Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A tablófotózáson megmondhatom...

A tablófotózáson megmondhatom a fotósnak, hogy én hogy akarok beállni?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz a tablófotózás. Pár barátnőmnek most volt, és ők mesélték, hogy a fotós ott dirigált nekik, hogy hova tegyék a hajukat, hogy tartsák a fejüket, a vállukat, hogyan mosolyogjanak... És nem is készült jó kép, mert nem volt előnyös a pozíció.


Már előre hallom a fotós szavait, hogy teli vigyorral mosolyogjak meg ilyenek (mindenki ezt mondja aki fényképez, de én nem szeretnék teli vigyort).


Eleve nem nagyon készülnek rólam jó képek, főleg ha még előnytelen pozícióba raknak...


Szólhatok neki, hogy én nem úgy szeretnék beállni, ahogy ő mondja?


2015. jan. 14. 18:49
 1/6 anonim válasza:
Mondhatni mondhatod, de nem hiszem hogy hagyja, mert gondolom egy tablón ugyan úgy kell beállni
2015. jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel több fénykép készül, az egyik csak jó lesz, de a teli pofával vigyorgásra én is azt mondtam anno, hogy nem.

A fotós meg nem "dirigál", hanem csak mondja, mit hogy csinálj. Abba nem halsz bele, ha felemeled kicsit a fejed, amikor szól, vagy átrakod a hajad a másik oldalra. Nem kell túlreagálni, a fotósoknak ez a dolga. Fehérmenűfotózáson is úgy mondják a modellnek, hogy "most ezt csináld, most azt csináld". Ez nem "dirigálás".

2015. jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Abból a 10-20 képből csak lesz olyan, ami tetszik. A fotós a profi nem te! Tudja mit csinál ne aggódj!
2015. jan. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hallgass rá, de ne mindenben. Mármint a mimikád, az arcod az legyen a szokásos, ami hozzád illik, amilyen te vagy mert, ha mondjuk a nagy fogvillantós mosoly nem te vagy, akkor az ténleg nem jó. Viszont, ha még az ízlése nem is túl jó (általában tablófotózásra azért nem egy csoda tehetséget hívnak(: ), de mégis csak fotós és bizonyára érti a dolgát, tehát szerintem a beállást mindenképpen bízd rá mert ő lát téged meg készült képet, hogy hogyan esik rád a fény stb.. Viszont azt ne engedd, hogy teljesen erőltetett, természetellenes, hozzád nem illő képek készüljenek.
2015. jan. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, ő jobban ert hozzá, mint te. Sokszor, amit a lányok előnyös póznak gondolnak, az nagyon nem az.

A párom fotós, elég sokszor vagyok vele fotózások alatt...tudnék mesélni.

Persze nyilván, ha nem szeretsz mosolyogni, akkor nem kell, de pl az emeld fel az állad pont azért kell, hogy ne látszon a karika a szemed alatt, meg ne legyen tokád.

2015. jan. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Válasszatok olyan fotóst aki szimpatikus, akivel könnyen együtt tudtok működni és akinek a képei tetszenek. Ha olyat választasz aki "legyünk túl rajta, ez is egy munka" alapon áll hozzá, ne csodálkozz, hogy így fog hozzáállni.
2015. jan. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!