Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Meddig kell fertőtleníteni...

Meddig kell fertőtleníteni napi 3x az orr piercinget?

Figyelt kérdés
2x lett átlőve az orrom, mivel első alkalommal nem tudtam áttenni magamnak a karikát és fülbevalót lőttek be. Nagyjából 1 hete, hogy megvan a második lövéstől számolva. Napi 3x fertőtlenítem, de ha mondjuk poros helyen vagyok akkor itt-ott többször is. Még fájdogál (nem sima karika, hanem picit az töredezett vagy hogyan mondjam), gyógyulási időt kb. 2-3 hétre tippelem (nálam, eléggé hisztis bőröm van:D), de a fertőtlenítést a gyógyulási időn túl is folytassam?

2015. júl. 23. 22:32
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és az orrfújás is kész rémálom. Fáj meg minden.
2015. júl. 23. 22:38
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy: orr piercinget nem lövetünk!

Kettő, mivel már több mint tíz perce agyalok ezen és még mindig nem látok benne értelmet, légyszíves írd le, hogy mit jelent a "nem sima karika, hanem picit az töredezett vagy hogyan mondjam" rész.

Normális, szúrt orrpiercingre 2-4 hét a gyógyulási idő, az első héten napi 4-5 kezelés, utána a teljes gyógyulásig napi 3. (A teljes gyógyulás vége az, amikor már nem piros, nem fáj, nem váladékozik semmit sem, érintése, nyomásra nem érzékeny...stb., mint a fülbevalónál.)

A 2-4 hét gyógyulási idő akkor igaz, ha minőségi, steril helyen csinálták, minőségi testbarát steril ékszerrel, illetve ha a kezelési útmutatót betartod. (azaz nem piszkálod, cseréled, veszed ki, rendszeresen ápolod, semmilyen krémmel nem kened, a kozmetikai termékeket távol tartod az orrodtól (sminkek...stb.), nem áztatod ki két hétig (strand, szoli, szauna kerülendő) . . . )


A gyógyulási időn túl sem baj, ha fertőtleníted, nem árt meg. (ápolásra a legjobb az octenisept)


Remélem segítettem.

2015. júl. 24. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen. Segítettél. Ne haragudj, de tegnap óta azon gondolkodom miféle karika lehet ez (:DDD) egyszerűen annyira gondolkodom rajta, hogy azért sem akar eszembe jönni, de ettől eltekintve sokat segítettél.

Nem volt alkalmam szúratni az orrpiercinget, mert az sokkalta drágább is, plusz az én környékemen csak lövetés volt és magamhoz képest szerintem elég jól bírja a bőröm és a szervezetem is.

2015. júl. 24. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!