Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Milyen következménye van...

Milyen következménye van annak, ha gél lakkot csináltatok a körmömre? Igaz hogy elvékonyítja és tönkre teszi a körmöt egy idő után? Vagy pont, hogy erősítené a körmömet az, hogy körmöshöz járok. Bővebben lent

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, szeretnék körmöt csináltatni magamnak, de anya nem engedi. Azt mondja, hogy a körmös, ami gélt meg mindent ráken, az károsítja a körmömet, és állítólag a lakkot le se lehet rendes körömlakk lenosóval szedni, csak lereszelni -.-. Ezek igazak amiket mond? Mert nagyon szeretnék szép körmöt csináltatni, a körmös meg csak géllakkal dolgozik (nem? ) otthon pedig nem tudom megvalósítani. Nektek mi a tapasztalatok a gél lakkal kapcsban? Mikkel győzhetem meg anyàt, hogy csináltathassak? Persze csak egyszerű, visszafogott körmöt szeretnék, műköröm nem jöhet szóba.

2015. máj. 20. 15:26
 1/3 Andizsuzsi ***** válasza:
A géllakk alatt valóban elvékonyodik egy idő után a köröm (pontosabban felpuhul). Lemosóval valóban nem lehet lemosni, UV lámpával köt meg. A körmös sima lakkal is lakkoz, ha csak alkalmi körmöt szeretnél, akkor az is tökéletesen megfelel. Géllakkal kb. 3 hetente kell körmöshöz járni, mert lenő.
2015. máj. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A köröm tényleg elvékonyul egy idő után. Otthon nem valószínű, hogy le tudod szedni, a körmös is speciális oldószert használ vagy lereszeli. Magadnak ne próbáld meg leszerelni, mert lehet, hogy több kárt csinálsz, mint hasznot. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy maguknak reszelik le és magát a körmöt is megreszelik, míg a körmös figyel arra, hogy csak a gél lakkot reszelje le. Én a helyedben sima körömlakkot használnék, abból is vannak jobbak, tartósak. Illetve van gél lakk hatású körömlakk is (Moyra), ami sokkal tartósabb, mint a sima lakk és azt le tudod mosni körömlakklemosóval. :)
2015. máj. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Egy jó kormos vigyáz arra hogy ne vékonyítsa el a kormodet! Nem kell félni a gél lakktól nem teszi tonkre a kormoket! A korom a bor elszarusodott rétege semmi funkcioja nincs csak hogy védje az ujjak végét. Viszont valóban elvékonyodhat ha rossz manikurost valaztasz és tulsagosan megreszeli neked. Ezért nagyon fontos hogy jol kepzett szakembert valassz! Ha anyukad megsem engedi meg a géllakkos kormoket akkor kérhetsz a kormosnél sima lakkozast is vannak lakkok amik akar 10 napot is szepen kibirnak, persze ha semmi megterhelot nem vegzel a kezeiddel :) remelem tudtam segiteni picit, mivel kormos vagyok igy otthon vagyok a temaban :)
2015. jún. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!