Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Képtelen vagyok leküzdeni az...

Képtelen vagyok leküzdeni az ingert, hogy ne gondoljak arra, hogy mindenki szebb nálam. Hogyan orvosoljam?

Figyelt kérdés
Ugyebár mindenhonnan ömlik a szép lányok, a modellek a franctuggya milyen szépségek, képei, sőt most már gyakorlatilag minden lány gyönyörű. Hála a sminknek. Meg a mindenfélének. Nem tudom nem észrevenni, mert mindenhol ott vannak. Minden alkalommal amikor meglátok egy szép lányt, vagy egy csinos nőt, összeszorul a gyomrom, mert én úgy érzem, hogy nem vagyok elég szép a mostani elvárásokhoz. És nem is másnak akarok tetszeni, csak magamnak. Egy ideje nagyon bejött, hogy a barna hajú és barna szemű lányok a szépek, mert most minél természetesebb valaki annál szebb. Én szabályosan rosszul érzem magam, hogy kék szemem van és nincs hosszú barna hajam. Bárhova nézek úgy érzem mindenki csinosabb, egyedibb, vagy nem is tudom, szóval jobb mint én. És az a legrosszabb, HOGY NEM AKAROK EZZEL FOGLALKOZNI. De mégsem tudok leszokni a hasonlítgatásról. Csúnyának érzem magam. Tényleg szutyok vagyok, mert minden ami betegség az nekem van. El fog ez múlni vagy mit tehetek, hogy ne legyek ilyen "beteg" attól ha valaki szebb. És hát na lássuk be, sok mindenki szebb. Szóval sokszor gondolok arra, hogy úristen én, hogy nézek ki mások meg gyönyörűnek születnek. Ez olyan igazságtalan. Szóval mit javasoltok?

2016. ápr. 21. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Tudod mit? Én realista vagyok, szóval nem fogok neked hazudni. Rengeteg embert látok nap mint nap és rengeteg leányt. Küldj egy képet és megmondom neked az őszinte véleményem rólad. Ez csak egy tanács, csak segíteni szeretnék, hogy adok pici önbizalmat.
2016. ápr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Lehet van aki úgy szeretne kinézni mint Te :-)
2016. ápr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
na azt nem hiszem :D
2016. ápr. 21. 19:01
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
Gondolj arra inkább hogy milyen sok nálad rondább ember van. Ha meg nagyon nem tetszel magadnak akkor változtass magadon.
2016. ápr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, többen gondolunk ilyesmikre mint gondolnád.

én például hangulatfüggően vagyok ilyen, mint te is. Néha felkelek tele önbizalommal, és olyankor viszonylag szépnek érzem magam, vagy egyáltalán nem is gondolok ilyesmire, máskor meg keserű vagyok és úgy érzem nincs nálam csúnyább ember a földön.

Sajnos hosszú és önálló folyamat ezt leküzdeni, de nekem az segít, ha kicsit feszegetem a határaimat, ezáltal tuningolva az önbizalmamat. De igazából, ha valamitől lesújtott a hangulatom még ez sem segít. Néha próbálom, mondogatni magamnak, hogy szép vagyok, magabiztos vagyok, hátha elhiszem.:D Esetemben nehezíti a dolgot, hogy egy osztálytársam, barátom a legszebb lány, akit ismerek. Úgy nézz ki, mint a fiatal Nina Dobrev csak sokkal szebb, ráadásul a haja tökéletesen egyenes és fényes, a sminkje hibátlan, és isteni a stílusa. Utálom magam azért, amiért hozzá méricskélem magam. Olyan kicsinyes dolog ilyesmivel foglalkozni. Még is ahányszor beszélünk, mindig rosszul érzem magam.

2016. ápr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!