert, ami a láncnak nem árt, de a szálaknak igen? Az is jó lenne, ha legalább kifehérednének a bolyhok, mert a lánc maga is elég fehéres.


Van valami ötletetek? Mit használjak, ami nem árt a láncomnak?


Köszi előre is!



2014. júl. 20. 20:57
 1/2 anonim válasza:
Én csak azt tudom ajánlani amit én is csináltam egyszer :D Volt egy ezüst lánc, ami szintén ezt csinálta, fogtam az öngyújtót és szószerint kiégettem belőle a szálakat. Az ezüst a hő hatására megfeketedett, de bele raktam ezüst tisztító folyadékba és szépen megtisztította :) De ezután ugyanúgy használhatod a fogkrémes, illetve szódabikarbónás eljárást :)
2014. okt. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Égetéssel próbálkoztam, érdekes módon egy helyen okozott egy olyan elfeketedést, ami nem jön le a láncról azóta sem. Ezért nem merem megpróbálni megint, pedig tényleg az tűnik a leglogikusabbnak.
2014. okt. 29. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!