Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ciki manapság bárhol is...

Ciki manapság bárhol is szőrösnek lenni? Avagy hol nem ciki, ha nem szőrtelenítem?

Figyelt kérdés

A lábszárat-hónaljat még megértem, meg nyáron a bikinivonalat, esetleg erősebb, sötétebb szőr esetén a combot.

De: Intim helyen - ez főleg fiúknak szól, mert pl szexnél zavar-e Titeket - mennyire kéne és mivel szőrteleníteni? Mert a borotva piros foltokat, pöttyöket hagy, és rádaásul már másnap kezd visszanőni. Bök. Akkor már nem jobb, ha nincs leborotválva? Vagy vmi más szőrtelenítési tipp?

Aztán: kar. Na, ezt már kicsit túlzásnak tartom, mert egy nőnek legtöbb esetben azért nincs olyan szőrös karja, mint egy férfinak, és ha leborotválnám ott is, akkor is max szúrna, ahogy nő vissza a szőr, hát még ha ott is piros pöttyöket hagyna...

A felkar szőrtelenítését, és a többit (pl has, váll --> igen, olyat is hallottam), azt meg tényleg magyarázza már el valaki :D

Egyre több olyan lányt látok, akik gyakorlatilag mindenhol szőrtelenítenek, és szinte már gusztustalannak érzem magam, hogy én meg nem.


Fiúk, lányok, vélemény?


16/L



2016. márc. 20. 15:43
1 2
 1/11 anonim válasza:
59%

Intim területen, ha szexuális kapcsolatba kerülsz, akkor a barátoddal, az adott személlyel beszéld meg hogyan szereti. Ha nem látja senki, akkor meg eldöntheted te, nyilván. Ajánlott néha azért mégis borotválni, de ha nem, hát nem.

Kart általában sötétebb szőrrel rendelkező lányok szokták szőrteleníteni, de nem hiszem, hogy borotválni. Ha ott szeretnéd, én epilátort szoktam használni. Nagyjából mindenhol, ahol lehet, mert a gyantát nem bírja a bőröm, borotva után meg ahogy írtad a szőr szúr. Intim helyen borotva ajánlott..

Hasat, vállat, felkart legtöbben szerintem nem szőrtelenítek, az már tényleg csak akkor ha sötét a szőr, és már-már rendellenesen nagy :D Ha nagyon zavaró, akkor.

Egészen addig, amíg úgy gondolod, hogy senki nem fog undorodni a látványtól, nem olyan nagy, valamint téged se zavar, addig hagyhatod :D De nincs erre szabályzat.

2016. márc. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

Látható területen, pl hónaljon ciki, ha nem szőrtelenítesz.

Lábon is kell szőrteleníteni, legalább nyáron, ha rövidebb ruhákat hordasz és látszik a lábad.

Intim, és egyéb területeken ahogy neked tetszik.


Én a karomat is szőrtelenítem, mivel hófehér a bőröm és feltűnőek rajta a szőrszálak.

2016. márc. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Sunshinedoll ***** válasza:
73%
Ott szőrtelenítesz, ahol te akarsz, akinek gondja van vele, az nyaljon sót
2016. márc. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Ciki? Kinek? Neked? Akkor szőrteleníts ahol jónak látod, akkor amikor jónak látod. Másoknak ciki? Az meg miért érdekel téged? Kb minden embernek más tetszik, mindenkinek nem lehet megfelelni és nem is kell.
2016. márc. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért azt hozzátenném, hogy nyilván az szőrteleníti a hasát, felkarját vagy derekát, nyakát, bajuszát vagy akármijét, akinek az szőrös. És attól még mert neked meg a családodnak vagy a legjobb barátnőidnek nem olyan, még létezik olyan nő, akinek igen. És nyilvánvalóan mindenki szép akar lenni önmaga és a környezete számára is és ezért lehetőség szerint tesz is.

Vannak olyan nők, akik alig vagy egyáltalán nem szőrösek vagy ha mégis, akkor csak szőke szőrszálaik vannak és vannak ilyenek is:

[link]


A lényeg, hogy nem vagyunk egyformák. Akkor sem, ha mindenki egy szépségideálnak próbál megfelelni, attól még nem egyforma génekkel indulunk neki ennek a célnak. Mindig van akinek könnyebb, van akinek nehezebb.

De a szépségideál is azért változó dolog koronként.

A mai szépségideál szerint szőrtelen a divat, úgyhogy "ciki" szőrösnek lenni.

Itt egy videó arról, hogyan változott a szépségideál:

https://www.youtube.com/watch?v=Xrp0zJZu0a4

https://www.youtube.com/watch?v=DQYH7gJXFeU

https://www.youtube.com/watch?v=M4z90wlwYs8

2016. márc. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nekem nem lenne ciki, ha nem szőrtelenítene rajtam kívül mindenki, és szokná meg a világ, hogy a nőn szőr a haj meg a szemöldök és kész, ennyi, nincs több...

De így, h egy szőrös nő (nem lábon hónaljon, ott megértem, mondom, csak pl puncin) undorítónak számít, hát így már én is annak érzem magam.

#1: "Ajánlott néha azért intim helyen mégis borotválni, de ha nem, hát nem." Miért ajánlott? Én meg pont az epilátortól tudná visítani, a lábszáramon még elviselem, mert legalább tartós, de mindenhol máshol kínzás :D Intim helyen meg vastagabb és dúsabb szőr is nő, mint máshol, és ezért ha borotválom, akkor sem lesz olyan szép sima, mint pl a lábam epilálás után, mert ott maradnak pici fekete pöttyökben a szőr tövei, amik már másnap böknek. Pasikat ez nem zavarja? Milyen más módszert ajánlotok még oda?

2016. márc. 20. 18:01
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Én 16 évesen epiláltam az intim területeket. Igen. Epiláltam. Telibe, mindent, a szemérem ajkakról is. Igaziból először volt szarabb, de aztán már nem volt gáz, csak kicsit körülményes volt a dolog.


Olyan 20 éves korom körül ellustultam és intimgyantáztatni kezdtem, direkt intimgyantázásra szakosodott szalonban.

2016. márc. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#5: Bocsi, a Tied később vettem észre. Hát, én szerintem átlagos vagyok ilyen téren, barna szőröm nő, szóval látszik, de nem olyan brutális azért, mint annak a csajnak:D Köszi a videókat, érdekesek, bár a szőrösödés nincs benne, fura is lenne :D

#7: Úr-is-ten!!! Epilátorral? Ott lent? Hogy??? XD

2016. márc. 20. 18:42
 9/11 anonim válasza:

Egyszerűen a mai világban ajánlott. :D Kényelmesebb, és ha pl. suliban öltözködsz sem lesz problémád :D

De azért írtam oda, hogy ha nem, hát nem; mert ez nagyon a te döntésed, és mint írtam, addig amíg nem vagy olyan kapcsolatban senkivel, te döntöd el mihez kezdesz az ott lévő szőrrel, meghagyod-e :)

2016. márc. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tessék itt egy cikk a szőrtelenítés történelméről:

[link]


Ebből kiderül, hogy nem olyan új dolog.

2016. márc. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!