Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan nyerjem vissza az...

Hogyan nyerjem vissza az önbizalmam? Nektek sikerült a külsőtök rendbehozásával? 19L

Figyelt kérdés

Alapjában véve mások véleménye által nem vagyok egy csúnya lány. Többen mondták,hogy aranyos az arcom,szép a mosolyom,volt hogy emiatt felkértek népviseleti fotózásra is.

Viszont én egyáltalán nem vagyok megelégedve magammal.Magas,vékony vagyok, úgy látom,hogy egyáltalán nincsenek formáim, pici a mellem, és amikor egy szép telt keblű lány mellett vagyok teljesen elmegy a kedvem.

Nem igazán volt saját keresetem idáig, ruhákat csak szükség esetén vettünk,sulira,vagy ha tönkrementek. Legtöbben nem éreztem jól magam,volt,hogy 'muszájból' vettem fel pár darabot,és ameddig abban kellett lennem, végig azon járt az eszem,hogy csak én nézhetek ki ilyen szerencsétlenül, minden más lány csinos, kihozza a legjobbat magából, én meg egy szimpla kis pólót viselek, egy sima nadrággal.


Arra gondoltam,hogy talán ha a külsőmön változtatok, elkezdek egy kicsit sminkelni, veszek a spórolt pénzemből új divatos ruhákat, a hajamat feldobom valami trendi melírrel akkor talán jobban érezhetem majd magam.


Nektek volt hasonló? Tényleg segíthet ez,vagy csak rosszul gondolom?

Igazából eddig anyum miatt sem mertem semmit előre lépni. Ha kihúztam a szemem akkor általában beszólt,hogy túl sminkelem magam,vagy hogy most minek kentem ki magam(szinte csak alkalmakkor szoktam,vagy csak próbából néhanapján)

Nem szeretném persze túlzásba vinni, de ha alapsminket tennék fel, szempillaspirál, szemöldökfesték,szemceruza az dobna valamit?Vagy jobb nem 'műnek' lenni? Mert ugye mindenhonnan az folyik,hogy a természetes szépség a jó...

Új ruhák... honnan és milyet? Túl kirívót sem szeretnék persze,de igényeset,csinosat...hogyan döntsem el melyik a legjobb számomra?


Fog érni egyáltalán ez valamit?:( Nagyon örülnék ha írnátok pár tanácsot,esetleg saját tapasztalatot.


2015. szept. 10. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt vedd fel, ami neked tetszik. Úgy nézz ki, ahogy jól érzed magad! És máris vidámabb leszel :)
2015. szept. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sunshinedoll ***** válasza:

Fake it till you make it. Vagyis tettesd azt, hogy magabiztos vagy addig, amíg az nem leszel.

Senki sem 100%-ig magabiztos, mindenkinek vannak az életben olyan területek, ahol nincs toppon, vagy ahol bizonytalan kicsit.

Az új stílus segíthet persze, magadnak kell kitapasztalni mi az, ami beválik. Nekem sokat segített, hogy edzek, erősebb lettem, magabiztossá tesz az, hogy intelligens, a ruhák, amiket hordok, a sminkem, akár egy parfüm. Néha a legapróbb dolgok fel tudják dobni az önértékelésedet egy "meh" napon.

De ami nekem bevált az az volt, hogy elkezdtem letojni, vajon ki mit gondolhat rólam, és elhitettem magammal, hogy bazi magabiztos vagyok. Egy idő után reflexszerűen jön, és az egész dolog a tudatos cselekvésből tudatalattivá válik, vagyis a személyiséged része lesz. Persze nem vagyok neurológus vagy mi, de én így csináltam.

2015. szept. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az nagyon nem jó, ha úgy mész ki az utcára, hogy ilyen gondolataid vannak, hogy hogy nézhetsz ki ilyen szerencsétlenül :D úgy öltözz fel, hogy tetsszél magadnak! Hogyha belenézel a tükörbe, azt mondd, hogy na ez így egész jó. De ha valami nem tetszik, az elronthatja az egész napodat is, mert egyszerűen saját tapasztalatomat is írva, kellemetlenül érzed magad egész nap és tényleg lehúzza az önbizalmat is...

A hajamat én is festem (szőkére), a barnát unalmasnak találtam, és így már nem olyan rossz érzés tükörbe nézni.

Sminkelni se muszáj, de egy kis szemceruzától nem leszel az az agyonsminkelt műnő.


Viszont önmagában nem elég, ha csak a külsődön változtatsz. Részben növeli az önbizalmad, de jelentős változást csak úgy fogsz elérni, hogyha megtanulod magad elfogadni. És most nem a külsőre gondolok, hanem az összes hibádra, az összes rossz dologra, amit megbántál és el akarnád felejteni. Mindet el kell fogadni, és fogadd el, hogy te ettől még ugyanolyan értékű ember vagy, a hibáidért te felelsz, de jogod van eldönteni, hogy helyesen cselekedtél akkor vagy sem, a tetteidért csak is kizárólag te vagy felelős, és te jogod eldönteni azt is, hogy most már nem az az ember vagy, és most már nem tennéd meg azokat a dolgokat, mert tanultál belőle. Nekem az a hozzáállás segített és még segít a mai napig: bánj úgy magaddal, mint a legjobb barátoddal, hiszen egész életedben te leszel az, aki végig ott lesz melletted... szeresd magad, fogadd el magad. A barátodnak mikor mondanád azt, hogy ,,de csúnya vagy", vagy azt, hogy ,,de egy szardarab vagy", és ehhez hasonlókat...? a barátodnak is rosszul esnének, és lehet, hogy el is hinné neked. Ha te is ezt mondogatod magadnak, akkor te is elhiszed, és ettől nem fog nőni ám az önbizalmad. Szóval ilyeneket felejs el! :D

Ehelyett inkább nézz tükörbbe és bármennyire is úgy érzed, hogy nem illik a szádra ilyet mondani, mert nem így érzed, de mondd ki mosolyogva: ,,szeretem magam" :D komolyan... ha többször csinálod, akkor beválik.

És ahogy az előző hozzászóló is leírta, csinálj úgy, mint aki magabiztos. Ezek a dolgok tényleg segítenek :)

És remélem én is segítettem valamit. :D

2015. szept. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!