Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit javasoltok? Help! (tovább...

Mit javasoltok? Help! (tovább lent)

Figyelt kérdés

Na a helyzet a következő.

Van egy legjobb barátnőm,akivel tényleg nagyon jól megértjük egymást,többé-kevésé egyet is értünk az élet kérdéseiben meg hasonlókban is.Tehát ezzel azt akarom mondani hogy nézőpont,beállítottság valóban azonos.

De van azonban egy kimondottan kényes pont a barátságunkban,ami pedig a "versenyhelyzetekben" mutatkozik meg.Ezt nehéz lenne elmagyarázni,mert ezt én ézem,és biztos vagyok benne,hogy ő is.

Hogy a lényegre térjek: Az a gondom,hogy már teljesen a béka s^eggét súrolja az önbecsülésem, mert valahogy azt érem hogy ő sokkal szebb (ami valóban így is van) Ezt az igazolja hogy az összes körülöttünk lévő fiút a bűvkörébe vonta. Tehát ez addig fajult hogy én vagyok a "csúnya" a fiúk szemében, de olyan szinten,higy rajtam azt is észreveszik,hogy uhh most nincs kivasalva a hajad? Ezzel szemben őt bálványozzák,dícséretekkel halmozzák. Csak azért nem éppen a legkellemesebb így élni évekig legjobb barátságban,hogy az árnyékában élek.De szó szerint. És már most az önbizalmam nulla.Egy nagy nulla!!! De szó szerint!!! Semmi!! És én nem tartottam magam csúnyának!! De a genetika úgy hozta hogy ő mind az arcot mind az alakot nézva tényleg majdnem tökéletes.Nekem viszont vannak hibáim,bár nem hiszem hogy annyira borzasztó lennék.

Ez nem ennyi amennyit most én le tudtam írni. Ez sokkal hosszabb történet ennél. A tanulmásnyi oldalt nézve viszont én vagyok magasan az eredményesebb. Ő is okos,ne értsetek félre. De ha reálisan be akarom mutatni a helyzetet akkor valahogy úgy nézna ki, hogy az én hátamon mászott fel odáig,hogy mostmár csak egy hajszállal van elmaradva...

Szóval az a történetem lényege,hogy most egy gimnáziumba kerültünk,és egy osztályba is. És a segítségeteket kérném,hogy hogyan vessek véget ennek az ördögi szikrának?

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!!! (És bocsánat az esetleges helyesírási hibákért,telefonról írtam és nem olvasom vissza)



2014. aug. 20. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy barátnőm, akit imád minden srác. A mi helyzetünkben is én vagyok tanulmányilag jobb szinten. De mivel BARÁTNŐK vagyunk tudjuk kezelni a helyzetet. Én nem érzem magam elnyomottnak, ő pedig tesz is ezért. Ha valakik csak vele akarnak beszélni, engem ignorálnak, akkor próbál bevonni a beszélgetésbe, nem feledkezik meg rólam. Én pedig segítek neki a tanulásban. Szerintem ez a barátság lényege, segíteni egymáson, elviselni ha másiknak rossz napja van, jókat nevetni a hülyeségeinken.

Nem értem a problémád teljesen.. miben nyilvánul meg az "árnyékban élés"?

2014. aug. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem próbáld megbeszélni vele,hogy te így érzed és ha nm érzed magad jobban akkor keres más barátot. És figyelj rá, hogy más ne érezze melletted úgy magát mint, ahogy te most érzed magad mellette.
2014. aug. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is VOLT egy ilyen barátnőm. több mint 2 évig (amikor sulit váltottam) barátok, aztán meg akartam vele beszélni és akkor egyre távolabb kerültünk egymástól, és most ott tartunk, hogy 3 hónapja nem beszélünk :)
2014. aug. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a másik szemszögből élem ezt át. Nem vagyok magabiztos kicsit sem, de a fiúknak/férfiaknak tetszem, csinosnak, szépnek tartanak, mindig megbámulnak, "bepróbálkoznak", stb. Annyi, hogy én tanulmányilag is jó vagyok (jobb, mint pár barátnőm).

Nekem nagyon rossz és kellemetlen érzés, amikor valamelyik barátnőmmel vagyok és engem megbámulnak, beszólogatnak, stb., mert úgy érzem, hogy ezzel háttérbe szorítom a barátnőmet akaratom ellenére! Ha tudnátok, hogy már hány barátnőt vesztettem el emiatt, mert féltékenyek lettek rám! Nagyon-nagyon rossz érzés, főleg azért, mert én nem tehetek róla és nem akarom, hogy "hátrányosabban" érezzék magukat!


Szóval ezzel csak annyit akarok mondani, hogy ha a Te barátnőd is ilyesmi viselkedésű, mint én (tehát nem egy beképzelt p*csa, minden egyéb téren jó barátnő), akkor emiatt ne vess véget a barátságnak! Inkább beszéljétek meg, mert nagyon rossz érzés azért elveszteni egy barátnőt, mert jobban nézel ki nála!

2014. aug. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!